Wzmacniacz, kable i słuchawki – letnie nowości od Rafko

0
Musiacal zajawka

NOWOŚCI / Musical Fidelity, MEE Audio i Melodika – w wakacje białostocki dystrybutor Rafko nie próżnował i wprowadził kilka nowości. Można już posłuchać i nabyć nową końcówkę mocy, słuchawki bezprzewodowe i akcesoria do nich oraz świeże kable.

W sprzedaży jest już nowa końcówki mocy stereo Musical Fidelity M6s PRX będąca idealnym partnerem do wprowadzonego nieco wcześniej przedwzmacniacza M6s PRE. Dzielony system serii M6s (M6s PRE + M6 PRX) jest powrotem do złotych lat Musicala, który słynął z potężnych zbalansowanych systemów stereo.

M6s PRX to w pełni zbalansowana końcówka mocy stereo (dual mono) wyposażona w technologię CRPS (Choke Regulated Power Supply). Oparta o mechanizm dwóch dławików filtrujących prąd za transformatorem toroidalnym ogranicza zakłócenia płynące z sieci i zapewnia blisko stuprocentową stabilność natężenia prądu elektrycznego. Zastosowane dławiki blokują praktycznie w stu procentach prąd zmienny i oferują niski poziom oporności dla prądu stałego przez co są znakomitym filtrem.

Test odtwarzacza CD Musical Fidelity NuVista CD

Zazwyczaj stosowano je we wzmacniaczach lampowych, ale Musical Fidelity jako pierwszy producent na świecie zdecydował się na użycie ich w swoich wzmacniaczach tranzystorowych. Inżynierowie MF są przekonani o właściwościach CRPS do takiego stopnia, że nie zalecają podłączania M6s PRX to kondycjonera prądu. Całości dopełnia przewymiarowany układ zasilania, gdzie szczególną uwagę zwracają potężne, odporne na przegrzanie, mostki prostownicze.

Musical 1

Co do zasady, w konstrukcji PRX skorzystano z topologii układów znanej ze wzmacniaczy Titan i AMS50, których cena w momencie wejścia na rynek sięgała 100.000 zł. Dzięki temu końcówka mocy PRX łączy w sobie kombinację wysokiej mocy i wydajności prądowej ze znakomitą precyzją, czyli wszystko to, czego oczekują właściciele najlepszych kolumn stereo na świecie.

Wzmacniacz Musical Fidelity M6s PRX ma moc 230 watów i niskie zniekształcenia THD na poziomie mniejszym niż 0.007. Pasmo przenoszenia to 10 – 100.000 Hz. Końcówkę wyceniono na 11 395 zł.

Drugą nowością jest nowa wersja kabli RCA Melodika Purple Rain Black Edition MD2RD z dodatkowym, czarnym oplotem. Black Edition to nowa, poprawiona wersja jednego z najlepiej rozpoznawalnych kabli sygnałowych na polskim rynku. Producent zdecydował o zmianie kabla sygnałowego na kierunkowy. Charakterystyczną purpurę pokryto dodatkowym, czarnym oplotem o bardziej rasowym wyglądzie i znacząco wyższym poziomie wytrzymałości na fizyczne uszkodzenia.

Melodika 1

MD2RD to interkonekt 2x RCA – 2x RCA służący do przesyłania stereofonicznego analogowego sygnału audio. Konstrukcja opiera się o dwa skręcone ze sobą przewodniki pokryte miedzianym oplotem. Każda z żył ma grubość 0,35 mm2. Wysokiej jakości ekranowanie o gęstości pokrycia 99% gwarantuje znakomitą ochronę przed zakłóceniami elektromagnetycznymi. Przewód łączony z wtykiem poprzez lutowanie wysokiej jakości cyną z srebrem, dzięki czemu styk jest bardzo pewny oraz zapewnia wysokiej jakości przesył sygnału. Kabel jest kierunkowy, z oznaczonym źródłem. Metrowy odcinek wyceniono na 169 zł.

Nie zabrakło nowości dla miłośników przenośnych, sportowych słuchawek. Do sprzedaży trafiły MEE Audio X10 – pierwsze słuchawki true wireless od kalifornijskiego producenta, które mogą również pełnić funkcję zestawu słuchawkowego mono, na przykład do samochodu. Słuchawki są wodoodporne, co zostało potwierdzone certyfikatem IPX5. Oznacza to, że mogą być użytkowane nawet podczas deszczu czy wymagających treningów na siłowni.

X10 wykorzystują 5mm mikro-przetworniki HD, które zostały zestrojone dla uzyskania głębokiego basu, ciepłych tonów średnich i krystalicznie czystych sopranów. Do zestawu dołączone są trzy pary gumek dokanałowych w różnych rozmiarach, by zapewnić jak najlepsze dopasowanie, a tym samym lepiej odizolować słuchacza od szumów otoczenia.

Mee Audio 1

X10 można wygodnie obsługiwać dzięki fizycznym przyciskom umieszczonym zarówno na lewej, jak i prawej słuchawce, dającym dostęp do swobodnego obierania i zakończenia połączeń, ustawień play / pauza, zmiany głośności i przewijania ścieżki, a także uruchamiania asystenta Siri lub Google Assistant.

Parowanie słuchawek MEE Audio X10 z telefonem jest dziecinnie proste – wystarczy wyjąć je z etui, by wybudziły się i automatycznie poszukiwały zapamiętanych, ostatnio parowanych urządzeń i nawiązały połączenie. X10 wyposażone są w mikrofon umożliwiający wykonywanie połączeń telefonicznych. Cena słuchawek to 369 zł.

Kolejna nowość od MEE Audio to Connect BTR – bezprzewodowy odbiornik audio, który umożliwia parowanie z telefonami, laptopami, komputerami, tabletami i innymi nadajnikami Bluetooth, by bezprzewodowo przekazać dźwięk za pośrednictwem złącza 3,5 mm jack AUX lub RCA do urządzeń bez wbudowanego modułu łączności bezprzewodowej, na przykład słuchawek, zestawu stereo czy kina domowego, soundbara, samochodowego zestawu audio i innych.

MEE Audio 2

Wystarczy podłączyć odbiornik BTR za pomocą dołączonego do zestawu kabla AUX lub 2xRCA do urządzenia docelowego (np wejścia AUX w aucie lub w wieży hi-fi czy amplitunerze kina domowego) i bezprzewodowo połączyć się ze źródłem, na przykład telefonem z aplikacją Spotify.

Odbiornik Connect BTR wyposażony jest w autorską technologię MEE Audio CinemaEAR, znaną już ze słuchawek nausznych Matrix Cinema. CinemaEAR to zaawansowana technologia, dzięki której użytkownik może wybierać pomiędzy czterema różnymi profilami DSP dźwięku za pomocą jednego przycisku. Dzięki temu brzmienie będzie dopasowanego do każdej okazji. Cena – 185 zł

Musical Fidelity M6s PRX – stereofoniczna końcówka mocy
Melodika Purple Rain Black Edition – interkonekt RCA
Mee Audio X10- słuchawki bezprzewodowe
Mee Audio Connect BTR – bezprzewodowy odbiornik audio
Dystrybucja – Rafko

Brak komentarzy