YBA – francuska elektronika znowu do kupienia w Polsce

0
YBA nowosc zajawka

NOWOŚCI / YBA wraca do Polski! Po wielu latach ta znana i ceniona w całej Europie francuska marka będzie miała nowego dystrybutora. Została nim gliwicka firma 4HiFi. Niedługo dostępne będą urządzenia ze wszystkich czterech serii produktów – Heritage, Genesis, Passion oraz Signature. Będzie można kupić wzmacniacze i źródła dźwieku.

– Bardzo się cieszymy z tego, że wracamy z tą francuską marką. YBA przez wiele lat, także w Polsce, miała bardzo dobre opinie, do dziś jest wielu zadowolonych użytkowników tego sprzętu. Mamy nadzieję, że niedługo będzie ich jeszcze więcej – mówi Jan Grzybicki z 4HiFi.

Firma YBA powstała w w 1981 roku, założył ją inżynier i pasjonat muzyki Yves Bernard André. Nazwa to oczywiście jego inicjały. W młodości grał na oboju, był prawdziwym miłośnikiem koncertów muzyki klasycznej. Chwalił się w jednym z wywiadów, że rocznie wydają z żoną na koncerty tyle, ile inni na zaawansowane systemy stereo. Pierwsze urządzenia zaczął konstruować w wieku 12 lat. Jako YBA zadebiutował końcówką mocy i przedwzmacniaczem.

YBA nowosc 1

W czasie projektowania swoich urządzeń Yves Bernard André kierował się zawsze kilkoma podstawowymi zasadami. Układ musiał być możliwie prosty i niezawodny, za to złożony z najlepszych komponentów, często robionych na zamówienie dla YBA; większość wzmacniaczy miał budowę zbalansowaną; dużą wagę przywiązywano do stabilności i zmniejszenia wahań temperatury pracy układów oraz do niwelowania drgań. Dzięki temu YBA miały opinię urządzeń brzmiących bardzo przeźroczysto i neutralnie. I rzadko się też psuły.

W latach 90. firma odnosiła naprawdę wielkie sukcesy, wzmacniacze zyskiwały świetne recenzje i zdobywały nagrody wielu branżowych pism w całej Europie. W XXI wieku YBA zaczęło szukać inwestora, by rozwinąć produkcję i stać się firmą globalną. W 2009 roku znaczny pakiet udziałów w YBA nabył jeden z wiodących chińskich producentów wysokiej klasy sprzętu audio – Shanling. Po sfinalizowaniu sprzedaży Yves- Bernard André zachował udziały w firmie i nadal projektuje produkty.

YBA nowosc 2

W maju 2012 roku przebudowano ofertę i wprowadzono do sprzedaży zupełnie nowe urządzenia YBA. Podzielono je na cztery serie: DESIGN, HERITAGE, PASSION i SIGNATURE. Każda z nich jest wysoce innowacyjna, wykorzystuje najlepszą współczesną technologię. Urządzenia nadal są projektowane we Francji a topowe serie są też tam produkowane.

W Polsce prze firmę 4HiFi sprzedawane będą wszystkie cztery serie komponentów. Audiofile będą mogli więc zaopatrzyć się we wzmacniacze zintegrowane, kocówki mocy i preampy (także zaopatrzone w DAC), preampy gramofonowe, odtwarzacze i transporty CD a także przetworniki cyfrowe analogowe. (info dystrybutora, for. YBA)

YBA – elektronika hi-fi i hi-end

Dystrybucja – 4HiFi

Brak komentarzy