Atlas Cables – nowe okablowanie oraz listwa zasilająca

0
Nowy atlas zajawka

NOWOŚCI / Brytyjski producent okablowania audio Atlas Cables wprowadza do oferty nowe produkty. Do serii Eos dołączają właśnie kable zasilające 2.5em o różnych długościach oraz modułowa listwa zasilająca 2.5em.

Atlas Cables to producent dobrze ocenianych i lubianych przez audiofilów kabli. W swojej ofercie ma różnego rodzaju przewody i akcesoria, które mogą zainteresować klientów szukających produktów budżetowych, kosztujących kilkaset złotych, ale także tych z najwyższej półki, za kilkanaście tysięcy złotych. Nowe prodykty z serii Eos należą do tych ze średniej grupy cenowej.

Atlas Eos 2.5em Schuko – IEC C13 – nowe kable zasilające

Nowy model kabla zasilającego nazywa się Atlas Eos 2.5em   Schuko – IEC C13. Wykorzystując wysokiej jakości miedź beztlenową (OFC) o niskiej rezystancji, efektywne dielektryki i zaawansowane ekranowanie, kabel skutecznie eliminuje szkodliwe zakłócenia elektromagnetyczne, częstotliwości radiowe i szumy sieciowe, kierując je błyskawicznie do uziemienia.

Nowy atlad 1

W kablach zasilających z serii Eos zastosowano wysokowydajny dielektryk PVC oraz innowacyjne ekranowanie dual drain zaczerpnięte z droższych serii Atlas Mavros i Asimi. Wtyki sieciowe Atlas Eos z posrebrzanymi końcówkami gwarantują niską rezystancję styku.

Miedź beztlenowa (OFC) znacznie poprawia przewodność. Proces OFC eliminując granice krystaliczne, które mogą degradować sygnał, gwarantuje wyższą jakość. z kolei ekran Atlas dd (dual drain) to innowacyjny element kabla Eos, zaczerpnięty z prestiżowych interkonektów Atlas Cables serii Mavros oraz Asimi, które są około 10-krotnie droższe. Konstrukcja dd opiera się na zastosowaniu ekranu, który chroni przewodnik od wtyku do wtyku, bez żadnego zwijania, gięcia czy zniekształceń, jak w przypadku innych ekranowanych kabli. Dzięki temu możliwe jest utrzymanie niskiego obciążenia impedancyjnego wtyku oraz pełne ekranowanie przed zakłóceniami i utratą sygnału spowodowaną interferencją radiową (RFI).

Ekranowanie RF z podwójną żyłą uziemiającą (dual drain RF Screening) składa się z pary identycznie dopasowanych przewodów, gdzie jeden pełni rolę ścieżki sygnału, a drugi działa jako przewód powrotny. Są one zamknięte w nieprzewodzącym ekranie i osłonięte stabilizowaną warstwą z PVC. Ekran Eos em spełnia funkcję krytycznego filtra przed szkodliwymi zakłóceniami RF z prądu przemiennego, skutecznie odprowadzając je do uziemienia poprzez zaawansowany system podwójnego drenażu, zastosowany w najnowszej generacji kabli Atlas. Kabel zasilający dostępny w długości o 1 do 5 metrów.

Najważniejsze cechy:
    • Wysokiej jakości miedzi OFC o niskiej rezystancji w konfiguracji triple core dual drain
    • Wysokowydajnościowa, stabilizowana osłona dielektryczna z PVC
    • Zaawansowany ekran pokrywający przewodnik w technologii dual drain
    • Antywibracyjna warstwa wewnętrzna oraz karbonowo-polimowerowy materiał osłonowy
    • Kabel zgodny z testami Intertek

Atlas Eos Modular 2.5em – zaawansowana listwa zasilająca 6-gniazdowa

Atlas Eos Modular 2.5em to wysokowydajna listwa zasilająca, wykonana z wysokiej jakości materiałów o solidnej konstrukcji i efektywnym ekranowaniu, dzięki czemu zapewnia bezinterferencyjne zasilanie komponentów audio.  

Elegancka obudowa Atlas Eos Modular 2.5em została wykonana z grubego profilu aluminiowego i zawiera ekskluzywne przewody z miedzi OFC o przekroju 2,5 mm, stosowane w kablu zasilającym Eos 2.5em oraz wysokiej jakości gniazda Schuko i IEC.

Nowy atlas 12

Konstrukcja Atlas Eos Modular 2.5em pozwala na zachowanie czystości energii z minimalnymi stratami rezystancyjnymi. Listwa, współpracując z ekranowanymi przewodami zasilającymi Atlas Eos dd, Eos 2.5em, Eos 4.0em lub Eos Superior, skutecznie eliminuje zakłócenia radiowe (RFI).

W zestawie znajdują się gumowe nóżki i kolce, oferujące dodatkową izolację mechaniczną przed drganiami podłoża. Dodatkowo specjalnie wyprofilowane nóżki z otworami umożliwiają opcję montażu na ścianie.

Atlas Eos Modular 2.5em   – listwa sieciowa
Cena (bez kabla) -1849 zł 
Atlas Eos 2.5em Schuko-IEC C13 – kabel zasilający
Ceny – od 1949 zł (1 metr) do 3649 zł (5 metrów)
Dystrybucja – Rafko

Brak komentarzy