Stare audio spotyka się z nowym, czyli drugi Audio Vintage Poland Meeting

0
Zajawka OK

AUDIO VINTAGE POLAND MEETING/ Odsłuchy porównawcze i spotkanie z legendą polskiego audio, wykłady o akustyce i kącik DIY, masa sprzętu vintage do obejrzenia i coś dla fanów płyt winylowych. W Jacentowie koło Ostrowca Świętokrzyskiego szykuje się ciekawa impreza dla miłośników audio – drugie już spotkanie z cyklu Audio Vintage Poland Meeting.

Wiosną miłośnicy retro audio spotkali się po raz pierwszy w Wielkopolsce i już wtedy wiadomo było, że dojdzie do kolejnego zjazdu. Okazało się, że pomysł cyklicznych spotkań, na który wpadł Piotr Walendowski – założyciel facebookowej grupy AUDIO VINTAGE – HIGH END – DIY – TUBE – HI-FI – AMPLIFIERS – SPEAKERS – bardzo się wszystkim spodobał. I już 22 września rusza drugi, tym razem aż trzydniowy Audio Vintage Poland Meeting.

Plakat OK

Będzie się na nim działo naprawdę wiele, bo miłośnicy retro audio nie są zamknięci na nowości i prócz sprzętów z epoki będzie można posłuchać także współczesnych konstrukcji. Poza tym impreza zyskała oficjalnych partnerów, którzy pokażą swój sprzęt. Pojawi się więc Tonsil ze swoimi kolumnami, Wiktor Krzak przywiezie swoje wzmacniacze Haiku Audio, a o najlepsze warunki odsłuchu zadba Maga Acoustic – producent ustrojów i paneli akustycznych. Nowe źródła cyfrowe pokaże 4HiFi. No i oczywiście Nomos – jedna z największych w Polsce firm zajmujących się sprzętem vintage.

Cieszę się, że prócz słuchania muzyki i porównywania sprzętu będzie okazja do inspirujących spotkań z ludźmi, którzy o audio wiedzą naprawdę wiele. Zachęcam szczególnie do udziału w prelekcjach dotyczących akustyki pomieszczeń. To niezmiernie ważny element toru audio, o którym niestety wielu audiofilów bardzo często zapomina – mówi Piotr Walendowski.

Bardzo ciekawie zapowiada się również spotkanie z Markiem Dutkiewiczem, dyrektorem technicznym firmy Tonsil, człowiekiem o wielkiej pasji i doświadczeniu, który opowie o konstruowaniu kolumn. Do dyspozycji będzie także Wiktor Krzak, który zaprezentuje wzmacniacze Haiku oraz szefowie Nomos, dla których stary sprzęt nie ma tajemnic. Natomiast firma 4HiFi przywiezie nowoczesne źródła dźwięku: DAC Audio GD i odtwarzacz strumieniowy Cocktail Audio.

Haiku zajawka

Posłuchamy wzmacniaczy Haiku Audio (fot. wstereo.pl)

Co poza tym? Wielogodzinne odsłuchy, także porównawcze, przeróżnych urządzeń, porównywanie brzmienia różnych nośników audio (CD, winyl, taśma, pliki), audiofilskie zabawy kablami. Będzie kącik DIY, gdzie konstruktorzy-amatorzy pochwalą się swoimi pomysłami i kącik winylomaniaka, na którym będzie można sprzedać, kupić lub wymienić się czarnymi krążkami.

Najważniejsze jest jednak to, że się spotykamy. Audio Vintage Poland Meeting to pomysł ludzi z internetowego forum, ale nic nie zastąpi spotkania w realu, wymiany doświadczeń, rozmów czy nawet sporów. Można się wiele nauczyć i dowiedzieć, poznać nową muzykę i nowy sprzęt – zaprasza Michał Potocki, jeden z organizatorów.

Nomos OK

Nomos przywiezie coś ze swojej przebogatej oferty (fot. wstereo.pl)

Audio Vintage Poland Meeting odbędzie się w Jacentowie koło Ostrowca Świętokrzyskiego w hotelu Magnat, impreza potrwa od 22 do 24 września. Koszt uczestnictwa to 260 złotych od osoby (noclegi i wyżywienie). Organizowana jest przez facebookową zamkniętą grupę AUDIO VINTAGE – HIGH END – DIY – TUBE – HI-FI – AMPLIFIERS – SPEAKERS.

Co zrobić, aby wziąć w niej udział? Należy zgłosić akces do grupy, po przyjęciu do grupy należy zarejestrować się w założonym i przyklejonym na górze strony wydarzeniu Spotkanie Grupowe vol. 2 Audio Vintage Poland Meeting i wpłacić zaliczkę.

Maciej Stempurski

Partnerami Audio Vintage Poland Meeting są:

Tonsil

tonsil OK

Nomos

nomos OK

Maga Acoustic

Mega Acoustic OK

Haiku Audio

haiku OK

4HiFi

4 Hi Fi logo OK

 

Partner medialny:
wstereo.pl

Brak komentarzy