Revival Audio – francuskie kolumny do kupienia w Polsce

0
Revival Audio zajawka

NOWOŚCI / Nowa marka w Polsce. Firma DNA-Audio (dawniej Trimex) zajęła się dystrybucją sprzętu Revival Audio. To francuski wytwórca kolumn głośnikowych, który zajmuje się również produkcją własnych przetworników. W tej chwili dostępna będzie jedna seria produktów – Atalante. Składają się na nią dwa modele zestawów głośnikowych: Atalante 3 i Atalante 5 oraz opcjonalne podstawy do wspomnianych modeli. 

Produkty Revival Audio zaprezentowano w Polsce podczas Audio Video Show 2022, spotkały się z niebywale dobrym odbiorem wśród zwiedzających. Teraz będzie można już oficjalnie kupić te zestawy w naszym kraju. 

Revival Audio – prosto z Francji

Firma podkreśla, że kolumny Revival Audio są w całości zaprojektowane i wykonane we Francji. Cała technologia użyta do budowy kolumn została stworzona przez inżynierów firmy. – Nie kupujemy gotowych przetworników, ponieważ produkujemy je sami dla zapewnienia największej jakości podzespołów, co bezpośrednio przekłada się na bezkompromisową jakość dźwięku. Najlepsza jakość komponentów połączona z wieloma godzinami odsłuchów i poszukiwań zaowocowała niezwykle przyjemnym dźwiękiem – chwalą się Francuzi. 

Firma jest stosunkowo młoda, powstała z inicjatywy Daniela Emontsa. Ma on jednak ponad 30-letnie doświadczeniem w budowaniu kolumn dla wielu marek głośnikowych. Swój pierwszy głośnik skonstruował w wieku 14 lat. 

Revival audio 2

Produkty Revival Audio powstają we współpracy z A+A COOREN DESIGN STUDIO. – Dobry produkt Hi-Fi jest spójny z ogólnym kontekstem: projektowania, produkcji i użytkowania. Ten cel może być osiągnięty tylko w zespole, w którym wszystkie elementy ewoluują we wzajemnej stylistyce i synergii. Właśnie dlatego wykonujemy tę pracę i cieszymy się, że możemy współpracować z zespołem Revival, ponieważ to pasja jest naszym wspólnym spoiwem. Nasza dbałość o szczegóły projektu, która jest wypadkową naszego know-how, przejawia się w intensywności muzycznych doznań i obcowaniu z muzyką. Dźwięk, podobnie jak powietrze i woda, jest żywiołem, z którym zawsze lubiliśmy pracować, ponieważ jest on w nieustannym ruchu i jest wszechobecny wokół nas – twierdzą ludzie z A+A COOREN DESIGN STUDIO.

Revival Audio – produkty

Obecnie w ofercie firmy jest jedna linia produktowa o nazwie Atalante. Składają się na nią dwa modele kolumn głośnikowych: Atalante 3 i Atalante 5.

Revival Audio Atalante 5 do duża, trójdrożna kolumna podstawkowa. Soprany odtwarza 28 mm tweeter z miękką kopułką a tony średnie 75 mm głośnik wykonany w technologii ARID+ (Anti Reflection Inner Dome), opatentowanej i zaprojektowanej tak, by absorbować ponad 95 proc. rezonansu wewnętrznej komory. Za bas odpowiada z kolei 12 calowy (tj. ponad 30 cm) głośnik niskotonowy, wykonany w hi-endowej technologii BSC (Basalt Sandwich Construction), stanowiącej najlepszy możliwy balans między sztywnością i niską masą własną, o konstrukcji zapewniającej dobre tłumienie oraz szybką i gładką responsywność w zakresie dynamiki basu. Kolumny są wentylowane dwoma otworami bas reflex umieszczonymi z tyłu i mają pojedyncze terminale głośnikowe.

Revival Audio 3

Z kolei Revival Audio Atalante 3 to mniejszy monitor dwudrożny. Górę odtwarza 28 mm głośnik wysokotonowy z miękką kopułką wyposażony w opatentowaną technologię Revival Audio ARID (Anti Reflection Inner Dome) z dużą tylną komorą o niskiej częstotliwości rezonansowej 520 Hz. Bas i średnicę przetwarza 18 cm głośnik niskotonowy BSC (Basalt Sandwich Construction). To konstrukcja z pojedynczym bas reflexem.

Revival Audio 1

Przetworniki w obu kolumnach są produkowane przez Revival Audio. Do kompletu można zamówić dedykowane im podstawki. Kolejne serie i produkty zaplanowane są już na pierwszy kwartał 2023 roku.

Revival Audio – kolumny głośnikowe
Dystrybucja – DNA-Audio

Brak komentarzy