Triangle i ich odtwarzacz sieciowy AIO C

4
Triangle AIO C zajawka

NOWOŚCI / Triangle to nie tylko producent znakomitych kolumn głośnikowych i kabli. Francuska firma właśnie wkracza na nowe terytorium i wprowadza do swojej oferty elektronikę. Pierwszym rządzeniem, które będzie można kupić także w Polsce, jest odtwarzacz strumieniowy multiroom Triangle AIO C. Urządzenie ma małe, kompaktowe wymiary i zostało atrakcyjnie wycenione. Natomiast funkcji mu nie brakuje.

Produkty marki Triangle sprzedaje w Polsce firma RAFKO Dystrybucja, wyłączny przedstawiciel i dystrybutor. Nowy odtwarzacz jest już do kupienia w ich sklepie i sklepach współpracujących. Urządzenie kosztuje 699 zł – to uczciwa cena jak na możliwości i funkcjonalność tego pudełeczka.

Triangle AIO C 4

Zadanie AIO C jest proste, jak sam odtwarzacz – ma być pomostem między urządzeniami analogowymi a routerem czy smartfonem z usługami sieciowymi lub innymi nośnikami plików. Triangle AIO C można podłączyć bezprzewodowo do swojego routera w mniej niż minutę – bez wpisywania hasła, jeśli skorzysta się z funkcjonalności WPS. 

Test głośników Triangle Delta

Podobnie krótką chwilę zajmie podłączenie urządzenia do domowego systemu audio. Wystarczy, że mamy w swoim domowym systemie audio wejście optyczne lub 2xRCA. Występują one w praktycznie każdym wzmacniaczu i amplitunerze stereo lub kina domowego, a także w większości aktywnych głośników stereo. Podłączamy, i odtwarzacz jest gotowy do użytku.

Triangle AIO C 3

Triangle AIO C odtwarza pliki audio w wysokiej rozdzielczości do 24/192 także z serwerów NAS z DLNA, a także pozwala na korzystanie z radia internetowego oraz wszystkich najpopularniejszych usług streamingowych audio: Spotify, Tidal i Deezer (tylko dla subskrybentów). Jego obsługa odbywa się za pomocą dedykowanej aplikacji.

Odtwarzacz Triangle AIO C ma sporo przydatnych cech, oto najważniejsze:

• obsługa usług streamingowych: Spotify, Deezer, Tidal (tylko dla subskrybentów) 

• obsługę radia internetowego: TuneIn 

• przełączanie się między urządzeniami (strefami) 

• powtarzanie utworu / album 

• wyszukiwanie muzyki 

• grupowanie urządzeń w strefy 

• party mode 

• pomiar jakości sygnału Wi-Fi 

• tworzenie playlist 

• dodawanie do ulubionych 

• odtwarzanie muzyki z serwerów NAS z DLNA 

• tryb stereo dla dwóch głośników AIO 3 

• programowanie budzika i wyłączenia po określonym czasie (tylko dla aktywnego głośnika AIO 3)

Triangle AIO C 2

Przypomnijmy, że Triangle istnieje nieprzerwanie od 35 lat, jako pierwsza firma na świecie zaprezentowała kolumny z wyodrębnionym głośnikiem wysokotonowym na szczycie obudowy – następnie wiele innych firm skopiowało to rozwiązanie, a niektóre uczyniły zeń swój znak rozpoznawczy. Triangle słynie z wysokotonowych głośników tubowych opartych o tytanową membranę i z dedykowanych głośników średniotonowych opartych o membrany z powlekanych włókien celulozowych

Triangle AIO C – odtwarzacz sieciowy wi-fi

Cena – 699 zł

Dystrybucja – Rafko

4 komentarze

 1. Waldi pisze:

  dlaczego wygląda dokładnie jak iEAST SoundStream Pro M30?

 2. marek pisze:

  to model M20

 3. Maciej pisze:

  Może i wygląda jak iEast m30 ale ma lepszą rozdzielczość na optyku. IEast nie ma nawet 96kHz na wyjściu optycznym tutaj 192kHz. Druga sprawa na ieast w wyniku braku aktualizacji już jest problem z TIDAL. Więc opcja Triangle ciekawa. Jako DAC jedno i drugie urządzenie przeciętne ale jako streamer zdecydowanie triangle nawet pomimo braku pilota…. no o wygodniejsza od takiej “malinki” więc warto rozważyć albo wziąć na testy.

 4. Jarek pisze:

  Nieprawda M30 ma 24/192

Post a new comment