Do kina domowego i nie tylko. Nowe Kody

0
Koda Koda 707 mk II zajakwa

NOWOŚCI / Nowe wersje kolumn, aktywnego subwoofera i wzmacniacza, oferuje Koda – firma doskonale znana miłośnikom kina domowego i niedrogiego stereo. Do kupienia są kompletne systemy głośnikowe Koda AV-707 MKII, sub Koda SW-1000 MKII i wzmacniacz Koda AV-1300 MKII. Zmiany nie są kosmetyczne, przekonstruowano obudowy oraz wnętrza głośników i wzmacniacza.

Koda to firma znana od lat z tego, że oferuje produkty o świetnej relacji jakości do ceny. Rozsądnie wycenione kolumny, zestawy AV i subwoofery zaskakują klasą brzmienia, co znalazło odzwierciedlenie w bardzo dobrych recenzjach w prasie branżowej. Niedawno przyszedł czas na odświeżenie oferty w budżetowym segmencie i Koda zaprezentowała nowe wersje swoich popularnych zestawów. Jednak skala zmian jest tak duża, że to niemal nowe głośniki.

Zestaw do kina domowego Koda AV-707 MKII

Nowe eleganckie obudowy są jeszcze sztywniejsze i pozostają neutralne na wibracje oraz koloryzacje dźwięku. W porównaniu z poprzednią wersją zwiększono grubość płyt MDF w modelach podłogowych oraz w kolumnach centralnej i surround. Nowe aluminiowe dekoracyjne pierścienie wszystkich głośników (wraz z panelem przednim przetwornika wysokotonowego) polepszają dyspersję.

Koda 707 mk II

Najwięcej zmian jest w przetwornikach. Głośnik wysokotonowy z jedwabiu otrzymał większy magnes – charakteryzuje się wyższą skutecznością oraz szybszym i bardziej precyzyjnym ruchem membrany, co zapewnia bardziej detaliczny, lekki dźwięk. Całkowicie nowe, wysokiej jakości przetworniki średnio- oraz niskotonowe wykorzystują nowy rodzaj zawieszenia z dużymi magnesami, co zapewnia stabilny ruch membrany, dynamikę, precyzję i zwiększoną czułość systemu.

Nowa konfiguracja przetworników – wysokotonowy umieszczony bliżej średniotonowego – zapewniają większą gładkość i integrację między pasmem średnich i wysokich tonów. Przetworniki niskotonowe modeli podłogowych zostały przesunięte w górę, zmieniając definicję basu oraz jego dyspersję. Udoskonalone zwrotnice mają za zadanie obsłużyć nową konfigurację przetworników: delikatniejsze i bogatsze wysokie tony, oraz lepiej zdefiniowaną średnicę i bardziej dynamiczny bas. Seria wyposażona jest w zdejmowalne maskownice.
Cena zestawu: 799 zł
Więcej o Koda AV-707 MKII

Subwoofer aktywny Koda SW-1000 MKII

To jeden z cieszących się największą popularnością subwooferów na rynku, doceniany jest także za świetną jakość brzmienia basu. Teraz można go kupić w nowej wersji.
Koda SW-1000 MKII jest konstrukcją bassreflex opartą o pojedynczy 10” przetwornik z wysokoprądowym, 100-watowym wbudowanym wzmacniaczem. Dostarcza potężny, głęboki bas z oszałamiającą definicją, lokalizacją i dynamiką niespotykanymi na tym poziomie cenowym. Wzmacniacz dużej mocy dba o to, aby bas był punktowy, o niewielkich zniekształceniach i perfekcyjnej definicji.

SW-Koda sub

Zaawansowany przetwornik z powiększonym wychyłem membrany zapewnia płaską charakterystykę sygnału, oraz ultraniskie zniekształcenia na każdym poziomie głośności. Możliwość zainstalowania szpilek, które odcinają subwoofer od rezonansów podłoża, dodatkowo poprawia charakterystykę i definicję basu.
Cena: 649 zł
Więcej o Koda SW-1000 MKII

UWAGA. Cena zestawu głośników Koda AV-707 MKII + subwoofer Koda SW-1000 MKII: 1349 zł

Wzmacniacz dwukanałowy Koda AV-1300 MKII

Nowa wersja wzmacniacza zachowuje świetne cechy użytkowe swojego poprzednika: wystarczającą liczbę wejść, regulację barwy, wejścia mikrofonowe dla funkcji karaoke, wystarczającą moc i kompaktowe wymiary.

Koda wzmak OK

Czym różni się od poprzednika? Przede wszystkim nowym zaprojektowanym wnętrzem urządzenia i wykorzystaniem wyższej klasy komponentów, takich jak zasilacz, potencjometr czy kondensatory.
Cena: 399 zł

Więcej o Koda AV-1300

Dystrybutorem marki Koda jest Polpak

Brak komentarzy