NuPrime Stream-9 – nowy odtwarzacz sieciowy

0
NuPrime Stream-9 zajawka

NOWOŚCI / NuPrime wprowadza do sprzedaży nowe urządzenie dla miłośników cyfrowej muzyki. To transport sieciowy (streamer) Bluetooth aptX HD NuPrime Stream-9. Duża liczba wyjść, nowoczesna konstrukcja i rozsądna cena mogą stać się atutem.

NuPrime to firma specjalizująca się w cyfrowym audio. Choć ma w ofercie na przykład wzmacniacze, to trzon jej oferty stanowią właśnie przetworniki cyfrowo analogowe, te tanie dla osób planujących wydać niewiele, ale jest też kosztowny, referencyjny NuPrime Evolution DAC (test TUTAJ).

NuPrime Stream-9 to kolejna, bardzo interesująca propozycja od producenta z Tajwanu. Kompaktowy, referencyjny transport sieciowy, który możemy podłączyć do amplitunera/wzmacniacza z wejściami cyfrowymi lub przetwornika cyfrowo-analogowego (DAC). A do tego w bardzo konkurencyjnej cenie.

NuPrime Stream-9 1

Opatentowany przez NuPrime układ konwertera częstotliwości próbkowania (SRC), liniowy zasilacz oraz obwód zasilania o niskim poziomie szumów, a także inne komponenty klasy audiofilskiej sprawiają, że Stream-9 odważnie sięga po wydajność światowej klasy.

Sercem tego urządzenia jest oczywiście 64-bitowy, czterordzeniowy procesor Arm Cortex-A53, który zapewnia stabilne działanie, nawet przy wysokiej rozdzielczości streamingu. NuPrime Stream-9 oferuje przesył Wi-Fi 24-bit/192 kHz, a także Bluetooth 5.0 aptX HD, AirPlay 2 oraz sieciowe DLNA.

NuPrime Stream-9 2

Unikalny konwerter częstotliwości próbkowania (SRC) daje użytkownikowi możliwość up-samplingu częstotliwości próbkowania PCM i DSD, od 44,1 kHz do 768 kHz lub DSD64 do DSD255, z zachowaniem bardzo niskiego jittera.

Z NuPrime Stream-9 bez problemu połączysz się z wszystkimi głównymi serwisami przesyłania strumieniowego online: Spotify, TIDAL, TuneIn, Deezer, a także iHeartRadio, Qobuz i QQ Music. Wygodne sterowanie inteligentnym systemem muzycznym i wybieranie muzyki źródłowej oraz docelowych głośników możliwe jest poprzez bezpłatną aplikację kompatybilną z iOS i systemem Android. Bluetooth 5.0 HD-Qualcomm aptX HD obsługuje 24-bitową jakość muzyki przez Bluetooth do max. 30 metrów.

NuPrime Stream-9 3

Duża liczba wyjść cyfrowych ułatwia podłączenie Stream-9 do każdego zewnętrznego przetwornika cyfrowo-analogowego lub wzmacniacz. Urządzenie umożliwia re-streaming po złączu optycznych i koaksjalnym.

NuPrime Stream-9 – transport sieciowy (streamer)
Cena – 4995 zł
Dystrybucja – Rafko

Specyfikacja techniczna:
Transport sieciowy z wyświetlaczem
Głębokość bitowa: 16-32 bity
Streaming Audio Processing Engine: do 192 KHz / 24-bit

Szybkie i bezproblemowe podłączenie WIFI przez BLE (Bluetooth Low Energy)
Technologie przesyłania strumieniowego: Bluetooth 5.0 (aptX HD), DLNA, AirPlay, AirPlay 2
Łączność sieciowa: Gigabit Ethernet RJ45, 802.11 b/g/n Wi-Fi
Usługi przesyłania strumieniowego: Deezer, iHeartRadio, Qobuz, QQ Music, Spotify, TIDAL, TuneIn

Wejście optyczne S/PDIF: PCM do 192 KHz i obsługa formatu DoP DSD64
Wejście koncentryczne S/PDIF: PCM do 192 KHz i obsługa formatu DoP DSD64
Wejście HDMI IIS/DSD: PCM do 768KHz/32Bit i DSD do DSD256

Wyjście AES/EBU: PCM do 768KHz/32Bit i DSD do DoP256
Wyjście optyczne: PCM do 192 KHz i obsługa formatu DoP DSD64
Wyjście koncentryczne: PCM do 192 KHz i obsługa formatu DoP DSD64

Wymiary produktu (szer. x wys. x gł.): 235 x 55 x 281 mm (w tym nóżki i rozszerzone zaciski na tylnym panelu)
Wymiary opakowania (szer. x wys. x gł.): 390 x 80 x 360 mm,
Waga produktu netto: 4 kg
Waga przesyłki brutto: 5 kg

Brak komentarzy