TAGA Harmony PF-1000DC – nowy filtr sieciowy

0
TAGA Harmony PF-1000DC zajawka

NOWOŚCI / TAGA Harmony PF-1000DC / Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, jak ważna jest jakość prądu dostarczanego do systemów audio. Coraz więcej jest wiec urządzeń, któe dbają o to właśnie. Jednym z nowych komponentów z tej grupy jest filtr sieciowy TAGA Harmony PF-1000DC łączący w sobie funkcję filtrowania zakłóceń sieciowych oraz redukcji składowej stałej napięcia zasilającego.

Choć na forach internetowych i w grupach w social media wciąż największe spory wybuchają właśnie w czasie dyskusji o kablach i akcesoriach zasilających, to dobre przewody, listwy czy kondycjonery spotkać można już w absolutnej większości systemów audio. Rośnie świadomość tego, jak ważny to element. Niedługo spory umilkną – podobnie było 20 czy 30 lat temu w przypadku kabli głośnikowych, czy interkonektów. Jest też coraz więcej produktów, które mają za zadanie “wyczyścić” zasilanie audio.

Sieć elektryczna w naszych domach lub miejscach pracy narażona jest na różne zakłócenia, np. elektromagnetyczne (EMI) generowane przez urządzenia podłączone do tej samej sieci (lodówki, klimatyzatory, komputery itp.). Te zakłócenia powstają nie tylko wewnątrz domu lub biura, ale także we wszystkich urządzeniach znajdujących się w budynku lub poza nim, a także mogą się różnić w zależności od pory dnia lub tygodnia, kiedy zmienia się natężenie ruchu w sieci elektrycznej.

Wszystkie te zakłócenia, które nazywamy szumami, mają bardzo negatywny wpływ na źródła zasilające system audio i generują niechciane efekty i zakłócenia. Ta „brudna” energia elektryczna może mieć negatywny wpływ na wydajność systemu audio-video.

TAGA Harmony PF-1000DC  1

TAGA Harmony wprowadza właśnie do sprzedaży filtr zasilania TAGA Harmony PF-1000DC – to świetny sposób na ograniczenie negatywnych efektów pochodzących z elektryczności i odizolowanie systemu od zanieczyszczonej mocy oraz posiada funkcję wskazania i odwrócenia fazy w wyjściowych gniazdach zasilających.

Test listwy sieciowej/filtra  TAGA Harmony PF-2000

Wbudowany filtr DC napięcia zasilającego (Bloker DC) usuwa lub ogranicza niepożądaną składową stałą w wybranych wyjściowych gniazdach zasilających, która jest odpowiedzialna za szumy (brzęczenie) i wyższą temperaturę pracy transformatorów, co pogarsza jakość dźwięku. Dzięki temu podłączone komponenty pracują ciszej i wydajniej a przydźwięk sieciowy w kolumnach głośnikowych jest znacznie zredukowany.

TAGA Harmony PF-1000DC 2

Zanieczyszczona energia elektryczna ma również negatywny wpływ na obwody wewnętrzne i zasilacze Twojego sprzętu, a ponieważ filtry z serii PF-DC działają jako bufor między gniazdkiem ściennym a sprzętem, pomoże to w wydłużeniu żywotności podłączonych komponentów.

Wskaźnik napięcia umieszczony na przednim panelu pomaga kontrolować, czy napięcie w gniazdku ściennym jest stabilne. Odłączany przewód zasilania Schuko-IEC C13 pozwala na ulepszenie systemu przy zastosowaniu audiofilskiego kabla zasilania w dowolnym momencie.

TAGA Harmony PF-1000DC – filtr sieciowy
Cena – 1049 zł
Dystrybucja – Polpak

Dane techniczne producenta:
Typ / Konstrukcja Filtr zasilania z blokerem DC
Ilość gniazd Typu Schuko
4 bezpośrednie (2 z blokerem DC)
4 filtrowane z blokerem DC
Maks. całkowite obciążenie 14A, 3220W (łącznie dla wszystkich gniazd)
Filtr szumów >-10dB (2 – 100MHz)
Maks. skok natężenia 1000A
Maks. skok napięcia 3000V
Maks. obciążenie napięciowe 470V
Funkcje / wyposażenie Ochrona przed przepięciami
Detektor fazy
Wskaźnik napięcia z przełącznikiem polaryzacji
Wymienny kabel zasilania Schuko-IEC C13
Zasilanie / zużycie energii 230V~240V 50/60Hz
≤0.5W (bez podłączonych zewnętrznych urządzeń)
Wymiary (W x S x G) 13 x 14 x 43 cm
Waga 4.2 kg / szt.

Brak komentarzy