Bezprzewodowe słuchawki od Focala

0
Focal bezprzewod zajawka

NOWOŚCI / Focal jesienią nie próżnuje. Ogłoszono kolejną “słuchawkową” premierę. Francuska firma wprowadza do oferty pierwsze w swojej historii słuchawki Hi-Fi z Bluetooth® i ANC. Model nazywa się Focal Bathys. To także pierwsze bezprzewodowe słuchawki z aktywną redukcją szumów. 

Focal zaprezentował nie tak dawno nową wersję swoich znakomitych słuchawek Focal Utopia. Zmianie uległ nie tylko wygląd, ale też zasadnicze elementy konstrukcyjne. Teraz przyszedł czas na kolejną nowość – model Focal Bathys.

Skąd ta nazwa? Bathys pochodzi od słowa “batyskaf”, pierwszego głębinowego pojazdu badawczego. Jest on uosobieniem spokoju, otchłani i absolutnej ciszy. Słuchawki Focal Bathys doskonale odzwierciedlają odczucia obecne podczas eksplorowania głębokich oceanów.

Focal Bathys. Łączność Bluetooth® 5.1 lub połączenie przewodowe dzięki trybowi USB-DAC

Słuchawki Focal Bathys zapewniają czysty dźwięk hi-fi, poprzez nowoczesną łączność Bluetooth® 5.1 lub połączenie przewodowe dzięki trybowi USB-DAC. Słuchawki mogą pochwalić się uznanymi przetwornikami Focal wykonanymi we Francji, wysokowydajną technologią redukcji szumów, ponad 30 godzinami pracy na baterii, wysokiej jakości materiałami i wieloma atrakcyjnymi funkcjami. 

Focal bezprzewod 2

Focal Bathys wyposażone zostały w asystentów głosowych: Google Asistant oraz Amazon Alexa. Posiadają również korektor dźwięku, dzięki któremu, dopasujesz dźwięk do swoich potrzeb. Asystenci głosowi, korektor dźwięku oraz inne ustawienia są dostępne w dedykowanej aplikacji opracowanej przez Focal.  

Słuchawki kompatybilne są z kodekami SBC, AAC, Apt-X™ i Apt-X™ Adaptive. Bathys zapewniają bogaty wybór trybów łączności (Bluetooth®, Jack, USB). Posiadają również technologię Clear Voice Capture zapewniającą krystalicznie czyste rozmowy telefoniczne, technologię bazującą na 8 wbudowanych w słuchawki mikrofonach.

Focal bezprzewod 1

Bateria w Focal Bathys oferuje ponad 30 godzin użytkowania, a funkcja szybkiego ładowania zapewnia 5 dodatkowych godzin słuchania przy ładowaniu przez 15 minut. W komplecie ze słuchawkami znajdują się dwa kable (1,2m) 3,5mm Jack-Jack i (1,2m) USB-C®.

Focal Bathys. Redukcja szumów i francuskie przetworniki

Producent podaje, że Focal Bathys oferują szczegółowe, precyzyjne i dynamiczne brzmienie, dźwięk o wysokiej wierności odtworzenia. Słuchawki skrywają bowiem dwa tryby redukcji szumów, aby całkowicie zanurzyć się w muzyce: tryb “Silent” zoptymalizowany dla podróży z wysokim poziomem hałasu w tle (samoloty, pociągi itp.) oraz tryb “Soft”, który pomaga w skupieniu się w domu, w biurze itp. Posiada również tryb “Transparentność”, który pozwala słyszeć dźwięki wokół siebie w razie potrzeby.

Focal bezprzewod 4

Produkowane w Saint-Étienne przetworniki w słuchawkach Bathys korzystają z ogromnego doświadczenia marki, która stale wprowadza innowacje w celu ulepszenia swoich produktów, zapewniając idealne rozwiązanie niezależnie od tego, jak i czego chcesz słuchać. Dzięki aluminiowo-magnezowej kopułce, przetworniki w słuchawkach Bathys zapewniają głęboki bas, miękkie tony wysokie i wyraźne tony średnie, co daje niezwykle precyzyjny dźwięk. Zintegrowany tryb USB-DAC oferuje rozdzielczość do 24 bitów / 192kHz dla jeszcze bardziej imponującej wydajności.

Focal Bathys. Ergonomia i estetyka 

Konstrukcja modelu Bathys to kontynuacja sprawdzonych rozwiązań, znanych z innych słuchawek Focal. Te ergonomiczne słuchawki łączą wyrafinowane materiały, takie jak magnez, prawdziwą skórę i aluminium. Skutkuje to wyjątkowym komfortem dla każdego kształtu głowy. Maskownice nauszników nawiązują do charakterystycznego wzoru słuchawek Focal, z niezwykle estetycznymi i uniwersalnymi zaokrągleniami. W centralnej części nauszników znajduje się podświetlane logo marki Focal, które można aktywować, aby uzyskać elegancki efekt wizualny.

Focal bezprzewod 3

Kolejną cechą wyróżniającą Bathys jest elegancki i ponadczasowy kolor Black Silver. Zaprojektowane zostały tak, aby cechowała je lekkość, kompaktowość i doskonała trwałość. Są idealnym towarzyszem podróży. Do słuchawek dołączony jest starannie wykończony futerał.

Focal Bathys – słuchawki bezprzewodowe
Cena – 3799 zł
Dystrybucja – FNCE

Główne cechy:
• Przenośne słuchawki z Bluetooth® i aktywną redukcją szumów – ANC
• Dwa zoptymalizowane tryby redukcji hałasu i jeden tryb przejrzystości, idealne na każdą podróż
• Opatentowana technologia przetworników głośnikowych, wykonana we Francji
• Tryb USB DAC umożliwia uzyskanie rozdzielczości do 24 bitów / 192 kHz
• Czas pracy na baterii ponad 30 godzin w trybie Bluetooth® i aktywnej redukcji hałasu
• Kompatybilność z szybkim ładowaniem: 5 dodatkowych godzin słuchania w 15 minut
• Łatwo włączający się asystenci głosowi: Amazon Alexa i Asystent Google
• Technologia mikrofonu Clear Voice Capture zapewniająca krystalicznie czysty dźwięk rozmowy telefonicznej
• Aplikacja umożliwiająca dostęp do większej ilości ustawień własnych: Equalizer, regulatory dźwięku itp.

Dane techniczne producenta:
Typ – Słuchawki bezprzewodowe z zamkniętymi plecami i aktywną redukcją szumów
Technologia – Bluetooth® 5.1 Multipoint
Zasięg Bluetooth® – >15m
Zakres częstotliwości Bluetooth® – 2402MHz – 2480Mhz
Kodeki audio – SBC, AAC, aptX™ Adaptive, aptX™
Żywotność baterii:
30 godzin pracy z redukcją szumów Bluetooth®
35 godzin tryb “jack
42 godziny USB DAC
Asystenci głosowi – Asystent Google, Amazon Alexa
Inne funkcje – Google Fast Pair
Głośniki – 1 5/8″ (40mm) aluminiowo-magnezowa kopułka w kształcie litery “M”, wyprodukowana we Francji
Pasmo przenoszenia – 15Hz do 22kHz
Zniekształcenia harmoniczne – <0,2% @1kHz
Mikrofony – 8
Waga – 350g
Dołączona torba transportowa 97/16″x81/4″x23/4″ (24x21x7cm)
Aplikacja sterująca – Focal & Naim, kompatybilna z systemam
Połączenia – Focal & Naim, kompatybilna z systemami iOS i Android
Połączenia – Bluetooth® / jack 3,5 mm / USB-C®

Brak komentarzy