Paradigm Premier – nowa seria kolumn z Kanady

0
Paradigm Premier zajawka

NOWOŚCI / Kanadyjski Paradigm wprowadza nową serię kolumn Premier. Znajdziemy w niej aż sześć modeli, z których zestawiamy systemy stereo i do kina domowego. W nowych głośnikach zastosowano niektóre rozwiązania znane z topowych zestawów Persona.

Choć Kanadyjczycy nie piszą o tym wprost, to linia Paradigm Premier wchodzi nieco w miejsce bardzo udanej i niezwykle popularnej serii Studio. A więc wyzwanie postawione przed nowymi głośnikami jest bardzo wysoko. Czy się uda?

W skład nowej linii wchodzą dwie trójdrożne kolumny wolnostojące Paradigm Premier 800 F i 700 F, dwa monitory Paradigm Premier 200 B i 100 B. Do tego możemy dokupić dwie kolumny centralne 600 C i 500 C i surround 3 i 1. Wszystkie zostały zaprojektowane i wykonane w Kanadzie.

Paradig Premier 1

Obudowy wykonano z wytrzymałej, nie rezonansowej 3/4-calowej płyty MDF, z optymalnie rozmieszczonymi wewnętrznymi usztywnieniami i wzmocnionymi. Gładkie nakładki na przednie ścianki mają wzmocnić konstrukcję i poprawiają charakterystykę promieniowania dźwiękowego.

Paradigm Premier 2

We wszystkich głośnikach nowej serii (prócz kolumn efektowych) wykorzystano technologię PPA znaną z najdroższej serii Paradigm Persona. To specjalne, perforowane nakładki na głośniki wysoko i średniotonowe zwane przez Paradigma soczewkami. Maja za zadanie nie tylko chronić przetworniki ale – zdaniem producenta – wpływają na brzmienia. Wykorzystano też zawieszenia głośników w technologii Active Ridge Technology (ART™) zwiększającej skok membrany. 

W kolumnach z serii Premier zastosowano 1-calowe kopułki wysokotonowe X-PAL zagłębione w niewielkie tubki. Głośniki obsługujące bas i tony średnie to przetworniki z membranami propylenowymi, wzbogaconymi karbonem. Kolumny mają przyjazną wzmacniaczom skuteczność nominalną w granicach 90-92 dB.

Paradigm sub

Ale to nie koniec nowości od Paradigma. W ofercie znalazły się także nowe subwoofery Defiance – jest ich aż sześć pogrupowanych w dwóch seriach: X10, X12 i X15 oraz V8, V10 i V12. Wszystkie współpracują z systemem korekcji akustyki Anthem Room Correction (ARC®). 

Więcej informacji o nowych głośnikach Paradigm i i ch ceny na stronie dystrybutora

Paradigm Premier – głośniki do stereo i kina domowego 

Paradigm Defiance – nowe linie subwooferów

Dystrybucja – Polpak

Brak komentarzy