Nowe polskie kolumny – Rebel

0
Rebel Classic 10

REBEL / Na rynku jest nowy polski producent kolumn głośnikowych. Premiera niewielkich monitorów Rebel Classic 10 miała miejsce na Audio Show.

Na wystawie te niepozorne i niedrogie głośniki przyciągały uwagą spójnym i dynamicznym dźwiękiem. Napędzane starą integrą Krella KAV 300i i odtwarzaczem Sony monitory Classic 10 naprawdę robiły wrażenie.

Rebel to nowa marka, ale stoi za nią człowiek, którego nazwisko nie jest obce audiofilom – Jacek Hrynkiewicz – Struss. To syn znanego konstruktora i producenta wzmacniaczy Struss.

W serii Classic znajdę się dwie kolumny: monitory Classic 10 i wolnostojące głośniki Classic 20. – Łączy jest to, że to konstrukcje dwudrożne a w zwrotnicach zastosowano filtry pierwszego rzędu – mówi konstruktor Jacek Hrynkiewicz – Struss.

Kolumny wyróżnia też przednia ścianka, do której przymocowano głośniki – pokryta jest specjalną, wytrzymałą tkaniną flockową co niwelować ma interferencję i dyfrakcję fal. Kolumny zaopatrzone są w maskownice.

Na razie w ofercie firmy z Warszawy będą te dwie konstrukcje, ale Jacek Hrynkiewicz – Struss zapowiada już kolejne modele. W przeciwieństwie do Classików nie będą to już klasyczne kolumny o prostych bryłach, ale designerskie głośniki do nowoczesnych pomieszczeń nie tylko dobrze grające, ale również robiące wrażenie swoim projektem plastycznym.

Test Classików już niebawem na stronie wstereo.pl

Brak komentarzy