Do kina i stereo. Nowe głośniki Kody

0
Koda nowosci zajawka

NOWOŚCI / KODA wprowadza do oferty nowe kolumny głośnikowe. Jest to pełen zestaw o symbolu AK-48, z którego można zbudować cały komplet do kina domowego oraz nowy głośnik podłogowy EX-569F. Ceny – jak zwykle u Kody – atrakcyjne.

Wszystkie modele z serii AK – podłogowa AK-48F, centralna AK-48C i surround AK-48S – są sprzedawane oddzielnie, dzięki czemu każdy sam może zdecydować o ostatecznym wyglądzie swojego systemu stereo i rozszerzeniu go do poziomu wielokanałowego w każdym momencie.

Obudowy wszystkich modeli wykonano z mocnej i odpornej na rezonanse płyty MDF. Na przednich ściankach ma ona grubość 18 mm, na pozostałych 12 mm. Skrzynki pokryto elegancko wyglądającą, wysokiej jakości okleiną winylową imitującą drewno. Kolumny centralna i surround są wyposażone w wygodne uchwyty montażowe.

Koda nowosci 1

Na szczególną uwagę zasługuje kolumna podłogowa. Zastosowano w niej przetwornik wysokotonowy o dużej mocy z kopułką z czystego tytanu, który jest zdolny osiągnąć częstotliwość aż do 30kHz, dzięki czemu dźwięk pozostaje naturalny i czysty. Kolumna wykorzystuje przedni niskoszumowy port Bassreflex, co pozwala na umieszczenie głośników bliżej tylnej ściany.

Dwa 8” głośniki niskotonowe oferują potężny bas na każdym poziomie głośności. Głośniki wyposażone są w regulowane kolce zapewniające izolację głośników od podłogi i zwiększenie przejrzystości dźwięku oraz lepszą precyzję i szybkość basów. Terminale głośnikowe są podwójne, co umożliwia to połączenia bi-wiring / bi-amping.

Z kolei nowa kolumna podłogowa KODA EX-569F czerpie inspirację z linii EX, wysoko uznanej i popularnej na początku lat 90-tych, jednocześnie w pełni wykorzystując najnowsze technologie w budowaniu głośników.

Koda nowosci 2

Technologia zastosowana w głośniku:
• Sztywna i odporna na rezonanse obudowa wykonana z płyt MDF o dużej grubości (15mm)
• Elegancka i wytrzymała, wysokiej jakości obudowa pokryta wysokie jakości PVC imitującym drewno, z czarnym matowym panelem przednim
• Przetwornik wysokotonowy z jedwabną kopułką i powiększonym magnesem – charakteryzuje się wyższą skutecznością oraz szybszym i bardziej precyzyjnym ruchem membrany, a dzięki temu zapewnia bardziej detaliczny i lekki dźwięk
• Mocny 6.5” przetwornik średnio-niskotonowy z membraną Kevlar oraz cewką Kapton, o czystości uzwojenia na poziomie 5N (99.999%), a wszystko po to, by uzyskać bogate w detale średnie tony i lepiej zdefiniowany mocny i głęboki bas
Szczegóły i specyfikacja kolumn na stronie KODA

Czytaj także:

Test monitorów Taga Azure V2 B-40

Test zintegrowanego wzmacniacza Primare I32

KODA AK-48F, AK-48C, AK-48S – zestaw głośników
KODA EX-569F – kolumna podłogowa

Ceny:
AK-48F – 899zł para
AK-48C – 279zł sztuka
AK-48S – 349zł para
Zestaw 5.0 – 1450zł

EX 569F – 999zł para

Dystrybucja: Polpak

Brak komentarzy