Musical Fidelity MX-Stream – nowy streamer sieciowy

0
MX-STREAM-przód

NOWOŚCI / Musical Fidelity, brytyjski specjalista od elektroniki audio, wprowadza do swojej oferty nowy produkt dla miłośników cyfrowego audio. To Musical Fidelity MX-STREAM, czyli streamer sieciowy USB. Urządzenie jest zaprojektowane od podstaw i ma pełny certyfikat Roon-Ready. Obsługuje wszystkie dostępne serwisy strumieniowe wysokiej rozdzielczości, przesyła muzykę w formatach hi-res do 32bit/384kHz i DSD256.  

Musical Fidelity MX-STREAM – według zapewnień producenta – został opracowany zgodnie z tradycją i duchem firmy. Jego brzmienie ma być ciepłe i barwne, a jednocześnie przejrzyste i szczegółowe. 

Musical Fidelity MX-Stream – konstrukcja 

Musical Fielity MX-Stream jest uniwersalnym urządzeniem sieciowym, umożliwiającym przesyłanie strumienia danych z dowolnego serwisu internetowego lub sieciowego do zintegrowane wzmacniacza z DAC lub przetwornika cyfrowo-analogowego. Wszystko, czego potrzeba, to wejście USB Class 2.0 Audio.

Cyfrowe obwody audio w MX-Stream zostały zaprojektowane od podstaw. Zastosowano w nich zaawansowany system zegara taktującego, w którym nawet główny procesor jest obsługiwany przez zegar zoptymalizowany pod kątem audio, co jest niespotykane w typowych rozwiązaniach streamingowych, gdyż działają one ze standardowymi zegarami CPU, takimi jak w zwykłych komputerach. 

Każdy przychodzący sygnał cyfrowy jest oczyszczany. We wszystkich plikach audio, wchodzących i wychodzących z urządzenia wyeliminowano niepożądane szumy, które można znaleźć w standardowych urządzeniach streamingowych. Dzięki zoptymalizowanemu oprogramowaniu udało się doprowadzić wydajność konstrukcji do wysokiego poziomu. Producent zapewnia, że wszystko to zaowocowało powstaniem pierwszego streamera o niemal zerowym jitterze.

MX-STREAM-b-tyl

Nowy Musical Fidelity MX-STREAM zbudowany jest tak, że nawet za 10 lat będzie tak samo przydatny jak dzisiaj, ponieważ może obsługiwać dowolne oprogramowanie typu open source. Wykorzysta ten sam projekt sprzętu i nadal będzie idealnym transportem strumieniowym. Wbudowany system operacyjny i oprogramowanie są skonfigurowane tak, aby od samego początku umożliwiać przesyłanie cyfrowego dźwięku 1:1 do wybranego przetwornika DAC USB. Urządzenie jest skonfigurowane, można cieszyć się charakterystycznym dźwiękiem Musical Fidelity bez dogłębnej znajomości technologii dźwięku cyfrowego. Jednak wszyscy doświadczeni użytkownicy znajdą dostępne zaawansowane opcje, które pozwolą dostosować działanie do swoich dokładnych specyfikacji i uzyskać pełną kontrolę nad tym, co robi ich system. 

Musical Fidelity MX-Stream – elastyczność i możliwości sterowania

MX-Stream może być sterowany za pomocą aplikacji mobilnej, dowolnej przeglądarki internetowej i można do niego podłączyć ekrany HDMI lub dotykowe. Pełen certyfikat Roon-Ready, obsługa wszystkich dostępnych obecnie bezstratnych serwisów strumieniowych wysokiej rozdzielczości i formatów hi-res (do 32bit/384kHz i DSD256) oraz standardowe funkcje sieciowe, takie jak obsługa NAS, obsługa dysków twardych USB, UPNP/DLNA, Bluetooth, Shareport (dla urządzeń z systemem iOS), web-radio, zgrywanie płyt CD z automatycznym tagowaniem i automatycznym indeksowaniem biblioteki muzycznej, zapewniają niezrównaną wszechstronność.

Jako samodzielne urządzenie, MX-STREAM jest doskonałym dodatkiem do każdego wzmacniacza zintegrowanego lub przetwornika cyfrowo-analogowego z wejściem USB B. Technologia zastosowana w MX-Stream jest nie tylko najwyższej klasy, ale każdy obwód analogowy we wzmacniaczach zintegrowanych wykazuje zwiększoną wydajność, gdy obwody cyfrowe i zasilacze są odseparowane od obwodów analogowych. Oddzielając od siebie streamer i wzmacniacz, możemy osiągnąć łatwiej wspaniały dźwięk high-end i to po przystępnej cenie. 

Musical Fidelity MX-Stream – streamer sieciowy
Cena – 4499
Dystrybucja – EIC

Dane techniczne producenta
Wejścia:
• 2 x USB A
• 1 x Micro USB B (PC-Detox)
• Network (Ethernet, Wifi 802.11 b/g/n/d/e/h/i)
• Bluetooth (Bluetooth Classic + EDR v2.1, v3.0, v4.0 and Low Energy)
• Formaty audio: PCM 32bit/352.8kHz, DSD256
• Pamięć wewnętrzna: 16GB

Wyjścia
• Audio zoptymalizowane USB A
• HDMI (video)

Informacje ogólne
• Akcesoria: Antena Wifi
• Zewnętrzne zasilanie: 18V/1A DC (w zestawie)
• Wymiary (WxHxD): 220 x 53 x 215 mm
• Waga: 1.75 kg

Brak komentarzy