Słuchawki Chord & Major w nowojorskiej operze

0
CM zajawka

NOWOŚCI / Do Polski trafiły luksusowe słuchawki douszne firmy Chord & Major. Firma ma niecodzienne podejście do odbiorcy. Nie udowadnia, że można robić urządzenia uniwersalne. Proponuje różne wersje słuchawek dla różnych odbiorców. Ostatnio firma została doceniona przez koneserów muzyki poważnej. Jeden z jej modeli trafił do sprzedaży w butiku Metropolitan Opera w Nowym Jorku.

To nie lada wyróżnienie, ponieważ dotychczas w sklepie Metropolitan Opera w Lincoln Center w Nowym Jorku nie sprzedawano żadnych komponentów audio. Chord & Major są więc nie tylko pierwszymi słuchawkami, które można tam nabyć, ale także pierwszym sprzętem audiofilskim. Oczywiście wybrano model Chord & Major Major 9’13 do muzyki klasycznej (na zdjęciu głównym).

CM 3

Sklep Metropolitan Opera a w nim słuchawki Chord&Major

Chord & Major to tajwańska firma specjalizująca się w produkcji najwyższej kasy słuchawek dousznych. Główną ideą przyświecającą projektantom było stworzenie różnych rodzajów słuchawek do różnych gatunków muzycznych. Doszli oni do wniosku, że różne instrumenty wykorzystywane w różnej muzyce, różne sposoby zapisu i obróbki nagrań wymuszają inne rozwiązania. Stosując najnowsze technologie firma chce tworzyć urządzenia do jak najwierniejszego oddania nagrań jazzowych, rockowych czy symfonicznych.

CM 1

Wersja słuchawek do jazzu

Aby lepiej zrozumieć tę idee, ludzie z Chord & Major stosują analogię z kieliszkami do wina. Do poszczególnych rodzajów i gatunków – białego, czerwonego, różowego czy szampana – stosuje się różne szkło i kształty, by uwypuklić i idealnie oddać charakter trunku. Podobnie ze słuchawkami. Różne kombinacje dynamiki, barwy, szczegółowości i innych aspektów brzmienia stosuje się do odmiennych gatunków.
Poza tym firma z wielką dbałością podchodzi do jakości produkcji wykorzystując najlepsze materiały, nie oszczędza też na opakowaniach i wyglądzie swoich słuchawek. Kupując Chord & Major otrzymuje się nie tylko znakomicie brzmiące słuchawki, ale dizajnerski produkt w luksusowym wydaniu.

Model Major 9’13 wybrany przez Metropolitan Opera jest dedykowany do muzyki poważnej, dlatego spełnia najbardziej rygorystyczne wymagania. W symfonice czy operze wykorzystywane są różne instrumenty o różnych barwach i dynamice, muzyka ta jest wielowarstwowa i pełna kunsztu. Dlatego przy ich projektowaniu zwrócono szczególną uwagę na te właśnie aspekty, z pietyzmem oddano brzmienie instrumentów smyczkowych i dętych.

W Polsce dystrybutorem słuchawek Chord & Major jest firma CORE trends.

Różne wersje można kupić na stronie http://coretrends.pl/pl/supermarket/online_supermarket?brands=3054 w cenach od 885 do 1299 złotych. Oto wykaz modeli słuchawek Chord & Major i ich przeznaczenie:
Major 5’14 – World Music
Major 6’13 – Ballad
Major 7’13 – Jazz
Major 8’13 – Rock
Major 9’13 – Classical
Major 01’16 – Electronic Music

Brak komentarzy