Paradigm Founder – nowa seria już w komplecie do kupienia

0
Paradigm Founder zajawka

NOWOŚCI / Paradigm wprowadził zupełnie nową serię kolumn Founder. Poszczególne głośniki zaczęły pojawiać się u dystrybutorów już w ubiegłym roku, teraz dostępne są już wszystkie modele. Foundery możemy już kupić w pełnej ofercie także w Polsce. Na serię składają się trzy konstrukcje podłogowe, dwie centralne i jeden monitor. To od nowa zaprojektowane głośniki, w których wykorzystano niektóre technologie topowej serii Persona.

Seria Founder marki Paradigm to nie są zwykłe kolumny. Nie tylko przetworniki są całkowicie nowe, ale także wiele ich elementów, wewnętrzna konstrukcja i kształt obudowy, a nawet nóżki. W skład nowej linii weszły monitory Founder 40B, dwa głośniki centralne Founder 70LCR, Founder 90C oraz trzy modele podłogowe: Founder 80F, Founder 100F i Founder 120H. W tym  ostatnim zastosowano aktywny moduł basowy, który zawiera wewnętrzny wzmacniacz o mocy 1000W zasilający trzy potężne przetworniki basowe.

Dzięki temu wzmacniacze mocy systemu mogą sterować średnimi i wysokimi częstotliwościami przy mniejszym wysiłku. Pozwoliło nam to również zintegrować kolumnę z systemem korekcji akustyki ARC Genesis w celu dostrojenia basu niezależnie od reszty systemu.

Paradigm Founder – nowe przetworniki

W serii Paradigm Founder zastosowano nowe przetworniki zaprojektowane od początku z wykorzystaniem technologii z najdroższych topowych Person.

51043451577_d8559e7864_c

Aluminiowo-magnezowo-ceramiczny (AL-MAC™) przetwornik wysokotonowy jest lżejszy i mocniejszy dzięki specjalnej kombinacji materiałów aluminiowych, magnezowych i ceramicznych. Ma naturalną odporność na niekontrolowany rezonans, dzięki czemu jest znacznie dokładniejszy i bardziej responsywny niż inne konstrukcje.

Przetwornik średniotonowy zbudowano z aluminium i magnezu (AL-MAG™). Środek pasma jest pod wieloma względami najważniejszym elementem konstrukcyjnym każdego przetwornika, ponieważ wytwarza najbardziej słyszalne dźwięki, takie jak ludzki głos. Używając aluminium i magnezu, konstruktorzy chcieli poprawić realizm i dokładność średnicy.

51043965576_b3402d8fc2_c

Ultrasztywny przetwornik niskotonowy CARBON-X Unibody ma zachować czystość w najniższych częstotliwościach. Wykonany jest z włókna węglowego wzbogaconego minerałami. Jest uformowany z jednego elementu, aby zachować kontrolę przy największych objętościach. 

Paradigm Founder – nowe rozwiązania konstrukcyjne

Nowe przetworniki to nie wszystko. Paradigm zastosował też inne nowoczesne, autorski rozwiązania. 
Oblate Spherical Waveguide (OSW™) to coś w rodzaju płytkiej tuby zwanej przez Paradigma falowodem. Ta unikatowo ukształtowana część jest używana w przetwornikach wysokotonowych i średniotonowych marki Founder. Utrzymując skupienie dźwięku na obszarze odsłuchu, mniej dźwięku przedostaje się na boki, gdzie może zostać podbity przez odbicia od gładkich powierzchni. To sprawia, że Founder jest idealny do dużych pomieszczeń na otwartym planie z płaskimi powierzchniami, takimi jak okna i drewniane podłogi. OSW™ zapewnia lepszy dźwięk i mniej odbić. 

51086080157_c7559e5fb4_c

Soczewka z perforowanym wyrównywaniem fazy (PPA™), czyli coś w rodzaju perforowanej, niezdejmowanej maskownicy. Zdaniem konstruktorów nie tylko pięknie wygląda, ale zapewnia, że wszystkie częstotliwości docierają do uszu słuchacza w tym samym czasie. Dzięki temu idealnie nadają się do słuchania z większej odległości bez utraty jakości dźwięku i szczegółów w pomieszczeniu. Zastosowano je po raz pierwszy w topowych Personach.

Cascade Fusion Bracing to z kolei opatentowana technika produkcji wykorzystuje wzmocniony i uszczelniony podłużny wspornik z kaskadowymi podporami, który służy jako podstawa obudowy kolumny, która jest ultrasztywna, wolna od niepożądanych rezonansów i wibracji. 

51044203146_25354a8270_c

Zaawansowany system Shock-Mount™ zastosowano, aby zmniejszyć zniekształcenia i jeszcze bardziej zmaksymalizować wydajność przetwornika. Advanced Shock-Mount System™ zarówno dla osprzętu do montażu przetwornika, jak i dla nóżek obudowy. Głośniki są izolowane mechanicznie od przedniej ścianki, a nóżki od obudowy. W ten sposób żadne wibracje nie są przenoszone ze sterownika do obudowy, z obudowy na sterownik ani między obudową a podłogą. Nóżki można regulować nawet od góry, bez przesuwania lub przechylania głośnika, zapewniając idealnie równe oparcie na każdej powierzchni. 

Paradigm Founder – kolumny głośnikowe
Dystrybucja – Polpak

 

 

Brak komentarzy