Alare Labs Remiga II Be w Premium Sound. Premiera wyjątkowych kolumn

0
Alare w Premium Sound  zajawka

SPOTKANIE / Takich audiofilskich odsłuchów można życzyć sobie jak najwięcej. Firma Audio Anatomy wprowadza do dystrybucji kolumny włoskiej marki Alare Labs i z tej okazji zaprasza na ich prezentację. Odbędzie się ona w sopockim salonie Premium Sound. Posłuchamy modelu Alare Labs Remiga II B. Tych kosztownych i wyszukanych konstrukcje będzie można posłuchać już w najbliższą sobotę. Prezentują się znakomicie, a jak zabrzmią?

Niezbyt często mamy możliwość posłuchania tego typu głośników. Takie zaawansowane i kosztowne konstrukcje najczęściej prezentowane są na wystawach, a wiadomo, że nie ma tam najlepszych warunków do poznania ich możliwości. Dlatego warto skorzystać i posłuchać ich w kontrolowanych warunkach, z dobrze dobraną elektroniką, dobrze ustawionych. I z całą pewnością w Premium Sound w Sopocie (al. Niepodległości 645B) będzie można posłuchać własnych płyt i spędzić miło czas. A zagrają wspaniałe, kosztujące niemal 300 tys. złotych, podłogówki Alare Labs Remiga II BE. 

Kolumny wygrzewają się przed prezentacją w Premium Sound

Kolumny wygrzewają się przed prezentacją w Premium Sound

Alare Lab to marka bardzo młoda, na rynku istnieje zaledwie o 2021 roku, choć zdążyła już zyskać światowe uznanie uzyskując tytuł produktu roku 2022 australijskiego magazynu SoundStage. Ale jej twórcy są znani od dawna – to włoska firma  Audia Flight zajmująca się produkcją elektroniki audio. Jak sami piszą, przez 25 latach projektowania, tworzenia i słuchania wysokiej klasy komponentów audio wielokrotnie pojawiała się pokusa zaprojektowania kolumn. I w końcu dekadę temu zaprojektowali sobie autorski głośnik do testowania swoich urządzeń. Sprawdził się na tyle dobrze, że podjęto decyzję w prowadzeniu go do produkcji i założeniu oddzielnej marki kolumn

Głośniki Alare zaprojektowane i wykonane są we Włoszech i to widać od razu – znać kunszt stolarski, świetny projekt wizualny i znakomite wykończenie. Konstruktorzy nie oszczędzali na komponentach, wybrali też znakomite przetworniki. Chcą, by klient, który zapłaci za nie niemałą kwotę, cieszył się nimi przez bardzo długie lata. 

Alare w Premium Sound 2

Firma zapewnia, że projektuje swoje kolumny także w oparciu o najnowsze technologie, ale każda para jest na końcu weryfikowana odsłuchowo. Obudowy mają skomplikowaną, kanapkową konstrukcję, wentylowane są za pomocą linii transmisyjnej. W tej chwili w ofercie są dw modele podłogowe Alare Labs Remiga 1 i Alare Labs Remiga 2, każde w dwóch wersjach z różnymi głośnikami wysokotonowymi.

Bardzo drobiazgowo dobrano przetworniki do obu modeli. Za niskie tony odpowiadają przetworniki Danish Audio Technology z papierowo karbonową membraną, średnicę przetwarzają sztywne, ceramiczne głośnik Accuton. Wysokie tony powierzono przetwornikom z cienkiego diamentu. Niedawno pojawiły się modele z berylowym przetwornikiem wysokotonowym o oznaczeniu Be, i te właśnie głośniki będą miały swoją premierę w sopockim salonie Premium Sound.

Alare w Premium Sound 3

W jakim towarzystwie wystąpią kolumny Alare Labs Remiga II Be? – Będziemy grali z gramofonu polskiej marki Benny Audio, model Immersion II, ramię również Benny Audio, wkładka to Hana Umami Red a przedwzmacniacz phono to Audia Flight Phono – zdradza Arkadiusz Sztander z Premium Sound. – Reszta elektroniki to przedwzmacniacz liniowy Strumento No.1 MKII, końcówka mocy Strumento No.4 MKII. Jako Źródło cyfrowe wybraliśmy Rocknę Audio Wavedream DAC Signature I Wavedream NET. Okablowanie to najlepszy mix marek Tellurium Q, Vermouth Audio i Hijiri.

Zapowiada się więc naprawdę mocny audiofilski dzień. Będzie można posłuchać, porozmawiać nie tylko a sprzęcie, ale i cieszyć się miłą atmosferą i świetną muzyką.

Alare Labs Remiga II Be – prezentacja kolumn głośnikowych
Premium Sound w Sopocie, al. Niepodległości 645 B 
Sobota, 15 lipca, od godz. 12
Kontakt:
513-07-07-30, 512-06-36-66
kontakt@premiumsound.pl

Brak komentarzy