Nowy wzmacniacz zintegrowany NuPrime IA-9X

0
image

NOWOŚCI / NuPrime, firma słynąca z dobrze wycenionych i ciekawie brzmiących wzmacniaczy i przetworników, wprowadza nowy produkt. NuPrime IA-9X to najnowszy, zintegrowany wzmacniacz stereo wyposażony w przedwzmacniacz gramofonowy MM, zaprojektowany do pracy w analogowym systemie audio.

NuPrime IA-9X łączy w sobie dwie najnowocześniejsze technologie: obwody NuPrime ODC i Harmonic Generation, dzięki temu idealnie nadaje się zarówno do odsłuchu o charakterze studyjnym, jak i relaksującego słuchania muzyki. To kompaktowe urządzenie oddaje moc 90W RMS na kanał, przy obciążeniu 8 Ohm, co pozwala na napędzenie szerokiej gamy kolumn podstawkowych i podłogowych.

NuPrime IA-9X. Dwa oblicza muzykalności

IA-9X oferuje wyjątkową możliwość dostosowania charakterystyki dźwięku do własnych preferencji muzycznych, dzięki wyborowi dwóch trybów.

image (2)

• Obwody technologii NuPrime Only Distortion Cancellation (ODC) zapewniający bardzo niskie zniekształcenia, neutralny i szczegółowy dźwięk. Tryb Ultra-Low Distortion idealnie sprawdza się w monitoringu studyjnym lub w muzyce dynamicznej, takiej jak np. rock, gdy preferowane jest detaliczne i zbalansowane brzmienie.

• Obwód Harmonic Generation generowania harmonicznych (wykorzystujący tranzystory klasy A) zapewnia lekko ciepły i barwny dźwięk podobny do wzmacniacza lampowego. Dedykowany zwłaszcza do odsłuchów muzyki z wokalem, klasycznej lub jazzu.

Przełącznik na froncie urządzenie, pozwala wybrać tryb pracy z wybranym obwodem.

image (1)

Moduł PWM ODC klasy D zawiera dwa nowe moduły wzmacniacza NuPrime, w których skład wchodzą wzmacniacze operacyjne MUSES8820 w obwodzie delta sigma. Charakteryzują się bardzo niskimi zniekształceniami (THD=0,0014%) i zapewniają wysokiej jakości brzmienie.

NuPrime IA-9X. Przedwzmacniacz gramofonowy MM

Nowy wzmacniacz pozwala na korzystanie z gramofonu. Przedwzmacniacz IA-9X zawiera wejście gramofonowe MM. Wejścia i wyjścia wykorzystują przełączniki oparte o przekaźniki dedykowane do audio, które zapewniają najniższe możliwe zakłócenia i bardzo dokładną transmisję sygnału analogowego.

image (3)

Wejście PHONO posiada różne ustawienia rezystorów wejściowych i kondensatorów, aby móc dostosować się do różnych wkładek MM. Przedwzmacniacz gramofonowy to 2-stopniowy wzmacniacz RIAA, który wykorzystuje wzmacniacze operacyjne MUSES8820, aby zapewnić dokładną krzywą RIAA i niskie zniekształcenia przy wysokim wzmocnieniu i wydajności.

NuPrime IA-9X.  Najważniejsze cechy

• przedwzmacniacz gramofonowy RIAA z regulowaną pojemnością wejściową i impedancją dla wkładek MM
• 1 wejście Phono 2x RCA , 1 zestaw wejść zbalansowanych 2x XLR, 2 zestawy wejść liniowych 2x RCA.
• cyfrowa regulacja głośności w 99-ciu stopniach. Automatyczne zapamiętywana po wyłączeniu
• wejście i wyjście wyzwalacza (Trigger mini Jack 3,5mm) do włączania oraz wyłączania zasilania wielu urządzeń (końcówki mocy, odtwarzacze strumieniowe)
• zastosowanie do budowy kondensatorów dedykowanych do zastosowań audio o pojemności 13200uf, wysokoprądowe 25A mostki prostownicze, zapewniające szybkość i dynamikę dźwięku
• unikalna konstrukcja oparta o prostą geometryczną formę i super niską obudowę, co w połączeniu z bardzo dobrym odprowadzaniem ciepła pozwala ustawić wzmacniacz nawet na niskich lub zabudowanych półkach
• antywibracyjne stopki izolujące autorskiej konstrukcji (zgłoszone do opatentowania)

NuPrime IA-9X wzmacniacz zintegrowany
Cena – 6 695 zł
Dystrybucja – Rafko

Specyfikacja techniczna producenta:
Moc ciągła (RMS): 90W  8Ohm, 145W 4 Ohm
Typ:  Tranzystorowy
Klasa:  D
Przedwzm. gramofonowy:  TAK, MM
Stosunek sygnał/szum:  5W 95dB, 50W 105dB
Zniekształcenia THD:  0.0014%
Pasmo przenoszenia:  10 – 50.000Hz
Pojemność wejściowa MM: 100 pF / 220 pF / 320 pF
Napięcie wejściowe MM: 4.0 mV @ 1KHz
Wzmocnienie MM: Wejście MM do wyjścia LINE (głośność/maks.) => 65 dB przy 1 Khz
Impedancja wejściowa: 47K Ohms
Rezystancja: MM: 32K ohm / 47K ohm / 100K ohm
Wejścia 2 x RCA liniowe:  2 pary
Wejścia 2 x XLR:  1 para
Trigger:  TAK 2 szt
Wyjście subwooferowe: NIE
Wyjścia głośnikowe: 1 komplet
Wejścia gramofonowe 2 x RCA na przedwzmacniaczu MM: 1 szt
Korekcja RIAA
1x trigger wejściowy, 1x trigger wyjściowy (DC12V 3-pin 3.5mm mini jack)
Pilot: TAK
Wysokość: 6cm
Szerokość: 23.5 cm
Głębokość: 28.1 cm
Waga: 3.8 kg
Gwarancja: 24 miesiące

Brak komentarzy