Rewolucja w AudioSolutions. Nie tylko kolumny

0
AudioSolutions Vantage zajawka

NOWOŚCI / Szykuje się rewolucja w litewskiej firmie AudioSolutions, znanej na polskim rynku z kolumn głośnikowych dystrybuowanych przez gdański Premium Sound. Podjęto decyzję o produkcji zupełnie nowych komponentów audio. Producent z Wilna chce dostarczać niemal wszystkie elementy potrzebne do zbudowania całego systemu stereo. Oczywiście nowe będą też kolumny głośnikowe.

O zmianach poinformował twórca i właściciel firmy. – Chciałbym, aby ludzie zaczęli kojarzyć nazwę AudioSolutions nie tylko z kolumnami głośnikowymi. Chciałbym, by mogli kupić również przewody naszej marki, wzmacniacze czy ustroje akustyczne – zdradza Gediminas Gaidelis.

Plany są bardzo ambitne i zakrojone naprawdę na szeroką skalę. Jeszcze w tym roku ma się rozpocząć produkcja pierwszego wzmacniacza i okablowania. W 2018 na rynku ma się pojawić cała seria nowych produktów: wzmacniaczy, przedwzmacniaczy, końcówek mocy, odtwarzacz plików cyfrowych (także z dysków SSD). Firma chce duży nacisk położyć na nowoczesne rozwiązania, między innymi coraz popularniejsze systemy DSP, dające możliwość dostosowywania brzmienia do warunków panujących w pomieszczeniu odsłuchowym. Takie systemy pojawią się w przedwzmacniaczu, dostępny ma być także korektor akustyki DSP. W ofercie znajdą się produkty do użytku domowego jak i profesjonalnego.

Jest mnóstwo ludzi poszukujących dobrego dźwięku, którzy nie mają albo czasu, albo wystarczającej wiedzy, aby spełnić swoje marzenia. Po co marnować czas na testowanie różnych wzmacniaczy, różnych przewodów? Zaoferujemy klientom kompleksowe rozwiązanie – kompletny system zaprojektowany przez nasz zespół – mówi Gediminas Gaidelis.

AudioSolutions Vantage srodek 3

Zmiany w AudioSolutions zaczną się jednak od wprowadzenia nowych kolumn. Flagowym produktem litewskiego producenta są głośniki Vantage, które zebrały kilka bardzo dobrych recenzji i cztery międzynarodowe nagrody. – Nadszedł jednak czas by pójść dalej. Zaadoptowaliśmy nowe technologie i techniki produkcji, które pozwoliły naszej firmie produkować dużo bardziej precyzyjne i bardziej unikalne rzeczy. Linia Rhapsody, wycofana z produkcji linia Euphony, Vantage, Guimbarde, to klasyczne kolumny, które pokochało wielu, jednakże nadszedł czas, aby zmienić nasz kolumny – kontynuuje Gediminas Gaidelis.

Test monitorów Audio Solutions Overture O202B

Nowa seria Vantage zyska zupełnie inny, nowoczesny i bardzo świeży wygląd. Jak mówią projektanci: to przemiana klasycznego gentlemana w luksusowym garniturze w zamożnego pana w średnim wieku w sportowych butach i kabriolecie. – Po tym zabiegu jesteśmy dumni z kilku rzeczy, np. z nierysującej się powierzchni, czego nie posiada żaden inny producent. Nawet w najtańszej linii oferujemy nierysujące wykończenie na wysoki połysk. To zasługa naszej teksturowej powłoki odpornej na odciski palców i zadrapania. Ekskluzywne wykończenie jest dostępne również w opcji w najtańszej linii kolumn Overture – mówi szef AudioSolutions.

AudioSolutions Vantage srodek 2

Zależało mu na tym, by stworzyć kolumny różniące się od innych, bo jak mówi znudziło go to, że
wszyscy używają tych samych materiałów i tych samych technik – drewniany fornir na prostopadłościennych kolumnach, pomalowany MDF lub pokrycie tanią skórą ekologiczną. Zamiast skóry użyto do wykończenia głośników wysokiej jakości winylu. Ten materiał w połączeniu z ciekawymi, pomarańczowymi wstawkami ozdobnymi nadaje zestawom stylowego i futurystycznego wyglądu.
Nową technologią zaadoptowaną do produkcji kolumn AudioSolutions jest druk 3D. – Tak, drukujemy kolumny! Drukujemy większość elementów z Vantage 5th Anniversary. Ta technologia daje ogromną precyzję i szybkość produkcji. Drukarki 3D pozwalają nam tworzyć rzeczy bardzo skomplikowane. I to wszystko przekłada się na jakość brzmienia – zapewnia Gediminas Gaidelis.

Kolumny AudioSolutions Vantage zaopatrzone zostaną w kilka nowych rozwiązań. Między innymi konstrukcja skrzynek będzie sztywniejsza z gęstszym wewnętrznym szkieletem, zamontowane zostaną niestandardowe mini tuby na głośnikach wysokotonowych.

W skład nowej linii AudioSolutions Vantage wejdzie sześć modeli: Vantage C (głośnik centralny); Vantage B (monitor ze standem); trzy głośniki podłogowe Vantage S, M, L oraz Vantage SUB (subwoofer). W topowych kolumnach zamontowano regulację natężenia niskich i wysokich tonów. Do wyboru będą dwie wersje wykończeni: klasyczna oraz Vantage 5th Anniversary. Ta druga w kolorze czarnym lub białym, obie z pomarańczowymi obrysami.

AudioSolutions Vantage – linia kolumn

Dystrybucja: Premium Sound

Brak komentarzy