Texier, Cane, Douglas, The Bad Plus – jazzowy rok w Warszawie

0
Uri cane fot. Bill Douthart

KONCERTY / Dave Douglas, Uri Cane i Henri Texier będą największymi gwiazdami tegorocznego cyklu koncertów „Światowa Scena Jazzarium”

Znamy już całoroczny program jazzowego wydarzenia organizowanego przez Jazzarium Mariusza Adamiaka i Program 2 Polskiego Radia. Gwiazdy światowego formatu i czołówka polskich młodych ale niezwykle utalentowanych i cenionych muzyków zagrają w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Lutosławskiego przy ul. Modzelewskiego 59 w Warszawie. Nie zabraknie też starszego pokolenia polskich jazzmanów.

Już w styczniu Światową Scenę Jazzarium zainauguruje trio Pawła Kaczmarczyka uznawanego za jednego na najciekawszych młodych pianistów, muzyka obdarzonego świetną techniką, wirtuoza i band lidera. W 2007 roku jego druga w dorobku płyta „Audiofeeling” została uznana przez Jazz Forum za płytę roku. Dziś stoi na czele big bandu Audiofeeling Band i prowadzi własne trio.

A już w lutym pierwsze gwiazdy ze świata: trębacz Dave Douglas i pianista Uri Cane (na zdjęciu). Grywali już razem w różnych formacjach, w duecie nagrali w 2014 roku znakomity album „Present Joys”, z którego materiał zaprezentują w Warszawie.

Później wystąpi jeszcze między innymi zespół The Bad Plus, kwartet legendarnego kontrabasisty Henri Texiera czy kwintet trębacz Piotra Damasiewicza.

Szczegółowy program Światowej Sceny Jazzarium

29 stycznia: Paweł Kaczmarczyk Audiofeeling Trio
26 lutego: Dave Douglas i Uri Cane
25 marca: Maciej Fortuna New Trio
29 kwietnia: Marek Pospieszalski Quartet
27 maja: Mateusz Pliniewicz Quartet
24 czerwca: Henri Texier Hope Quartet
30 września: The Bad Plus
28 października: Piotr Damasiewicz Quintet
13 listopada: Femi Temowo Quartet (Frank Parker, Wojciech Karolak, Michał Urbaniak, Femi Temowo)
16 grudnia: Laureat Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Zbigniewa Seiferta

Wszystkie koncert o godz. 19.30 w sali studia im. Lutosławskiego przy ul. Modzelewskiego 59 w Warszawie

fot. Bill Douthart (www.uricaine.com)

Brak komentarzy