Triangle Capella – nowe zestawy aktywne z Francji

0
Triangle Capella zajawka

NOWOŚCI / Francuski producent kolumn głośnikowych Triangle wprowadził na rynek nowe kolumny głośnikowe. Triangle Capella  to kolejny zestaw aktywny tego producenta. 

Nazwa Capella nawiązuje do układu podwójnego, czyli dwóch gwiazd, kilkakrotnie większych od naszego Słońca, które nieprzerwanie tańczą wokół siebie na niezmierzonej przestrzeni nieba. Podobnie jak te dwie gwiazdy, kolumny aktywne Triangle Capella tworzą harmonijny duet, łącząc w sobie kunsztu rzemiosła akustycznego francuskiego producenta oraz najnowsze technologie strumieniowania i wzmacniania dźwięku, wypełniając dom muzyką o nieskazitelnej jakości.

Triangle Capella i cyfrowy procesor sygnału

Triangle Capella to zestaw kolumn aktywnych, czyli wyposażonych we własne wzmacniacze. Zapewniają wydajność nieosiągalną tradycyjnym głośnikom dzięki cyfrowemu przetwarzaniu sygnału. Pasmo przenoszenia każdego przetwornika jest optymalizowane cyfrowo za pomocą procesora DSP. 

Triangle Capella 1

Nowa generacja aktywnych kolumn podstawkowych od Triangle imponuje swoją efektywnością w niskich częstotliwościach. Dynamiczny filtr ciągle śledzi ruch membrany przetwornika, aby wydobyć jego pełen potencjał. W rezultacie uzyskujemy z kompaktowych głośników potężny bas.

Korekcja akustyki w pomieszczeniu i technologia WISA

W celu jak najlepszego dopasowania pasma przetwarzania do akustyki pomieszczenia, Triangle Capella zostały wyposażone w technologię automatycznej kalibracji. Wystarczy wykonać pomiar obszaru odsłuchowego (za pomocą telefonu lub zewnętrznego mikrofonu), a kolumny automatycznie dostosują dźwięk do warunków panujących w pomieszczeniu odsłuchowym, w którym się znajdują. Gwarantuje to wysoką jakość dźwięku bez potrzeby wprowadzania zmian w wystroju wnętrza przez stosowanie ustrojów akustycznych.

Dzięki technologii WiSA Triangle Capella umożliwia połączenie bezprzewodowe bez opóźnień w sygnale (2,4 ms). System Capella składa się z 2 kolumn podstawkowych, które w pomieszczeniu można umieścić swobodnie, bez ograniczeń. Za pomocą WiSA kolumny synchronizują się z kompaktowym hubem, który obsługuje wszystkie analogowe i cyfrowe wejścia audio (Wi-Fi, HDMI, USB, RCA, optyczne itp.).

Capella1

W zestawie z kolumnami otrzymujecie stereo hub, czyli punkt spotkań dla wszystkich urządzeń audio/video.
Kompatybilne z Bluetooth i Wi-Fi kolumny (Airplay, Chromecast, UPnP/DLNA, Room Ready) komunikują się bezprzewodowo z ‘Stereo Hub’, kompaktowym zdalnym urządzeniem korzystającym z technologii WiSA. Wszystkie Twoje źródła audio (HDMI, USB, optyczne, RCA…) są zcentralizowane w Hubie.

Triangle Capella – prestiżowe obudowy i wykończenie

Wykończenie z naturalnego drewna, ozdobione niespotykanym i eleganckim designem, autorski system DVAS (Driver Vibration Absorption System) redukujący wibracje generowane przez głośnik średnio-niskotonowy, wytrzymałe wzmocnienia z wysokiej gęstości płyt MDF i cokół z aluminium tworzą całość, która nie tylko zachwyca wyglądem, ale również zapewnia doskonałą stabilność i trwałość.

Triangle Capella 4

Membrana głośnika nisko-średniotonowego z 100% naturalnego papieru celulozowego pozostaje wierna dziedzictwu Triangle. Marka ta zawsze faworyzowała tę konstrukcję w połączeniu z obwodowym zawieszeniem o krótkim skoku ze względu na precyzyjną i realistyczną reprodukcję głosu. Zastosowane włókno papierowe nie jest poddawane obróbce powierzchniowej, przez co zapewnia naturalny dźwięk bez zabarwienia.

Triangle Capella 2

Kopułka zrobiona jest z różowego złota i anodyzowanego kompozytu magnezu. Wybrano magnez, ponieważ łączy w sobie dwie pożądane cechy: lekkość i sztywność. Ma to zapewnić doskonałą kierunkowość, jednocześnie trzymając w ryzach wszelkie zniekształcenia.

Kolumny aktywne Triangle Capella oferowane są w czterech kolorach: Black Star, Nebula Brown, Blue Astral i Space White.

Triangle Capella – kolumny aktywne
Cena –  11 995 zł (para)
Dystrybucja – Rafko

Specyfikacja techniczna producenta:
Konstrukcja: 2-drożna
Moc ciągła (RMS): Bi-amp z mocą 2*50W na głośnik (łącznie 2x100W)
Budowa: Aktywna (nie wymaga wzmacniacza)
Przetworniki: Dynamiczne
Głośniki wysokotonowe: 1x 25mm z tubą i nową kopułką magnezową
Głośniki średnioniskotonowe: 1x 16,5 cm z naturalnej masy celulozowej
Bas-refleks: Spód
Skuteczność: 92dB
Wbudowany DAC: TAK
Pasmo przenoszenia: 40 – 22.000Hz (+/- 3dB)
Bluetooth: TAK, 5.0
Wejście optyczne: 1
Wejścia koaksjalne: 1
Wejścia 2xRCA liniowe: 1
USB DAC: TAK
Regulacja głośności: TAK
Impedancja: 8 Ohm
Pilot: TAK
Wysokość: 38cm
Szerokość: 20cm
Głębokość: 31.5cm
Waga jednej kolumny: 8,5kg
Rozpraszanie: Klasyczne

    • Stereo Hub:

Typ: WiSA / Bezprzewodowy nadajnik / Przedwzmacniacz / Streamer
WiFi: Wi-Fi IEEE 802.11 b/g/n
Obsługuje: 2.4GHz i 5 GHz
Obsługuje: Google Cast / Airplay / Spotify Connect /Roon Ready / DLNA/UpNP
Bluetooth: 4.2
Wejście analogowe: 1x RCA / Aux 3.5 mm
Wejście cyfrowe: 3x optyczne + Aux 3.5mm, 1 Coaxial / 1 USB-B
Wejście Tv: 1 HDMI (ARC / CEC)
Korekcja dźwięku przez aplikację: Automatic ROOM EQ
Korekcja dźwięku manualna: MANUAL EQ
Częstotliwość próbkowania: Źródła analogowe: 24bit/96kHz, Źródła cyfrowe: 24bit/192kHz, Bluetooth: 16bit/48kHz
WiSA: 24bit/96kHz, 2.6 ms latency
Automatyczny tryb czuwania: Tak, po 20 minutach
Pilot
Applikacja: iOS i Android – “TRIANGLE CAPELLA”
Wymiary (mm) szer x gł x wys 70 x 100 x 45
Waga: 0,5 kg

Brak komentarzy