Jubileuszowe Staxy. Tylko na zamówienie

0
STAX zajawka

Z okazji przypadającej w tym roku osiemdziesiątej rocznicy powstania firmy Stax na rynku pojawią się jubileuszowe elektrostatyczne słuchawki o symbolu SR-L300 Limited oraz wzmacniacz o symbolu SRM-353X BK. Fani tej kultowej marki powinni się spieszyć, bo przygotowano ograniczoną liczbę tych urządzeń. Firma wyprodukowała tylko 800 sztuk słuchawek, jeszcze mniej jest wzmacniaczy – tylko 300 sztuk. 

Nowe, jubileuszowe Staxy nie trafią do normalnej dystrybucji – to produkt kolekcjonerski. Słuchawki i wzmacniacze będą dostępne tylko na zamówienie, które można składać u dystrybutorów począwszy od marca 2018.

Słuchawki SR-L300 Limited (cena 3.500 złotych) to zmodyfikowana wersja aktualnego modelu SR-L300. W ramach modyfikacji zainstalowano przetwornik ze strukturą elektrody MLER (Multi-Layer Elect Rode), pochodzący z modelu SR-L700. Zastosowano płynną regulację pałąka i poduszki pokryte sztuczną skórą z modelu SR-L500. Umieszczono też stosowny znaczek rocznicowy w kolorze złotym.

STAX wzmak

Natomiast wzmacniacz SRM-353X BK (cena 6.500 złotych) powstał poprzez modyfikację aktualnego modelu SRM-353X. W tym przypadku jednostka otrzymała czarny panel przedni, czarną pokrywę oraz interkonekty RCA dołączane do referencyjnych wzmacniaczy SRM-007tII i SRM-727.  Dostępne jest zarówno wejście RCA jak i XLR.

stax 2

Stax to kultowa marka, każdemu miłośnikowi słuchawek na jej dźwięk żywiej zaczyna bić serce. To także jedna z najstarszy marek w branży audio, która działa nieprzerwanie. Przypomnijmy, że Stax powstał w Japonii w 1938. Początkowo firma produkowała sprzęt dla rozgłośni radiowych, później doszły gramofony, kolumny głośnikowe, wzmacniacze. Pierwsze słuchawki elektrostatyczne do użytku profesjonalnego – model SR-1 – Stax wypuścił w 1960 roku. Japońska firma słynie z budowy charakterystycznie wyglądających i brzmiących słuchawek elektrostatycznych. Wielu audiofilów uważa, że stanowią one wzorzec słuchawkowego brzmienia.

Stax SR-L300 Limited – słuchawki elektrostatyczne

Cena – 3 500 zł

Stax SRM-353X BK – wzmacniacz słuchawkowy

Cena – 6 500 zł

Dystrybucja – Grobel Audio

Brak komentarzy