Vermouth Audio – nowa marka kabli w Polsce

0
Vermount zajawka

NOWOŚCI / Na polski rynek trafiają nowe przewody i akcesoria audio z bardzo egzotycznego kraju. Polski dystrybutor 4HiFi wprowadza do swojej oferty kable indonezyjskiej firmy Vermouth Audio. To młoda, ale zbierająca bardzo dobre opinie manufaktura. Oficjalna premier na Audio Video Show 2019. Ale w niektórych sklepach pojawią się już w październiku.

Gliwicka 4HiFi przybliża polskim miłośnikom dobrego brzmienia – prócz polskich i francuskich produktów – także komponenty audio z Chin. Przekonuje – całkiem słusznie – że urządzeń zza Wielkiego Muru nie ma powodu się bać. Podobnie jak te robione w Europie czy USA mogą być dobre, lub złe i wrzucenie wszystkich do jednego worka jest nieracjonalne. Teraz przyszła pora na kolejne egzotyczne produkty, tym razem firmy Vermouth Audio.

Ta indonezyjska manufaktura, której założycielem jest Hendry Ramli, ma swoją siedzibę na Baili. Ramli to człowiek, który zaczynał swoja przygodę z audio od budowania kolumn głośnikowych na własny użytek, ale szybko rozszerzył swoje zainteresowania o kable. I to one są dziś trzonem ich produkcji, choć na stronie widnieją w ofercie również kolumny, wzmacniacz, akcesoria antywibracyjne. Vermouth Audio sprzedaje interkonekty, kable głośnikowe, zasilające oraz przewody na metry do samodzielnej konfekcji. Co istotne, firma sama wykonuje też własne wtyczki z elementami kontaktowymi z miedzi tellurycznej, które pokryte są wykonanym z karbonu okuciami.

vwrmountXLR

Vermouth Audio chwali się, że ich absolutnym priorytetem jest jakość dźwięku, Hendry Ramli zarzeka się, że ich produkty nigdy nie będą mieć hi-endowych cen, choć jakością i brzmieniem mają nie ustępować najlepszym produktom. Cóż, podobne deklaracje już padały wielokrotnie, ale trzeba przyznać, że majątku za kable Vermouth Audio płacić nie trzeba. No, chyba że za te absolutnie topowe.

Mimo że Vermouth Audio to firma stosunkowo młoda – została założona w 2010 roku – to jej produkty doczekały się kilku znakomitych recenzji w audiofilskich magazynach internetowych, choćby w słynnym “6 moons”. A także kilku nagród i wyróżnień, między innymi wyróżnienie Best Buy “Mono Stereo” czy rekomendację “Hi Fi Pig”. Jest coraz bardziej znana i rozpoznawalna. Jak odbiorą indonezyjskie kable polscy audiofile?

Red-Velvet-Power-Cord

Kable Vermouth Audio będą oficjalnie zaprezentowane w Polsce podczas tegorocznej wystawy Audio Video Show 2019 na stoisku 4HiFi, ale jak zapewnia dystrybutor, pierwsza partia przewodów powinna trafić do sprzedaży pod koniec października tego roku. – Na razie wprowadzamy do sprzedaży tylko kable i akcesoria firm Vermouth Audio – mówi Jan Grzybicki z 4HiFi. – Dostępna będzie pełna oferta przewodów.

Vermouth Audio  – okablowanie audio
Dystrybucja – 4HiFi

Brak komentarzy

Brinkmann Lech zajawka

W czym zapiszemy przyszłość

FELIETON / Zdanie „w czym zapiszemy przyszłość“ nie posiada na końcu pytajnika. Pominąłem go nie z powodu językowej […]