Do kina i muzyki – nowy soundbar i sub od Polk Audio

0
Polk Signa 1 zajawka

NOWOŚCI. Tego soundbara nie zaprojektował producent telewizorów, ale kolumn. Można się więc spodziewać, że będzie brzmiał naprawdę nieźle. Amerykański specjalisto od budowy głośników Polk Audio wprowadza do oferty urządzenie Signa S1. To, nowoczesny, uniwersalny soundbar z bezprzewodowym subwooferem.

Oferuje on wszystkie najważniejsze funkcje, jak łączność Bluetooth, systemy Dolby Digital i VoiceAdjust, wejścia cyfrowe audio oraz pełny zakres regulacji oraz equalizacji.

Urządzenie można ustawić w trzech trybach pracy, co poprawia jego funkcjonalność. W trybie filmowym najważniejszą rolę odgrywają niskie tony i dynamika, w trybie muzycznym nacisk położono na jak najlepsze odtwarzanie wokali i instrumentów, czyli na średnicę. Jest też możliwość ustawienia urządzenia w tryb nocny, który pozwala cieszyć się oglądaniem filmów i słuchaniem muzyki bez budzenia innych domowników.

Polk Signa 1

Dzięki wbudowanemu dekoderowi Dolby Digital Polk Audio 5.1 Signa S1 poradzi sobie odtworzeniem każdej ścieżki filmowej, bez znaczenia, czy będzie to materiał zapisany na płycie Blu-ray, DVD, czy zakodowany sygnał telewizyjny.

Polk Signa 1 2Polk signa Signa 1 3

Bluetooth pozwala na odtwarzanie muzyki z każdego przenośnego urządzenia wyposażonego w nadajnik w tym samym standardzie, czyli ze smartfonów, tabletów i laptopów. Z kolei system VoiceAdjust Soundbar to urządzenie zazwyczaj używane do pracy z telewizorem, a więc jego główną rolą jest przetwarzanie wokali, czyli średniego zakresu tonów. Aby poprawić komfort odbioru tego zakresu, Polk pozwala na podnoszenie głośności wyłącznie tonów średnich, co zapobiega nadmiernej krzykliwości lub przebasowieniu.

Ostateczna polska cena na razie nie została ustalona, urządzenie można już zamawiać.
Dystrybucja: Rafko

Czytaj także:

Test kolumn Melodika BL 40 MK II. Sprawdzą się

Musical Fidelity Nu Vista CD – test

Dane techniczne:
Głośniki wysokotonowe: 2 x 1 cal
Głośniki średniotonowe: 2 x 1.25 i 4.4 cala
Głośniki niskotonowe: 1x 5.25 cala
Pasmo przenoszenia: 45 – 20.000Hz,
Pilot

Brak komentarzy