Erzetich – nowe audiofilskie słuchawki i wzmacniacze w Polsce

0
Erzetich zajawka

NOWOŚCI / Na polskim rynku debiutuje nowa marka – Erzetich. Białostocka firma Rafo wprowadza do sprzedaży słuchawki i wzmacniacze słuchawkowe tej słoweńskiej firmy. Wszystkie produkty Erzetich produkowane są ręcznie na miejscu w manufakturze w miejscowości Trnovo.

Erzetich to marka niezwykłych, ręcznie robionych audiofilskich słuchawek dynamicznych, planarnych i wzmacniaczy słuchawkowych. Łączą one w sobie pasję, doskonałą jakość oraz niezwykle unikalny design, którego nie sposób z niczym pomylić.

Słoweńska marka Erzetich została założona przez Blaža Erzetiča – artystę grafika z wykształceniem w dziedzinie elektroniki, wielkiego pasjonata audio i miłośnika muzyki. – Muzyka jest pochodną dwóch elementów: brzmienia i dźwięku. Gdy odtwarzasz utwór muzyczny na sprzęcie niskiej jakości, to nie masz możliwości cieszyć się pełnym spektrum dźwięków – twierdzi Blaž Erzetič.

Erzetich i słuchawki z selekcjonowanego drewna

Słuchawki zajmują w sercu Erzetiča szczególne miejsce, bo oferują słuchaczowi intymny kontakt z muzyką. Erzetič od młodych lat pragnął łączyć swoją pasję do dźwięku z nowoczesną inżynierią. Już w wieku 16 lat skonstruował swój pierwszy system audio, a 20 lat później stał się założycielem własnej marki, produkującej zarówno wzmacniacze jak i słuchawki wysokiej klasy.

Erzetich jest firmą, która szczyci się jakością wykonania, precyzją oraz okiem (i uchem) do detalu. Pragnienie, by dążyć ku doskonałości, czyni tworzenie produktów raczej mozolnym i niełatwym procesem, ale efekty końcowe wynagradzają cały włożony w produkt wysiłek.

Erzetich 1

Wszystkie drewniane elementy słuchawek i wzmacniaczy Erzetich przygotowywane są w pierwszym warsztacie, w słoweńskim lesie w miejscowości Trnovo. Drewno jest starannie selekcjonowane, a następnie ręcznie wykańczane. Montażu dokonuje się w drugim warsztacie. Tam też kwitnie praca nad elektroniką, przeprowadza się badania rozwojowe oraz testy. Blaž Erzetič stara się korzystać z ofert lokalnych dostawców, bo umożliwia mu to szczegółową kontrolę nad jakością każdego elementu – od procesów cięcia CNC i obróbki laserowej metalu, aż po etapy malowania i pakowania. Niektóre z części, niemożliwe do wyprodukowania w Słowenii, pozyskiwane są z innych źródeł, w tym Japonii, Chin i Stanów Zjednoczonych.

Blaž Erzetič, właściciel marki Erzetich

Właściciel marki Erzetich ma wykształcenie z zakresu elektroniki i w wieku 16 lat skonstruował swój pierwszy system audio. Przez niemal dwie dekady pracował jako grafik, jednocześnie rozwijając swoją pasję muzyczną – wydał cztery albumy, w tym trzy dla międzynarodowych wytwórni oraz jeden pod własnym szyldem. W tym okresie zainteresowanie DIY przycichło na pewien czas, by znów się odrodzić z pełną mocą.
Jego pierwsze kroki w tej dziedzinie to projektowanie wzmacniaczy słuchawkowych. Jednak głębsze zrozumienie roli jakości źródła mocy w procesie audiofilskim otworzyło nowy rozdział. Postanowił stworzyć własne słuchawki, które spełniałyby jego osobiste wysokie oczekiwania odnośnie brzmienia. Efektem były nie tylko doskonałe brzmienie i spełnione oczekiwania, ale także uznanie ze strony innych użytkowników. Blaž Erzetič to wyjątkowo kreatywny umysł, który z pasją i zaangażowaniem przyczynia się do rozwoju świata audiofilskiego.

W wyniku wieloletnich doświadczeń i nieustającej fascynacji dźwiękiem, w 2012 roku postanowił stworzyć markę, która łączyłaby innowacyjność z tradycją. Projektując i tworząc produkty, Erzetich łączy pasję do dźwięku z nowoczesną inżynierią. Jego celem natomiast jest dostarczanie wyjątkowych doświadczeń dźwiękowych, które przenoszą słuchaczy w inną rzeczywistość.

Erzetich 2

Produkty marki Erzetich odzwierciedlają pasję założyciela, który jest entuzjastą dźwięku oraz technologii audio. Jego aspiracją jest, by dostarczać prawdziwie audiofilskie słuchawki i wzmacniacze, które przyniosą ze sobą także kawałek Słowenii i autentyczną tożsamość mieszkańców tego urokliwego zakątka Europy Środkowej.

Idąc tropem urokliwej Słowenii i spoglądając na wnętrza, w których rodzą się te słuchawki, można by oczekiwać błogiego i harmonijnego brzmienia. Jak gdyby dla równowagi, Blaž Erzetič, entuzjasta i wykonawca metalowego brzmienia, muzyk grający supporty m.in. przed Marilyn Manson, w nazwach swoich produktów eksploruje ciemne zakamarki mitologii. Wynikiem tego jest kolekcja słuchawek i wzmacniaczy o tak intrygujących nazwach jak Perfidius czy Bahaus…

Każdy prawdziwy meloman potrzebuje dobrego systemu słuchawkowego, a te dostępne w kolekcji Erzetich obejmują różne barwy dźwięku, podejścia i szeroki przedział cenowy, aby dopasować się do Twojego budżetu.

Słuchawki i wzmacniacze Erzetich

W ofercie firmy Erzetich sa cztery modele słuchawek oraz dwa modele wzmacniaczy słuchawkowych.

Thalia (cena – 2 799 zł) to ręcznie wykonane audiofilskie słuchawki stworzone do użytku w podróży w połączeniu z przenośnymi urządzeniami.

Mania (cena – 5 499 zł) to wszechstronne słuchawki, które doskonale odnajdują się w różnych nastrojach i tempie muzyki, dzięki czemu możesz swobodnie eksplorować różnorodne gatunki muzyczne.

Phobos V2021 (cena – 9 999 zł). Wyróżnienie i styl dzięki pięknu drewna. Słuchawki Phobos czerpią z eleganckiego, oktagonalnego kształtu miseczek.

Charybdis (cena – 13 999 zł) wykorzystują zaawansowaną technologię magnetycznych przetworników planarnych oraz materiały najwyższej jakości, co zapewnia doskonałą klarowność i szczegółowość dźwięku.

Erzetich 3

Wzmacniacze marki Erzetich to hołd złożony klasycznym wzorcom dźwięku, które połączono z nowoczesną technologią. Zbudowane z pasją i dbałością o detale, te urządzenia są idealnym towarzyszem dla entuzjastów muzyki, którzy poszukują autentycznego brzmienia.

Bacillus Tilia (cena – 3 599 zł) to wzmacniacz słuchawkowy klasy AB, którego obudowa, jak nazwa wskazuje (tilia znaczy lipa) jest wykonana z drzewa lipowego.

Perfidius (cena – 4 599 zł) to szybki i precyzyjny wzmacniacz słuchawkowy klasy A o jaśniejszym charakterze.

Erzetich słuchawki i wzmacniacze słuchawkowe
Dystrybucja – Rafko

Brak komentarzy