NOWOŚCI / Triangle Electroacoustique to jeden z najstarszych francuskich producentów kolumn głośnikowych. Już od 40 lat projektuje, konstruuje i nieustannie rozwija swoją ofertę. Z okazji 40 urodzin firma wypuszcza limitowaną, jubileuszową edycję swoich dwóch kultowych modeli: 3-drożnego głośnika podłogowego Triangle Antal 40th Anniversary Edition i 2-drożnego głośnika stojącego Triangle Comete 40th Anniversary Edition.
Czym różnią się jubileuszowe kolumny od swoich tradycyjnych odpowiedników? Po pierwsze, nowe modele są dostępne w nowoczesnych wariantach kolorystycznych.
Kolory i detale
Pierwszym jest palisander (santos), rzadka odmiana drewna w kolorze czekolady o miodowych refleksach i błyszczącym wykończeniu. Drugi to jasny jawor (sycomore), z satynowym wykończeniem pojedynczą warstwą matowego lakieru, co nadaje mu bardziej kojącego wyglądu i sprawia, że subtelnie wtapia się w otoczenie.
Ekskluzywność głośników Triangle z jubileuszowej edycji subtelnie podkreślają dyskretne detale. Wśród załączonych akcesoriów znajdziemy dwa zestawy kolców odsprzęgających, z czego jeden jest oczywiście w kolorze różowego złota. Jeden do delikatnych powierzchni, takich jak dywan, a drugi – gumowy do twardych, gładkich podłóg. Eliminują one niepożądane wibracje, pozostawiając czystą jakość brzmienia.
Eleganckie wykończenie z anodowanego szczotkowanego aluminium w kolorze różowego złota zostało zastosowane także w listwach głośnika oraz terminalach.
Innowacje akustyczne: magnez, celuloza, obudowa
Jubileuszowe kolumny Triangle 40th Anniversary Edition to jednak bez wątpienia coś więcej niż tylko wyjątkowe doznania estetyczne. Zastosowano w nich cenne innowacje akustyczne. Nowa obudowa to nie tylko efektowne barwy, ale i nowa jakość. Dodatkowe wzmocnienia wewnątrz poprawiają neutralność i naturalność brzmienia.
Zastosowano nowe przetworniki wysokotonowe TZ2520MG z kopułką z różowego złota i anodyzowanego kompozytu magnezu. Wybrano magnez, ponieważ łączy w sobie dwie pożądane cechy: lekkość i sztywność. Ma to zapewnić doskonałą kierunkowość, jednocześnie trzymając w ryzach wszelkie zniekształcenia.
W trójdrożnych głośnikach Triangle Antal 40th Anniversary Edition znajdziemy również nowy projekt głośnika basowego. Niezwykle sztywną membranę wykonano w nim z miazgi drzewnej, lnu i włókna węglowego, co w powiązaniu z pokaźnym układem magnetycznym, zapewnia doskonałą kontrolę nad niskimi tonami.
Papierowa membrana użyta w przetworniku średniotonowym pozostaje wierna dziedzictwu Triangle. Marka ta zawsze faworyzowała tę konstrukcję w połączeniu z obwodowym zawieszeniem o krótkim skoku ze względu na precyzyjną i realistyczną reprodukcję głosu. W jubileuszowych modelach wprowadzono jednak nowy materiał – 100% naturalny papier celulozowy. Mówi się, że zastosowane włókno papierowe nie jest poddawane obróbce powierzchniowej, przez co zapewnia naturalny dźwięk bez zabarwienia.
Jubileuszowa edycja Triangle Comete 40th wykorzystuje innowacje zaimplementowane w Antal 40th, ale w kompaktowej obudowie. W dwudrożnych Comete naturalny papier celulozowy w głośniku średniotonowym / basowym połączono z magnezem oraz zawieszeniem dostosowanym do szerszego pasma przenoszenia. Dzięki temu wokale są niezwykle czyste i szczegółowe, a niskie częstotliwości wyraziste. Ten głośnik pięknie wpasuje się w pomieszczenia o powierzchni do 25 m2.
Wysokiej klasy okablowanie
Oba głośniki Triangle 40th Anniversary Edition wykorzystują wysokiej klasy okablowanie inspirowane serią Signature. Kable te wykorzystują dwa izolowane przewody z miedzi beztlenowej z płaszczem z PVC pokrywającym cały kabel, co ma ograniczać wszelkie zakłócenia elektromagnetyczne.
Zwrotnice wyposażone są w cewki powietrzne, kondensatory MET i rezystory ceramiczne. Specjalnie zaprojektowane, izolowane zaciski mogą pomieścić kabel o przekroju 5 mm, a także wtyki bananowe z systemem blokującym. Dodatkowo Antal 40th umożliwia bi-wiring.
Stojak głośnikowy S04 40th Anniversary
Jubileuszowa edycja zawiera również opcjonalny, dedykowany Comete stojak głośnikowy S04. Głośniki Comete przykręcone do niego, zyskują większą sztywność, odseparowanie natomiast odbywa się wtedy u podstawy standów. Główna część może być również dociążona balastem, aby lepiej pochłaniać wibracje. Do stojaków także dołączono dwa zestawy kolców odsprzęgających. Kable głośnikowe mogą być poprowadzone dyskretnie z tyłu standu.
Brak komentarzy