Triangle Plaisir – budżetowe głośniki już w Polsce

0
Triangle Plaisir zajawka

NOWOŚCI / W Polsce do kupienia będzie cała linia kolumn Triangle Plaisir. To niedrogie zestawy głośnikowe do stereo i kina domowego. Seria Plaisir to pierwszy krok do świata prawdziwego dźwięku hi-fi. Choć to najtańsza linia francuskiego producenta, to zastosowano w nich niektóre rozwiązania podobne do tych, które znamy z droższych konstrukcji, na przykład tytanowe głośniki wysokotonowe. 

Plaisir to po francusku “przyjemność” – w domyśle – z odsłuchu. Producent zapewnia, że kolumny oferują dynamiczne, detaliczne i muzykalne brzmienie. Polski dystrybutor – białostocka firma Rafko – informuje, że do sklepów trafiają kolumny także w nowych, białych okleinach.

Seria głośników Triangle Plaisir składa się w tej chwili z trzech głośników, które możemy wykorzystać do odsłuchu stereo lub stworzyć z nich system kina domowego. Na szczycie oferty stoją podłogowe kolumny Triangle Plaisir Kari, które można zamówić w kolorze białym lub czarnym. Ich cena to 3395 zł za parę. Trójdrożna konstrukcja pozwoliła na zastosowanie dedykowanych przetworników dla każdej części pasma. Przyjazna czułość na poziomie 90 dB i impedancja znamionowa 6 ohm sprawiają, że są łatwe do napędzenia.

Triangle Plaisir 2

Triangle Plaisir Lymna to z kolei monitor do ustawienia na podstawce z głośnikiem wysokotonowym wykonanym z tytanu i autorskim głośnikiem średniotonowym z unikalnym zawieszeniem na krótkiej fałdzie. Kolumna oferuje ciepłe, pełne brzmienie z wyraźnie zaznaczonymi wysokimi tonami. Podstawkowce można zamówić w białej lub czarnej okleinie, cena to 1795 zł za parę. Ofertę uzupełnia głośnik centralny do kina domowego Triangle Plaisir Alectis w cenie 1295 zł.

Test kolumn Triangle Delta

Kolumny  z serii Traingle Plaisir mają obudowy wykonane z płyt MDF wykończonych czarną lub białą okleiną z frontami malowanymi na gładki mat. Wentylowane są bas reflaksem skierowanym do przodu, co umożliwia maksymalne przysunięcie kolumn do ściany.

W kolumnach Plaisir pracuje głośnik wysokotonowy TZ209P – klasyczne rozwiązanie Triangle, oparte na kopułce z super sztywnego tytanu napędzanego magnesem neodymowym. Twarda i sztywna powierzchnia metalowej membrany wibruje jednakowo, nie wygina się, nie załamuje, a przy tym nie generuje słyszalnych zniekształceń, tym samym bardzo trudno ją uszkodzić. Triangle należy do gronia pionierów, którzy wprowadzili tytanową kopułkę wysokotonową do seryjnej produkcji. Aby uniknąć kosztownej wymiany przetwornika w przypadku fizycznego uszkodzenia producent zdecydował się ukryć ją za metalową siatką

Triangle Plaisir 1

Głośnik średniotonowy oparto na klasycznym dla Triangle wypłaszczonym zawieszeniu o skróconym skoku; pozwala ono na dużo lepsze kontrolowanie wychyłu membrany. Klasyczna celulozowa membrana od Triangle jest powszechnie ceniona za bogatą barwę dźwięku, neutralność oraz kreowanie namacalnego, żywego brzmienia. Dla lepszego rozpraszania dźwięku głośnik doposażono w korektor fazy

Przetwornik niskotonowy pracuje w zakresie od 45 do 300Hz i opiera się na klasycznej kombinacji celulozowej membrany oraz gumowego zawieszenia o głębokim wychyle, które zapewnia wytrzymałość i zdolność do wytworzenia wysokiego ciśnienia akustycznego, tak, aby bas był nie tylko słyszalny, ale także odczuwalny.

Triangle to jedna z najbardziej zasłużonych dla francuskiego i europejskiego rynku audio firma. Istnieje nieprzerwanie od ponad 35 lat, pierwszym sprzedawanym modelem były wolnostojące kolumny 1180, które powstały w 1980 roku. Rok później pokazano pierwsze głośniki z przetwornikiem wysokotonowym nad skrzynką – Triangle chwali się, że to ich własny paten, który później przejęli inni producenci. Podobnie jak zakrzywione boczne ścianki obudów.

Triangle Plaisir

    • kolumna centralna Triangle Plaisir Alectis – 1295 zł

    • kolumny podstawkowe Triangle Plaisir Lymna – 1795 zł (para)

    • kolumny podłogowe Triangle Plaisir Kari – 3395 zł (para)

Dystrybucja – Rafko

Brak komentarzy