New Horizon Audio – włoskie gramofony w Polsce

0
new-horizon zajawka

NOWOŚCI / Nowa marka w Polsce. Miłośnicy winyli powinni być zadowoleni, bo do kupienie będą kolejne gramofony i urządzenie towarzyszące. W sklepach pojawią się urządzenia włoskiego producenta New Horizon Audio. Będzie i coś przystępnego cenowo dla tych, którzy chcą rozpocząć przygodę z czarną płytą, jak i dla zaawansowanych winylowców.

Dystrybucją tej stosunkowo młodej marki zajął się warszawski Trimex. W ofercie znajdą się nie tylko gramofony, ale także elektronika i gramofonowe akcesoria.

New Horizon Audio to gramofony, urządzenia towarzyszące i masa akcesoriów, na przykład zestawy do regulacji ramienia czy stopki antywibracyjne. W ofercie znajduje się 7 modeli gramofonów w cenach od 1 590 do 18 890 zł. W różnych wersjach wykończeń i z różnym wyposażeniem. Poza tym w ofercie znajduje się zasilacz z elektroniczną regulacją obrotów.

new-horizon 1

Najtańszy jest model 101, bardziej zaawansowane to modele z serii 200 i 300. Na szczycie oferty jest GDS – to pierwszy gramofon marki z pływającą ramą. Cały górny cokół opiera się na dolnym za pomocą trzech sprężyn. Sprężyny, które są obciążone tym samym ciężarem, a mogą być też bardziej zwarte. Kalibracja gramofonu staje się łatwiejsza i bardziej stabilna w czasie.

Firma New Horizon Audio została założona pod koniec 2016 roku w celu produkcji gramofonów i powiązanych z nimi akcesoriów, zaprojektowanych i wyprodukowanych w całości we Włoszech.

– Naszym wyzwaniem jest zapewnienie jakości i piękna zawsze w przystępnej cenie! Nie wystarczy korzystać z najlepszej dostępnej technologii, nie wystarczy dążyć do maksymalnej wydajności, nie zawsze trzeba wprowadzać innowacje. Potrzebna jest przede wszystkim pasja – pisze Tiziano Terzani z New Horizon.

new-horizon 4

Firma za cel postawiła sobie połączenie technicznej maestrii z prostym ale świetnym designem. Gramofon ma nie tylko dobrze grać, ale stanowić ozdobę miejsca, w którym stoi. New Horizon zwraca uwagę na design całej produkcji. Prostota, oryginalność i elegancja to ich główne założenia.

Zamiaru utrzymania ceny na możliwie najniższym poziomie nie osiągnięto poprzez obniżenie jakości, ale poprzez wyeliminowanie zbędnych funkcjonalności i uproszczenie wszystkich komponentów produktu. Projektanci kierują się zasadą Alberta Einsteina: “Wszystko powinno być jak najprostsze, ale nie prostsze”. W maksymalnej prostocie produktów New Horizon wykorzystuje najlepsze dostępne surowce: MDF HD; aluminium lotnicze, stal harmoniczna… 

new-horizon 5

Przy produkcji półfabrykatów New Horizon stawia na wykwalifikowanych rzemieślników. Wyspecjalizowani rzemieślnicy z firmy pracowali w różnych branżach: projektowanie mebli, inżynieria precyzyjna, żeglarstwo rekreacyjne. Każdy przedmiot jest wynikiem ręcznej pracy człowieka.

New Horizon Audio – gramofony i akcesoria gramofonowe
Dystybucja – Trimex

Brak komentarzy