Diamentowe osiemsetki

0
BW

BOWERS & WILKINS / Nowa seria 800 od brytyjskiego specjalisty. Teraz Bowersy mają nowe membrany, gruntownie je przeprojektowano. 

Osiemsteki to dla wielu audiofilów głośniki kultowe. Produkowane są od lat i wciąż cieszą się niesłabnącą popularnością – wystarczy przypomnieć, że było już wcześniej pięć generacji tej serii. Teraz najnowsze 800 Diamond, czerpiąc z tego wieloletniego dziedzictwa i znakomitej wiedzy w zakresie dźwięku, oferują jeszcze bardziej udoskonaloną jakość brzmienia. Również pierwszy raz w historii tych kolumn każdy z głośników tej modelowej serii został wyposażony w diamentową kopułkę głośnika wysokotonowego.

I właśnie słynna bowersowska diamentowa kopułka jest jedynym elementem, który pozostał w tych kolumnach ze starej serii. Projektanci zmienili niemal wszystkie pozostałe elementy w porównaniu z poprzednią serią. Największa rewolucja zaszła w głośnikach średniotonowych. Klasyczne, znane wszystkim żółte membrany kewlarowe zastąpiono nowymi membranami Continuum.

BW 2

Bowersy zyskały nie tylko nowe membrany, zmieniły także kształt (fot. B&W)

Ale to nie koniec zmian. Nowa jest też membrana głośnika niskotonowego, przeprojektowano również obudowy kolumn oraz zmieniono słynny system wewnętrznych wzmocnień Matrix. Płyty MDF zastąpiono sklejką.
Na razie w Polsce dostępny jest monitor 805 D3, trzy konstrukcje wolnostojące (804 D3, 803 D3 i 802 D3) oraz głośniki centralne i sub. W przyszłym roku pojawi się flagowy model 800 D3.

Dystrybucja: Audio Klan

Brak komentarzy