TAGA Harmony – nowa generacja kolumn TAV

1
TAGA Harmony ATV nowa zajawka

NOWOŚCI / TAGA Harmony, polska marka kolumn głośnikowych i elektroniki, wprowadza nową generację kolumn TAV w serii Audio-Video. W linii znajdują się trzy nowe kolumny: podłogowe TAV-607F, surround TAV-S i centralna TAV-C. Z kolumn można zbudować system stereofoniczny lub zestaw kina domowego. Drugą nowością są specjalnie zaprojektowane nóżki TSF-002. 

Nowa generacja serii Audio-Video nie jest ewolucją poprzedniej. To całkowicie nowe podejście do projektowania i dźwięku tej linii. Audio-Video od lat jest liderem w swojej grupie cenowej, pod względem świetnej stylistyki i brzmienia oferowanych w przystępnych cenach. Styl, materiały oraz jakość ich dźwięku jeszcze bardziej umacnia jej pozycję jako lidera w swoim segmencie.

Całkowicie przeprojektowane zestawy głośnikowe TAGA Harmony zaowocowały trzema nowymi kolumnami: podłogowe TAV-607F, surround TAV-S i centralna TAV-C. Jak zawsze specjalną uwagę poświęciliśmy na intensywne testy odsłuchowe i korekty dźwięku. Tworzenie doskonałych specyfikacji na papierze to za mało, brzmienie to emocje, uczucia i pasja, nie tylko parametry.

TAGA Harmony ATV nowa 2

TAGA Harmony zapewnia, że nowe kolumny oferują głęboki, doskonale kontrolowany i zdefiniowany bas, gładką i bogatą średnicę oraz szczegółowe i krystalicznie czyste tony wysokie, czego efektem jest otwarta scena dźwiękowa.

KLUCZOWE CECHY oraz zmiany w stosunku do poprzedniej generacji:
TLIE-I (Taga Low Interference Enclosures) 2-giej generacji obudowy o „niskim poziomie zakłóceń” – zwiększona sztywność w celu redukcji rezonansów: grubsza przednia ścianka obudowy (TAV-607F: 21 mm, było 15 mm, TAV-C/S: 18 mm, było 15 mm).

Nowy najwyższej jakości materiał wytłumiający pomaga lepiej “rozbijać” fale stojące, zmniejszać rezonanse i ograniczać zniekształcenia, co poprawia płynność i charakterystykę dźwięku we wszystkich zakresach.

Test kolumn TAGA Harmony Platinum F 90 SL

Ulepszony 1” (25 mm) głośnik wysokotonowy z ultra lekką jedwabną kopułką gwarantuje detaliczną, neutralną i szczegółową prezentację wysokich częstotliwości. Powiększony magnes (Φ70), chłodzenie ferrofluidem i trwała cewka typu flat-wire wytrzymują duże moce wejściowe.

TWG-I (Taga WaveGuide) 2-giej generacji panel głośnika wysokotonowego – odpowiednio ukształtowana powierzchnia wraz ze specjalnymi małymi zagłębieniami pełni rolę dyfuzora, który pomaga w równym i szerokim rozpraszaniu dźwięku zarówno na osi głośnika, jak i poza nią.

TAGA Harmony ATV nowa 1

W najnowszej wersji kształt i głębokość zostały przeprojektowane, aby zapewnić lepszy przepływ strumienia dźwięku i jeszcze szersze pole rozpraszania, co pozwala budować bardziej trójwymiarową i naturalną scenę dźwiękową. Zmniejszenie ilości komponentów oznacza lepszą strukturalną sztywność, niższe zniekształcenia i rezonanse.

TAGA Harmony ATV nowa 3

Starannie wyselekcjonowane, wysokiej jakości wykończenia winylowe są bardzotrwałe, eleganckie, imitują strukturę naturalnego drewna i sąprzyjemne w dotyku. Wykończenia winylowe są schludnie nałożone naobudowy przy użyciu precyzyjnych maszyn w celu zapewnienianajlepszego wyglądu. TAGA Harmony w nowej serii oferuje kolumny w kilku wykończeniach: Black,Modern Wenge, Oak, Walnut i White. 

Więcej informacji na stronie producenta TUTAJ

TAGA Harmony wprowadza też do sprzedaży nóżki antywibracyjne ze szpilkami TSF-002. Masywne nóżki z gwintami są w stanie unieść kolumnę głośnikową o wadze do 45 kg. Zdaniem producenta poprawiają transparentność i rozdzielczość brzmienia a także pozytywnie wpływają na czytelność niskich tonów 

TAGA Harmony TAV w serii Audio-Video – zestaw kolumn do stereo i kina domowego
Ceny:
TAV-607F (kolumny podłogowe) – 1 499zł / para
TAV-S (kolumny efektowe/monitory) – 449 zł / para
TAV-C(kolumna centralna) – 349 / szt.
TSF-002 (stopki) – 99zł / set
Dystrybucja – Polpak

Jeden komentarz

  1. MBgryf pisze:

    Czekam na obiektywne testy TAV-607F

Post a new comment