Feliks Audio i jego nowa wersja wzmacniacza słuchawkowego Echo 2

0
Feliks Echo 2 zajawka

NOWOŚCI / Feliks Audio, polska rodzinna manufaktura specjalizująca się w produkcji wzmacniaczy lampowych, wprowadza do sprzedaży nową wersję swojego popularnego modelu wzmacniacza słuchawkowego. Nowy Feliks Audio Echo 2 pozostał konstrukcją OTL, ale ma większą liczbę wejść i lepiej współpracuje ze słuchawkami planarnymi niż poprzedni model.

Feliks Audio jest polską rodzinną firmą założoną w latach 90. XX wieku. Ale jej początki wiążą się z działalnością inżyniera Henryka Feliksa. – Rozpoczął wszystko mój ojciec, który już w latach 70. projektował i budował wzmacniacze lampowe, najpierw dla grona znajomych, później dla lokalnych klientów w Lublińcu i okolicach. Ojciec jest świetnym inżynierem elektronikiem, a jednocześnie miłośnikiem muzyki i dobrego brzmienia i ta pasja z biegiem czasu rozwinęła się w biznes – mówi Łukasz Feliks z Feliks Audio.

Feliks Echo 2 przod

Pierwszym, bardziej znanym produktem, był lampowy wzmacniacz słuchawkowy Espressivo, i to właśnie wzmacniacze słuchawkowe tworzą trzon oferty Feliks Audio. Firma nie zaniedbuje jednak miłośników domowych odsłuchów w tradycyjny sposób i wprowadziła do sprzedaży także wzmacniacze głośnikowe. Jeden z nich, Feliks Audio Arioso 2A3 odsłuchiwaliśmy (test – TUTAJ). Firma pozostając wierna konstrukcjom lampowym wciąż rozwija swoje produkty. Tak jest w przypadku nowej wersji popularnego wzmacniacza Echo.

Nowy słuchawkowy wzmacniacz Feliks Audio Echo 2 zachował podstawowe cechy pierwszej wersji. Wygląd nieco odświeżono, użyto między innymi odpornego na zabrudzenia lakieru, ale nadal wzmacniacz prezentuje się elegancko i wpisuje się linię Feliksa: czarne, proste bryły z wyeksponowanymi lampami. Wzmacniacz jest konstrukcją OTL (bez transformatorów wyjściowych) wykorzystującą lampy mocy 6N6P x 2 i lampy sterujące 6N1P x 2.

Feliks Echo 2 tyl

Co jeszcze nowego w Feliks Audio Echo 2? Zwiększono moc wyjściową, wzmacniacz lepiej współpracuje ze słuchawkami niskoomowy i planarnymi, usprawniono reakcję na zakłócenia zewnętrzne. We wzmacniaczu zastosowano funkjcę “Mute”, ma on teraz trzy wejścia z selektorem źródeł a nie jedno, jak we wcześniejszej wersji. Dodatkowo urządzenie może pracować w trybie przedwzmacniacza. 

Feliks Audio Echo 2 – lampowy wzmacniacz słuchawkowy 
Cena – 3 200 zł
Dystrybucja – 4HiFi

Specyfikacja techniczna – Model 2021
Czysta konstrukcja OTL
Lampy mocy 6N6P x 2, lampy sterujące 6N1P x 2
3 wejścia audio z selektorem
Pasmo przenoszenia: 15 Hz – 45 Khz +/- 3 dB (300 ohm)
Impedancja wejściowa: 100 kOhm
Moc wyjściowa: 380mW
THD: 0.4 % (300 ohm, 20 mW)
Optymalna impedancja słuchawek: 80 – 600 ohm
Zabezpieczenia trybu przedwzmacniacza
Wyjście słuchawkowe: Jack 6.3mm
1 wyjście RCA (przedwzmacniacz)
Zasilanie: 230V/120V
3 lata gwarancji

Brak komentarzy