Nowe monitory od TAGA Harmony

0
Azure B-40 v.3 oak lifestyle  zajawka OK

NOWOŚCI / Nowe głośniki od TAGA Harmony. Polski producent wprowadza do sprzedaży dwa nowe modele kolumn podstawkowych. To zmodernizowane wersje niedrogich, budżetowym zestawów cieszących się od lat dobrą opinią. Chodzi o modele Azure B-40 V.3 oraz TAV-B.

Oba modele należą do najtańszej grupy produktów audio kosztujących do 2 tys. złotych, ale TAGA słynie z niedrogich, ale dobrze wykonanych i nieźle brzmiących produktów, i za to doceniana jest od lat. Zmodernizowane podstawkowce należą do dwóch najtańszych serii: TAV oraz Azure.

TAGA Harmony B-40 V.3

Azure to po polsku „błękit”, „lazur”, a nazwa tej serii została zainspirowana Riwierą Francuską. Producent pisze, że seria Azure v. 3 “nadaje charakter dźwiękowi płynącemu z głośników, który jest jak morska bryza: mocny i delikatny zarazem, daje radość ze słuchania porównywalną do podziwiania błękitnej toni morza”.
Jednocześnie wygląd serii AZURE jest elegancki, stylowy, pasujący do większości wnętrz. 

TAGA Harmony Azure B-40 v.3 wyposażone są w magnetycznie mocowane maskownice, co pomaga zachowywać elegancki wygląd przedniego panelu kolumn głośnikowych i przetworników, jak również przyczynia się do obniżenia zniekształceń, gdy maskownice są zdjęte

85713909fa60dd25bdd9cfb6fefb48a2

Seria AZURE jest dedykowana dla wymagających entuzjastów hi-fi i kina domowego, którzy szukają najlepszego dźwięku za rozsądną cenę.

Główne cechy:
    •   TLIE (Taga Low Interference Enclosure) – eleganckie sztywne obudowy pozostające neutralne na wibracje oraz koloryzacje.

    •   Przetwornik wysokotonowy 2 generacji TPTTD-I (Taga Pure Titanium Tweeter Dome) wykorzystujący przeprojektowaną i lżejszą tytanową membranę, jak również podwójny magnes – charakteryzuje się wyższą skutecznością oraz szybszym i bardziej precyzyjnym ruchem membrany co zapewnia bardziej detaliczny, lekki dźwięk.

    •   Wysokiej jakości przetwornik średnio-niskotonowy wykorzystujący technologię TDSC (Taga Dynamic Surround Control – Dynamiczna Kontrola Zawieszenia Membrany), zapewniającą stabilny ruch membrany, dynamikę, precyzję i zwiększoną czułość systemu.

c91ca76403ed27ab077da57982596762

    •   Aluminiowe dekoracyjne pierścienie wszystkich głośników wraz z panelem przednim przetwornika wysokotonowego, polepszają dyspersję.

    •   Udoskonalone zwrotnice dające delikatniejsze i bogatsze wysokie tony, oraz lepiej zdefiniowana średnica i bardziej dynamiczny bas.

TAGA Harmony TAV-B

Nowa generacja serii TAGA Audio-Video (TAV) nie jest ewolucją poprzedniej. To całkowicie nowe podejście do projektowania i dźwięku. Linia od lat jest liderem w swojej grupie cenowej (najtańszych, startowych produktów audio), nie zaniedbuje jednak świetnej stylistyki i brzmienia oferowanych w przystępnych cenach.

Kolumna podstawkowa TAGA Harmony TAV-B oferuje wysoką jakość dźwięku w połączeniu z przystępną ceną, co jest znakiem rozpoznawczym serii Audio-Video. Ten dwudrożny model ma głośnik wysokotonowy z jedwabną kopułką, średnicę i bas przetwarza przetwornik 6,5-calowy.

TAV b 1

Producent podaje, że projektanci skupili się na testach odsłuchowych i dopracowaniu dźwięku, a nie na tworzeniu doskonałych specyfikacji na papierze, ponieważ muzyka i dźwięk to emocje, uczucia i pasja. “Efekt końcowy zaowocował zespołami głośnikowymi, które oferują głęboki, doskonale kontrolowany i zdefiniowany bas, jedwabistą i bogatą średnicę oraz żywe, szczegółowe i krystalicznie czyste tony wysokie, a także bardzo otwartą i „napowietrzoną” scenę dźwiękową”.

Główne cechy oraz zmiany w stosunku do poprzedniej generacji
    • TLIE-I (Taga Low Interference Enclosures) 2-giej generacji obudowy o „niskim poziomie zakłóceń” – zwiększona sztywność w celu redukcji rezonansów: grubsza 21 mm przednia ścianka obudowy. Górna powierzchnia obudowy jest pochylona pod kątem około 4 stopni ku tyłowi, aby jeszcze bardziej ograniczyć niepożądane rezonanse i turbulencje.
   • Nowy najwyższej jakości materiał wytłumiający pomaga lepiej “rozbijać” fale stojące, zmniejszać rezonanse i ograniczać zniekształcenia, co poprawia płynność i charakterystykę dźwięku we wszystkich zakresach.

    • Nowe logo TAGA Harmony umieszczone na przedniej ściance obudowy – jest eleganckie oraz wskazuje na nasze dążenie i pasję do doskonałej harmonii brzmienia.
   

• Ulepszony 1” (25 mm) głośnik wysokotonowy z ultra lekką jedwabną kopułką gwarantuje detaliczną, neutralną i szczegółową prezentację wysokich częstotliwości. Powiększony magnes (Φ70), chłodzenie ferrofluidem i trwała cewka typu flat-wire wytrzymują duże moce wejściowe.

TAV b 2
    • TWG-I (Taga WaveGuide) 2-giej generacji panel głośnika wysokotonowego ukształtowana powierzchnia wraz ze specjalnymi małymi zagłębieniami, który pomaga w równym i szerokim rozpraszaniu dźwięku zarówno jak i poza nią. W najnowszej wersji kształt i głębokość zostały przeprojektowane, aby zapewnić lepszy przepływ strumienia dźwięku i jeszcze szersze pole rozpraszania, co pozwala budować bardziej trójwymiarową i naturalną scenę dźwiękową. Zmniejszenie ilości komponentów oznacza lepszą strukturalną sztywność, niższe zniekształcenia i rezonanse.
    • Ulepszony 6.5” (165 mm) głośnik średnio-niskotonowy – ultra-lekka membrana polipropylenowa z elastycznym zawieszeniem z gumy, masywny Φ80 magnes, wytrzymała cewka wraz ze wzmocnionym koszem, są zbudowane, żeby przenosić większe poziomy mocy przez dłuższy okres pracy bez zwiększania temperatury pracy głośnika, co odzwierciedla się w głębszym, bardziej muzykalnym i precyzyjniejszym brzmieniu basów oraz bogatą, jedwabistą i bardzo naturalną średnicą. Płaska nakładka przeciwpyłowa zwiększa przepływ powietrza i łagodzi pasmo częstotliwości.  

   •   Kształt obudów został perfekcyjnie wykonany pod kątem nie tylko wspaniałego i nowoczesnego wyglądu, ale głównie po to, żeby obniżyć niepożądane rezonanse, rozproszenia lub turbulencje, które mogłyby mieć negatywny wpływ na jakość dźwięku. Górna powierzchnia obudowy jest pochylona pod kątem około 4 stopni ku tyłowi, aby jeszcze bardziej ograniczyć niepożądane rezonanse i turbulencje.
 
    •   Najwyższej jakości materiał wytłumiający pomaga lepiej “rozbijać” fale stojące, zmniejszać rezonanse i ograniczać zniekształcenia co poprawia płynność i  charakterystykę dźwięku we wszystkich zakresach.
 
    •   Starannie wyselekcjonowane, wysokiej jakości wykończenia winylowe są bardzo trwałe, eleganckie, imitują strukturę naturalnego drewna i są przyjemne w dotyku. Wykończenia winylowe są schludnie nałożone na obudowy przy użyciu precyzyjnych maszyn w celu zapewnienia najlepszego wyglądu.

    •   Nisko-szumowy i ultra-szybki szczelinowy port basu zwiększający dyspersję i zakres niskich częstotliwości.

TAGA Harmony Azure B-40 V.3 oraz TAV-B – kolumny podstawkowe
Dystrybucja – Polpak

Brak komentarzy