Atohm – nowa marka na polskim rynku

0
Atohm zajawka

KOLUMNY / Warszawska firma Audio Forte została dystrybutorem francuskiego Atohma – producenta kolumn głośnikowych i kabli.

To już druga firma z Francji, która znalazła się w dystrybucji Audio Forte, które z powodzeniem sprzedaje urządzenia marki Atoll. Wzmacniacze, odtwarzacze i przetworniki spotkały się u nas ze sporym uznaniem. Czy tak samo będzie z nowymi na naszym rynku kolumnami?

Założycielem firmy Athom jest Thierry Comte, człowiek który o głośnikach wie bardzo dużo. Doświadczenie zdobywał pracując w Trianglu, czołowej francuskiej firmie produkującej kolumny, gdzie był między innymi  dyrektorem technicznym. W 2000 roku postanowił się usamodzielnić i założył własną markę. Początkowo Atohm produkował przetworniki dla innych producentów, później do oferty dołączono głośnikowe zestawy KIT do własnoręcznego montowania przez audiofilów. I tymi wyrobami firma szybko zyskała uznanie wśród miłośników dobrego brzmienia, nie tylko zresztą francuskich. W końcu pojawiły się własne kolumny głośnikowe.

Atohm tym wyróżnia się na rynku, że jako jeden z niewielu małych producentów w dalszym ciągu sam produkuje swoje przetworniki. Konstruktorzy maja do dyspozycji w fabryce w Besançon laboratorium wyposażone w nowoczesne narzędzia do projektowania samych głośników i obudów.

Oferta Atohma – prócz samych przetworników i zestawów do samodzielnego montażu – obejmuje dwie serie kolumn: Sirocco i GT. Każda z nich składa się z dwóch podłogówek i zestawu monitorów. W Polsce są kupienia są wszystkie modele Sirocco (monitory 1-0, podłogowe 2-0 i 3-0 oraz centralny C-1) i dwie kolumny z serii GT (monitory 1.0 i mniejsze podłogówki 2.0).
Francuski producent sprzedaje też interkonekty ZEF Madulation i kable głośnikowe ZEF Max, ZEF Mini Wiring oraz ZEF Speaker. Są dostępne w Polsce.

Dystrybucja: Audio Forte

Ceny
Kolumny:
Sirocco 1-0 (monitory) – 4990 zł (para)
Sirocco 2-0 (podłogowe) – 7990 zł (para)
Sirocco 3-0 (podłogowe) – 10990 zł (para)
GT 1.0 (monitory) – 10990 zł (para)
GT 2.0 (podłogowe) – 19990 (para)

Kable:
ZEF Madulation RCA/XLR – 990 zł
ZEF Max – 200 zł (za metr + 300 zł konfekcja, wtyki WBT)
ZEF Mini Wiring – 50 (za metr + 300 zł konfekcja, wtyki WBT)
ZEF Speaker – 150 (za metr + 300 zł konfekcja, wtyki WBT)

Brak komentarzy