Tannoy Platinum – nowa seria kultowej marki

0
Tannoy zajawla

NOWOŚCI / TANNOY / Znana od lat audiofilom brytyjska firma Tannoy wprowadziła do swojej oferty nową serię kolumn głośnikowych o nazwie Platinum. W jej  skład wchodzą dwa modele: podstawkowy Tannoy Platinum B6 i podłogowy Tannoy Platinum F6.

W obu konstrukcjach zastosowano nowe rozwiązania techniczne i designerskie. Model podłogowy Tannoy Platinum F6 doskonale sprawdzi się w większych i średnich pomieszczeniach, natomiast mniejszy podstawkowy B6 z łatwością nagłośni pokoje średnie i mniejsze. Oba produkty są efektowne wizualnie, doskonale proporcjonalne i charakteryzują się reprodukcją dźwięku z bardzo niskim poziomem zniekształceń.

Kolumny pozwalają grać bardzo głośno bez utraty detali i przy zachowaniu prawidłowej artykulacji dźwięków. Przetworniki wytrzymują mocne skoki dynamiczne, które chwilowo mogą sięgać aż 300W w przypadku F6 lub 160W w przypadku B6. .

Tannoy Platinum – podzespoły najwyższej jakości

W obu konstrukcjach zastosowano świeżo zaprojektowany głośnik wysokotonowy wyposażony w calową miękką kopułką jedwabną zasilaną drogim magnesem neodymowy. Przetwornik został opracowany z myślą o zminimalizowaniu tolerancji wykonania spotykanej w znacznie droższych konstrukcjach. Dzięki ekstremalnie precyzyjnej budowie uzyskano bardzo swobodną, szeroką reprodukcję góry, przy równoczesnym zachowaniu neutralności i przestrzenności brzmienia. Kopułkę umieszczono w niewielkim aluminiowym stożku poprawiającym propagację fali dźwiękowej i mającym niewątpliwe walory estetyczne.

Tannoy 1

W modelu Tannoy Platinum F6 wysokotonową kopułkę umieszczono między dwoma 6.5-calowymi głośnikami nisko-średniotonowymi. To sprawia, że sumaryczne rozproszenie generowanego dźwięku jest znacznie płynniejsze, zwłaszcza biorąc pod uwagę krytyczny obszar w okolicy podziału częstotliwości w zwrotnicy. Pomaga to w wyeliminowaniu problemów powstających w wyniku przechodzenia odtwarzanych częstotliwości między głośnikami lub równoczesnego odtwarzania ich przez wszystkie prze-tworniki. Dzięki takiej konfiguracji, można powiedzieć, że kolumny głośnikowe grają jako punktowe źródło dźwięku.

W modelu Tannoy Platinum B6 głośnik wysokotonowy umieszczono nad specjalnie skonstruowanym głośnikiem nisko-średniotonowym z membraną wykonaną z mieszanki celulozy i materiału kompozytowego. Jest ona bardzo sztywna, zapewnia niezrównaną artykulację i nieskazitelną wydajność. Obudowa ma stylizowany bass-reflex na tylnej ściance, gumowe nóżki i solidne pojedyncze gniazdo głośnikowe.

Tannoy Platinum – estetyka też jest ważna

Kolumny Tannoy Platinum są dwukolorowe, posiadają delikatne nowoczesne linie i lekko zaokrąglone boczne ścianki. Podział kolorów zaznaczony jest subtelną wstawką ze szczotkowanego aluminium, na której umieszczono logo firmy.

Tannoy 2

Obudowy wykonane są z płyt MDF o grubości 19 mm, posiadają liczne wewnętrzne wzmocnienia i charakteryzują się wysokiej jakości wykończeniem. Gładko wyprofilowane głośniki mogą być schowane pod grillem zapinanym na kolumnach na zamek błyskawiczny. Osłony poprawiające dyspersję i zapewniają dokładne odtwarzanie tonów średnich.Szeroki wybór kolorów pozwala wtopić się im w szeroką gamę dowolnie wykończonych pomieszczeń.

Tannoy Platinum – najważniejsze cechy

 Głośniki wysokotonowe – powlekana kopułka jedwabna o średnicy 1” zapewniająca detaliczne odtwarzanie wokalu i instrumentów.

 Głośniki nisko-średniotonowym – bardzo sztywna membrana o średnicy 6.5” z mieszanki celulozy i materiału kompozytowego, zapewnia niezrównaną artykulację i nieskazitelną wydajność.
 Magnesy neodymowe zapewniają ekstremalnie silne pole magnetyczne, co wspiera autentyczność reprodukcji.
 Specjalnie dla serii Platinum zaprojektowana zwrotnica, której wysoka jakość rozszerza w kierunku doskonałości standardy Tannoy’a.
 Bass reflex na tylnej ściance zapewniający reprodukcję bogatych i głębokich basów.
 Sztywna obudowa znacznie redukuje wibracje ścianek, zapewniając optymalny dźwięk.
 Ścianka przednia bez widocznych śrub, z maskownicą zapinaną na suwak
 Gumowe nóżki minimalizują rezonans obudowy a tym samym podbarwianie dźwięku.
 Eleganckie wielokolorowe wykończenie idealnie nadaje się do nawet najbardziej wyszukanych warunków
 Dźwięk dynamiczny, szczegółowy, pozbawiony kompresji tchnie nowe życie w twoją ukochaną muzykę, zapewniając bogate dźwiękowe doznania.
 Zaprojektowany i opracowany technicznie w Wielkiej Brytanii.
 Tannoy – 90 lat brytyjskiego dziedzictwa i innowacji

Tannoy Platinum B6 – kolumny podstawkowe

Cena – 2 499 zł (para)

Tannoy Platinum F6  – kolumny podłogowe

Cena – 4 499 zł (para)

Dystrybucja – EIC

Brak komentarzy

Mu-so Wood Edition zajawka

Naim Mu-so 2 w nowej odsłonie

NOWOŚCI / Naim, słynna brytyjska marka audio, wprowadza nową wersję wykończeniową swojego popularnego, wielokrotnie nagradzanego systemu Mu-so 2. […]