Czysty prąd od TAGI Harmony – nowy filtr zasilający

0
TAGA Harmony PF-400USB zajawka OK

NOWOŚCI / Kolejny produkt z kategorii akcesoriów prądowych wprowadza polska firma TAGA Harmony. To listwa / filtr PF-400USB, który łączy w sobie funkcję filtrowania zakłóceń sieciowych oraz ładowania przez USB. Jak zawsze w przypadku produktów tej firmy produkt został bardzo rozsądnie wyceniony.

TAGA Harmony rozpoczynała od oferowania niedrogich, ale dobrze ocenianych kolumn głośnikowych, które zbierały całkiem dobre opinie słuchaczy recenzentów. Z czasem pojawiła się w ofercie elektronika, firma zaczęła też sprzedawać swoje produkty w wielu krajach Europy. W ostatnich latach TAGA Harmony rozwija też ofertę akcesoriów, także tych służących zasilaniu sprzętu audio, a więc sprzedaje listwy, filtry i kondycjonery.

Sieć elektryczna w naszych domach lub miejscach pracy narażona jest na różne zakłócenia, np. elektromagnetyczne (EMI) generowane przez urządzenia podłączone do tej samej sieci (lodówki, klimatyzatory, komputery itp.). Te zakłócenia powstają nie tylko wewnątrz domu lub biura, ale także we wszystkich urządzeniach znajdujących się w budynku lub poza nim, a także mogą się różnić w zależności od pory dnia lub tygodnia, kiedy zmienia się natężenie ruchu w sieci elektrycznej.

Wszystkie te zakłócenia, które nazywamy szumami, mają bardzo negatywny wpływ na źródła zasilające system audio i generują niechciane efekty i zakłócenia. Ta „brudna” energia elektryczna może mieć negatywny wpływ na wydajność zestawu audio-video.

TAGA Harmony PF-400USB 1

Filtr zasilania TAGA Harmony PF-400USB to sposób na ograniczenie negatywnych efektów z elektryczności i odizolowanie systemu od „zanieczyszczonego” prądu. Dzięki filtrom zasilania z serii PF-USB będziesz mógł cieszyć się lepszą jakością sprzętu audio i video.

Zanieczyszczona energia elektryczna ma również negatywny wpływ na obwody wewnętrzne i zasilacze sprzętu, a ponieważ filtry z serii PF-USB działają jako bufor między gniazdkiem ściennym a sprzętem, pomoże to w wydłużeniu żywotności podłączonych komponentów.

Wbudowana funkcja ładowania przez USB może być używana do ładowania różnych urządzeń, takich jak smartfony, tabletu czy inny drobny sprzęt. Odłączany przewód zasilania Schuko-IEC C13 pozwala na ulepszenie systemu przy zastosowaniu audiofilskiego kabla zasilania w dowolnym momencie. Nowa listwa jest najtańsza w ofercie firmy, kosztuje mniej niż 300 złotych.

TAGA Harmony PF-400USB
Cena – 290 zł
Dystrybucja – Polpak

Dane techniczne producenta:
Typ / Konstrukcja Filtr zasilania z funkcją ładowania przez USB
Ilość gniazd 4 filtrowane typu Schuko
Maks. całkowite obciążenie 10A, 2500W (łącznie dla wszystkich gniazd Schuko)
Filtr szumów >-10dB (2 – 100MHz)
Maks. prąd impulsu 4500A [8/20µs – jednorazowo]
Maks. skok napięcia 1200V
Maks. napięcie progowe 775V [8/20µs]
Maks. absorpcja energii 148J [10/1000µs]
105.8J [2ms]
Funkcje / wyposażenie Ochrona przed przepięciami
2 porty ładowania USB-A [DC 5V, max 2.1A dla dwóch portów]
Wymienny kabel zasilania Schuko-IEC C13
Zasilanie / zużycie energii 230V~240V 50/60Hz
≤0.5W (bez podłączonych zewnętrznych urządzeń)
Wymiary (W x S x G) 5.5 x 6.9 x 43.1 cm
Waga 0.8 kg / szt.

Brak komentarzy