Audio Academy Phoebe IV – nowa generacja popularnych kolumn

5
Audio Academy IV zajawka

NOWOŚCI / Łódzka firma Audio Academy prezentuje nowe kolumny. To już czwarta wersja jej najpopularniejszych głośników – Phoebe. Zmian jest sporo, głównie z konstrukcji obudowy, co w wyraźny sposób wpłynie na jakość brzmienia oferowanych zestawów. Oficjalna premiera wiosną tego roku. Niebawem kolumny trafią do nas na testy.

Audio Academy to firma mająca na naszym rynku audio od dawna ustaloną i bardzo mocną pozycję, kolumny z Łodzi wielokrotnie były opisywane w branżowej prasie i nagradzane. To także jedna z najstarszych polskich manufaktur głośnikowych – choć oficjalnie powstała w 2001 roku, to pierwsze konstrukcje Michała Kęcerskiego oparte o przetworniki Tonsila ujrzały światło dzienne w połowie lat 90. Nowe modele pojawiają się rzadko, ale są to konstrukcje dopracowane i dopieszczone, skończone brzmieniowo, oferujące dźwięk na wysokim poziomie.

W Audio Academy Phoebe IV zmian jest dużo, ale przetworniki pozostały te same. Jest to wysokotonowy aluminiowy, 27-milimetrowy Seas i papierowy niskośredniotonowy 18-centymetrowy Visaton. Przeprojektowana została zwrotnica, obniżony został podział pasma, co dało trochę więcej mocy dla głośnika basowego, natomiast pasmo wysokotonowe zyskało dzięki temu więcej informacji.

Najwięcej zmian zaszło w obudowie, choć z wyglądu Audio Academy Phoebe IV bardzo przypominają swoje poprzedniczki. W oczy rzuca się przede wszystkim brak bas refleksu z przodu, który powędrował na tylną ściankę. Zmieniło się też jego strojenie. Obudowa została podwyższona o 3 centymetry, ale na skutek dodanie wewnętrznej poprzeczki litraż skrzynki odrobinę się zmniejszył. Uległa zmianie też sama konstrukcja obudowy – wszystkie ścianki łączone są pod kątem 45 stopni. Zupełnie zmieniły się maskownice – teraz są okrągłe, osobne na każdy głośnik, montowane za pomocą magnesów. Po ich zdjęciu nie ma szpecących przednią ściankę otworów.

Test Audio Academy Hyperion IV. Czarują średnicą

Kolumny będą sprzedawane w cenie 6500 zł za parę w dwóch standardowych wykończeniach: orzecha lub czereśni. Za dopłatą około 600 zł można zamówić forniry modyfikowane typu dąb prostosłoisty czy heban ammara.

Audio Academy Phoebe III

Poprzednia wersja Phoebe III będzie w dalszym ciągu do kupienia

W ofercie Audio Academy pozostaję starsze wersje Phoebe III a także dwie większe konstrukcje: 2,5-drożne Hyperion IV i 2-drożne Rhea.

Dystrybucja: Audio Academy

Fot. Audio Academy

5 komentarze

 1. Daniel pisze:

  pogieło ich z ta cena !!!!!!!!!!!!!

 2. admin pisze:

  Nie nam oceniać politykę cenową producenta. Stare Phoebe zostaną prawdopodobnie w starej cenie, która nie była od dawna zmieniana. “IV” są jednak nową konstrukcją.

 3. Waldek pisze:

  Redakcja bardzo nierzetelna
  Miały być testy i nie ma …
  Piszą że przetworniki te same a na stronie producenta że wysoki wymieniony to jak to jest ?

 4. Waldek pisze:

  bas reflex im zniknął a na stronie producenta z przodu. ciekawe co szanowna redakcja opisywała .. ?

 5. admin pisze:

  Szanowny Panie Waldku.
  Test będzie, proszę się nie martwić. Niestety premiera kolumn nieco się przesunęła, a więc test także. Być może zaszły też zmiany konstrukcyjne, stąd różnice w opisie na naszej stroni i stronie producenta. Proszę zwrócić uwagę na datę naszego wpisu 2 stycznia 2017 roku. To szmat czasu.
  Pozdrawiam serdecznie, Maciej Stempurski

Post a new comment