Nowy wzmacniacz słuchawkowy od Lucarto Audio

0
Lucarto Sluchawkowiec zajawka

NOWOŚCI / Lucarto Audio, polski producent elektroniki audio, kabli i kolumn głośnikowych, wprowadza kolejną nowość. Po odtwarzaczu strumieniowym Musica PSU przyszedł czas na wzmacniacz słuchawkowy oznaczony symbolem HPA300SE. Lampowe urządzenie należy do szczytowej serii o nazwie Songolo i jest drugim słuchawkowcem w ofercie.

Lucarto Audio to niewielka polska manufaktura, która w ubiegłym roku zadebiutowała udaną prezentacją na Audio Video Show 2018. Jej siedziba mieści się w podopolskiej miejscowości Kotórz Wielki a za projekty wszystkich urządzeń odpowiada Łukasz Kisiel. On także zaprojektował najnowsze urządzenie w ofercie. Na stronie wstereo.pl mieliśmy okazję przetestować dwa komponenty tej firmy – DAC-a i wzmacniacz (zobacz TUTAJ).

Wzmacniacz słuchawkowy Lucarto Audio Songolo HPA300SE to urządzenie w pełni lampowe, pracujące w klasie A. W swojej strukturze posiada specjalnie zaprojektowany układ zasilania wyposażony w system soft start oraz stabilizację napięcia anodowego. Przyczynia się to do wydłużenia żywotności lamp elektronowych oraz zniwelowania szumów własnych.

Lucarto Songolo Sluchawkowiec 1

Słuchawkowiec zbudowany jest w oparciu o wysokiej jakości komponenty m.in. kondensatory separujące z ultra czystej miedzi Audyn Cap, Mundorf Ecap, gniazda RCA CMC Super Cu gniazdo zasilające CU Au wraz z bezpiecznikiem z czystego srebra pokrytego warstwą złota AGAu, niskoszumowe rezystory Allana Bradleya oraz przekaźniki sygnałowe wykonane ze srebra. Regulacja głośności zrealizowana jest poprzez potencjometr Alps Blue.

Wewnętrzne okablowanie wzmacniacza słuchawkowego to ultra czysta miedź OCC 6N stosowana we flagowych interkonektach firmy z linii Songolo. Wszystkie elementy pasywne dobierane są z wielką precyzją tak, aby dźwięk był nieskazitelnie czysty i prawdziwy.

Lucarto Audio Songolo HPA300SE dzięki swojej unikalnej konstrukcji wyposażony jest w pełni symetryczny układ zasilacza dual mono. Każda z sekcji posiada swój niezależny transformator. Pierwszy odpowiedzialny jest za zasilanie napięciem anodowowym lamp mocy, drugi zaś dla zasilania żarzenia lamp oraz układów sterujących. Jego unikalność wynika też z zastosowania lamp mocy 6n13S oraz sterujących CV181 (6sn7), dzięki którym uzyskano maksymalnie 6W mocy wyjściowej na kanał (3W stała moc wyjściowa – wartość maksymalna mocy zmierzona dla obciążenia 50Ω).

Lucarto Sluchawkowiec 2

 

Obudowa nawiązuje kształtem i kolorem do innych komponentów serii Songolo, wykonana jest ze specjalnie dobranego aluminium wykończonego białym lakierem. Istnieje możliwość zbudowania wzmacniacza w kolorze czarnym.

Wzmacniacz Lucarto Audioolo Song HPA300SE to produkt, który powstał na podstawie wieloletnich testów. Jego cechą charakterystyczną jest muzykalność, niesamowita przestrzeń oraz budowanie planów pozornych w przestrzeni . Produkt przeznaczony jest dla wymagających użytkowników, dla których liczy się najwyższa jakość reprodukcji dźwięku – zapewnia Łukasz Kisiel.

Lucarto tyl songolo

 

Nowy wzmacniacz Lucarto Audio to droższy, drugi w ofercie słuchawkowiec obok modelu Albero HAP200, jest dopełnieniem topowej serii Songolo, w skład której wchodzi DAC, preamp, monobloki, kolumny, kondycjoner sieciowy i kable. Oprócz niej nabywca może wybierać z dwóch tańszych serii Albero (DAC, preamp, premp gramofonowy, monobloki, wzmacniacz słuchawkowy, kondycjoner, kable) i Melodika (DAC, dwa wzmacniacze zintegrowane, kolumny, kondycjoner sieciowy i kable).

Lucarto Audio Songolo HPA300SE – lampowy wzmacniacz słuchawkowy
Cena – 10 000 zł
Dystrybucja – Lucarto Audio

Dane techniczne producenta:
Moc wyjściowa: chwilowa 6000mW, stała 3000mW/ kanał w czystej klasie A
Impedancja wejściowa: 50kΩ
Impedancja słuchawek: 32Ω-300Ω
Selektor zmiany impedancji słuchawek
Układ pracy lamp: SE – transformator głośnikowy
Pasmo przenoszenia: 10Hz-45kHz +/- 3dBl
Czułość wejścia: 0.5V
Lampy: 2x6n13S, 2xCV181 PSvane, 1x5c3S
Soft start dla układu zasilania lamp
3 wejścia liniowe wybierane z panelu
Podświetlenie czerwone
Zniekształcenia: <0,005% dla pełnego wzmocnienia
Potencjometr: Alps Blue
Kondensatory: Audyn Cu Cap
Gniazda RCA: CMC Super Cu
Gniazdo Zasilania: CU Au + bezpieczni AGAu
Waga: 26 kg
Moc pobierana z sieci: 300W 230V 50Hz
Wymiary: 420 x 250 x 420mm

Brak komentarzy