Ive Mendes – królowa smooth jazzu w Warszawie

0
Mendes zajawka

Ma niski, zmysłowy głos, niezwykłą kulturę wokalną i umiejętność przykuwaniu uwagi słuchaczy. Czaruje swoimi spokojnymi piosenkami. Ive Mendes właśnie promuje w Polsce swoją najnowszą płytę „Bossa Romantica”. W Warszawie spotkała się w Studiu 22 z dziennikarzami i zaproszonymi gośćmi.

W czasie spotkania odbył się odsłuch jej najnowszego albumu, na który fani artystki musieli czekać aż siedem lat. Jest to hołd złożony Joao Gilberto oraz jego żonie Astrud, czyli wykonawcom najsłynniejszej bossa novy świata – „Dziewczyny z Ipanemy”. Artystka znana z takich przebojów, jak “If You Leave Me Now” opowiedziała o inspiracjach, pracy nad płytą i wrażeniach związanych z jej wizytami w Polsce. „Bossa Nova is not about perfection, it’s about emotions” – tak określiła swoją muzykę Ive.

Artystkę będzie można zobaczyć na żywo w Polsce 20 listopada. Ive Mendes wystąpi w ramach jubileuszowego koncertu BMW JAZZ CLUB. Artystce w Teatrze Wielkim w Warszawie towarzyszyć będzie zespół oraz kwartet smyczkowy. Będzie to pierwszy koncert Ive Mendes po europejskiej premierze jej najnowszej płyty pt. „Bossa Romantica”, która ukaże się na rynku 18 listopada, czyli dwa dni przed występem w Warszawie.

mendes srodek

Ive Mendes, brazylijska wokalistka zwana królową smooth jazzu urodziła się w Ceres. W jej żyłach płynie krew portugalsko-hiszpańsko-francusko-indiańska. Pierwszych nagrań dokonała w Sao Paulo i Rio. W 1999 roku przeniosła się do Londynu, gdzie poznała producenta Robina Millera, twórcę sukcesu Sade. To on otworzył jej drzwi do wielkiej kariery. W 2003 ukazała się jej debiutancka płyta “Ive Mendes”.

ms, fot. Infoaudio

Przedpremierowy odsłuch płyty Ive Mendes odbył się w ramach inicjatywy Związku Producentów Audio Video – Piątków z Nową Muzyką w Studio 22. Sprzęt do odsłuchu dostarczyła firma Horn
Ive Mendes

Brak komentarzy