Acoustic Research AR-M200 – odtwarzacz dla wymagających

0
AR zajawka

NOWOŚCI / Do sprzedaży trafia nowy produkt od Acoustic Research – to przenośny odtwarzacz plików AR-M200. Skierowany jest do wymagających audiofilów, którzy poszukują urządzenia o maksymalnej jakości dźwięku przy umiarkowanej cenie. Odtwarzacz obsługuje również gęste pliki 24/192 oraz muzykę w formacie DSD.

Dystrybutor Acoustic Research – firma Rafko – wycenił urządzenie rozsądnie – nowy AR-M200 kosztuje 1799 zł. Odtwarzacz zamknięto w funkcjonalnej obudowie z 2.4-calowym wyświetlaczem o minimalnym poborze prądu. Jedyną funkcją obudowy jest ochranianie wewnętrznych podzespołów, dzięki temu nie kusi amatorów cudzej własności, nie traci na urodzie po upadku z wysokości oraz jest tania w wykonaniu, co pozwala na zastosowanie najwyższej jakości komponentów audio w jej wnętrzu. Producent przewidział możliwość dokupienia etui ochronnego w cenie 199 zł.

Odtwarzacz Acoustic Research AR-M200 oparto o najlepsze audiofilskie komponenty znane z kilkukrotnie droższych urządzeń najbardziej renomowanych producentów. Kość przetwornika DAC to ceniona AK4490EQ, wzmacniacze operacyjne TPA 6120 pochodzą z firmy Texas Instruments. Moduł przedwzmacniacza oparto o kość Burr-Brown OPA 2134. Za kontrolę głośności odpowiada cyfrowy potencjometr drabinkowy (150 kroków 0,5 dB / krok). Mamy też zbalansowane wyjście słuchawkowe jack 4.4mm (standard Sony Pentaconn) oraz klasyczne jack 3.5mm.

AR 3

Natywna obsługa plików 24/192 pozwala na odsłuch w najwyższej jakości. Ponadto odtwarzacz obsługuje pliki DSD do 128 w trybie DoP. Bateria o pojemnosci 1700mAh zapewnia ponad 7 godzin ciągłego odsłuchu i to pomimo zastosowania wzmacniacza słuchawkowego w klasycznej i niezwykle prądożernej klasie A. Kombinacja wzmacniacza w klasie A, dużego akumulatora i wysokiej klasy podzespołów pozwala AR-M200 wysterować praktycznie dowolne przenośne słuchawki nauszne oraz wszystkie dokanałowe.

Test Audeze Deckard. Nie tylko do słuchawek

Funkcjonalność odtwarzacza Acoustic Research AR-M200 została wzbogacona o moduł Bluetooth z dwustronną komunikacją, co jest rozwiązaniem absolutnie unikalnym. Dzięki temu AR-M200 może odbierać sygnał audio z innych nadajników np. komputera lub smartfona, a następnie wzmacniać go do podłączonych słuchawek. AR-M200 może także pełnić klasyczną funkcję nadajnika sygnału audio dla słuchawek wyposażonych w odbiornik Bluetooth.

AR 1

Firma Acoustic Research istnieje już ponad 60 lat. Założyciel Acoustic Research w 1954 roku wynalazł zawieszenie głośnika akustycznego w formie, jaką znamy do dzisiaj. Niedługo potem, bo w 1959, jako Acoustic Research jako pierwsza firma na świecie zaprezentowała kopułkowy głośnik wysokotonowy, którego założenia konstrukcyjne wykorzystywane są do dziś w większości kolumn głośnikowych. Kolejne wynalazki AR to gramofon z paskowym napędem i odsprzęgniętą ramą oraz pierwszy na świecie uniwersalny pilot zdalnego sterowania (1983).

Test słuchawek Definitive Technology Symphony 1

Acoustic Research AR-M200 – przenośny odtwarzacz plików

Cena – 1799 zł

Dystrybucja – Rafko

Brak komentarzy