Polska premiera kolumn Grandinote Mach 8 XL

0
Grandinote po spotkaniu zajawka

SPOTKANIE / W Łazach pod Warszawą można posłuchać najnowszych, bardzo ciekawych kolumn głośnikowych Mach 8 XL włoskiej firmy Grandinote. Ale to nie wszystko! W sobotę kolumny zaprezentował szef firmy Massimiliano Magri, który osobiście przyjechał na spotkanie z miłośnikami dobrego brzmienia.

Na to ciekawe spotkanie zaprosił polski dystrybutor włoskiej marki, czyli wrocławska firma Audio Atelier. A odbyło się ona w nowym, bardzo ciekawym miejscu na stołecznej mapie audio – w siedzibie firmy handlującej sprzętem Audio Source (Łazy, ul. Łączności 96A).

Grandinote po spotkaniu 2

 

Firma Grandinote znana jest na rynku od lat. Jej założycielem i szefem jest Massimiliano Magri, inżynier elektronik i miłośnik dobrego brzmienia. Swoją przygodę z projektowaniem i budowaniem sprzętu audio rozpoczął od wzmacniaczy lampowych. Ale jego prawdziwą pasją były tranzystory. Jak sam mawia: – Bardzo łatwo jest uzyskać dobre brzmienie z urządzeń lampowych. A ja bardzo chciałem stworzyć świetnie grające wzmacniacze półprzewodnikowe.

W 2000 roku rozpoczął prace nad takimi właśnie wzmacniaczami i dwa lata później pojawiły się pierwsze urządzenia tranzystorowe, z których Massimiliano Magri był zadowolony. Chodziło o to, by schemat takiego wzmacniacza był bardzo podobny do lampowca, ale zastosował w nich transformatory na wyjściu. Konstruktor nazwał tę technikę Magnetosolid. W sprzedaży pojawiły się te wzmacniacze od 2005 roku.

Grandinote po spotkaniu 3

 

Obecnie Grandinote ma w ofercie nie tylko wzmacniacz (zintegrowane i końcówki mocy), ale w zasadzie niemal wszystkie elementy do budowania systemu audio. Mamy więc przedwzmacniacze, przedwzmacniacze gramofonowe, źródło (DAC ze streamerem), kable, a także kolumny głośnikowe. I właśnie najnowsza konstrukcja Mach 8 XL zostanie u nas zaprezentowana.

Kolumny głośnikowe to bardzo ciekawe konstrukcje, głównie dzięki brakowi zwrotnicy i filtracji. Zdaniem konstruktora uzyskuje się w ten sposób dużą szybkość brzmienie i świetne oddanie transjentów i skoków dynamicznych.

W ten sposób skonstruowane są również najnowsze kolumny Grandinote – model Mach 8 XL. Zamontowano w nich aż 8 głośników odpowiadających za niskie i średnie tony oraz wysokotonowy głośnik pracujący w tubce. Kolumny mają bardzo wysoką skuteczność i przyjazny przebieg impedancji.

Massimiliano Magri zaprezentował w Łazach swoje najnowsze kolumny razem ze wzmacniaczem własnej produkcji Grandinote Supremo. 

Grandinote Mach 8 XL – kolumny głośnikowe. Prezentacja
Dystrybucja – Audio Atelier
Miejsce: Audio Source
Łazy pod Warszawą, ul. Łączności 96A

Brak komentarzy