HiFiMAN Audivina – nowe zamknięte słuchawki planarne

0
HiFiMAN Audivina zajawka

Do oferty marki HiFiMAN dołączają kolejne wysokiej jakości, zamknięte słuchawki planarne. Model Audivina to planarna konstrukcja zamknięta, pozwalająca słuchaczowi na odseparowanie się od otoczenia. Dużo uwagi poświęcono także projektowi wizualnemu słuchawek i komfortowi słuchania.

Nazwa Audivina powstała w wyniku połączenia słów: Audi, które oznaczają „słuchanie” i sanskryckiego słowa Vina oznaczającego „sitar”, czyli tradycyjny południowoazjatycki instrument strunowy z rodziny lutni. 

HiFiMAN Audivina – konstrukcja zamknięta i muszle z drewna

HiFiMAN Audivina to słuchawki o konstrukcji zamkniętej, oferują użytkownikom odseparowanie od hałasu z otoczenia, a jednocześnie zapewniają większą dyskrecję użytkowania niż w przypadku słuchawek otwartych, co na pewno docenią również współdomownicy.

Konstrukcja otwarta zazwyczaj ma jednak tę przewagę nad słuchawkami zamkniętymi, że  dostarcza szerszą scenę. Dlatego w słuchawkach planarnych HiFiMAN Audivina wprowadzono nowe rozwiązanie – komorę rezonansową inspirowaną architekturą akustyczną Beyreuth Festival Theatre w Niemczech. Słynie ona z wielostopniowego tłumienia, które sprawia, że nawet w małej, zamkniętej przestrzeni słuchacz słyszy szeroką, szczegółową scenę dźwiękową. Dźwięk biegnie okrężną drogą przez komorę, tworząc szeroką scenę dźwiękową wykraczającą poza to, co jest zwykle kojarzone ze słuchawkami o konstrukcji zamkniętej.

HiFiMAN Audivina 1

Stylowe, ręcznie montowane nauszniki z pięknymi muszlami z drewna przykuwają uwagę i choć kolorem i całą stylistyką przywodzą na myśl model R10P, to jednak muszle HiFiMAN Audivina są zdecydowanie płytsze. Miękkie pady wykonano z pianki zapamiętującej kształt i ustawiono pod kątem, który zapewnia najlepsze możliwe dopasowanie do anatomii ucha oraz izolację od dźwięków z zewnątrz.

HiFiMAN Audivina – membranę NEO „supernano” i magnesy Stealth Magnets

Planarne słuchawki HiFiMAN Audivina wyposażone są w ultra cienką membranę NEO „supernano” (NsD) oraz najnowszą technologię producenta – niewidzialne magnesy Stealth Magnets.

W porównaniu do magnesów o prostokątnym przekroju, których używa się w standardowych konstrukcjach planarnych, akustycznie transparentne magnesy Stealth Magnets radykalnie zmniejszają turbulencje i dyfrakcje fal dźwiękowych, które inaczej wpłynęłyby negatywnie na jakość dźwięku docierającego do naszych uszu. Unikalny kształt magnesów Stealth Magnets zapewnia bezkolizyjne przechodzenie fali dźwiękowej do naszego ucha i brak zakłóceń, które występowałyby przy magnesach o standardowej budowie.

HiFiMAN Audivina 3

Zwiększona integralność fal objawia się czystszym, dokładniejszym brzmieniem i jeszcze wierniejszym budowaniem sceny dźwiękowej.

Sercem słuchawek, które wyszły z laboratorium HiFiMAN-a, jest ultra cienka membrana NEO Supernano (NsD) – o 80 proc. cieńsza niż membrany w innych popularnych słuchawkach. Sprawia to, że otrzymujemy szybką reakcję, wysoką dynamikę i szczegółowe obrazowanie.

HiFiMAN Audivina 2

Hybrydowy pałąk z opaską i precyzyjną regulacją pozwala na właściwe dopasowanie do każdej wielkość głowy, co przekłada się na wysoki komfort użytkowania. Wygodne nauszniki wykonane są z gładkiej ekologicznej skóry, ranty padów pokrywa sprężysta siateczka o heksagonalnej strukturze, a ich wnętrze wypełnia wysokiej jakości pianka z pamięcią kształtu.

Do wykonania muszli wykorzystano precyzyjną technologią CNC oraz aluminium klasy lotniczej, a staranne dobranie wzorów słoi podkreśla ich artystyczny design.

HiFiMAN Audivina – planarne słuchawki zamknięte
Cena – 11 990 zł
Dystybucja – Rafko

W pudełku:
    • Słuchawki HiFiMAN AUDIVINA
    • Etui ochronne na słuchawki (Travel Case)
    • Kabel 3,5 mm o długości 1,5m – do podłączenia np. przenośnych urządzeń audio, telefonów komórkowych, komputerów PC itp
    • Kabel 6,3 mm o długości 3m – do podłączenia profesjonalnych lub audiofilskich wzmacniaczy
    • Kabel zbalansowany XLR o długości 3m – do podłączenia profesjonalnych lub audiofilskich wzmacniaczy

Specyfikacja techniczna:
    • Pasmo przenoszenia: 5Hz-55kHz
    • Skuteczność: 97 dB
    • Impedancja: 20 Ohm
    • Waga: 470g

Brak komentarzy