Rusza Audioszkoła. Edukacja dla miłośników dobrego brzmienia

0
Audioszkola zajawka

NOWE MIEJSCE / Niebawem rusza Audioszkoła – zupełnie nowa, edukacyjna inicjatywa dla miłośników dobrego brzmienia. Dla tych zupełnie początkujących, którzy dopiero wchodzą w świat muzyki reprodukowanej na sprzęcie wysokiej jakości, ale także tych, którzy chcą dowiedzieć się czegoś więcej o audio. Wszyscy będą mogli poznać nowe urządzenia, uczestniczyć w prezentacjach i ekskluzywnych odsłuchach a także ciekawych porównaniach i eksperymentach brzmieniowych. Inauguracja Audioszkoły już w niedzielę, będzie między innymi koncert i prezentacje ciekawego sprzętu.

Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest Bartosz Brzeski, wielki miłośnik muzyki i pasjonat audio. – Od jakiegoś czasu nosiłem się z myślą o stworzeniu jakiejś nowej platformy do wymiany uwag i opinii o audio. Czytając audiofilskie fora i grupy dyskusyjne, obserwując młodych ludzi słuchających muzyki pomyślałem także o czymś w rodzaju audiofilskiej edukacji – mówi Bartosz Brzeski.

Audioszkola 1

Głównym celem Audioszkoły jest pokazanie, jak różnorodne może być słuchanie i odbieranie muzyki, co się na to składa. Stąd cała gama pomysłów na różnego typu działania edukacyjne. Będą więc nie tylko szkolenia i prezentacje dotyczące sprzętu, ale również spotkani z muzykami i realizatorami, którzy opowiedzą, jak rodzi się muzyka. Będą koncerty i pokazy brzmienia różnych gatunków na żywo.

Oczywiście będą również odsłuchy zastawów audio, bo to przecież sól naszego hobby, ale nie tylko o prezentacje różnych marek nam chodzi. Chcemy na kontrastowych przykładach pokazywać i omawiać różne aspekty dźwięku, obalać audiofilskie mity, pokazywać, jak tanim kosztem poprawić brzmienie systemu, jakie błędy popełniamy przy ich konfigurowaniu – tłumaczy twórca Audioszkoły.

Audioszkoa 3

Audioszkoła chce też przekonywać do słuchania muzyki na dobrym sprzęcie hi-fi tych, którzy dotychczas tego nie robili, a kochają muzykę. Obcując z utworami ulubionych wykonawców tylko w samochodzie czy za pośrednictwem niewielkiego radyjka często nawet nie zdają sobie sprawy, ile tracą. A czasem jeden kontakt z dobrym brzmieniem wystarczy, by ludzie połknęli bakcyla i zaczęli się interesować audio. Dowiadują się, że są specjalistyczne sklepy ze wzmacniaczami i kolumnami, ze zdziwieniem odkrywają nieznane im wcześniej marki, zaczynają interesować się nowymi gatunkami muzycznymi.

Nasza oferta skierowana jest zarówno do bardzo młodych ludzi, którzy wchodzą dopiero w świat słuchania muzyki, jak i do osób mających za sobą audiofilską inicjację, chcących się rozwijać i potrzebują pomocy – mówi Bartosz Brzeski. – Mamy pomysły na bardzo różne działania: koncerty i wykłady, zajęcia z muzykami i spotkania z konstruktorami audio, wystawy i prezentacje. Nasze działania będą odbywać się cyklicznie, ale planujemy też szereg spotkań i prezentacji, o których będziemy informować na bieżąco.

Test – czy kable cyfrowe wpływają na brzmienie?

Audioszkoła dysponuje w centrum Warszawy między innymi 30 metrową salą do prezentacji i odsłuchów sprzętu audio, która została zaadaptowana akustycznie, ale będzie korzystać też z innych pomieszczeń. W planach są też zajęcia na zewnątrz – w szkołach czy domach kultury. Na koncerty zapraszać będzie do klubów, a na prezentacje także do dobrze przygotowanych sal u dystrybutorów.

Audioszkola Penc 2

W najbliższą niedzielę impreza inaugurująca działalność Audioszkoły w Pin Up Studio (Warszawa, ul. Nowogrodzka 84/86). Zapowiada się naprawdę ciekawie. Na żywo wystąpi młoda wokalistka i kompozytorka Paulina Penc (na zdjęciu powyżej), która jest również artystką wizualną. Wystawie jej prac towarzyszyć będzie DJ MILD. Nie zabraknie ciekawych gości i niespodzianek.

Jak audio to i sprzęt. Ciekawe prezentację zorganizują Sky Audio – polski producent wzmacniaczy lampowych i firma 4HiFi – dystrybutor sprzętu hi-fi i hi-end. Sky Audio pokaże swoje wzmacniacze i kolumny zbudowane na bazie przetworników Tannoya, tematem prezentacji będzie porównanie brzmienia płyt winylowych i krążków CD. Zupełnie inne podejście do audio przedstawi 4HiFi. Posłuchamy muzycznego serwera Cocktail Audio X45 PRO grającego z gęstych plików napędzającego polskie aktywne kolumny Fram Audio. Będzie więc różnorodnie i ciekawie.

Maciej Stempurski, fot. wstereo.pl, Audioszkoła

Miło nam poinformować, że portal wstereo.pl jest medialnym patronem Audioszkoły

Audioszkoła – edukacyjny projekt audio
Warszawa, ul. Nowogrodzka ul. 84/86

Brak komentarzy