Nowy gramofon od New Horizon Audio

0
New Horizon 129 zajawka

NOWOŚCI / Włoska firma New Horizon Audio wprowadza do swojej oferty nowy produkt. To premierowy model gramofonu New Horizon 129, który staje się najwyższym modelem podstawowej serii 100. Nowy gramofon jako pierwszy został wyposażony w autorskie ramię New Horizon. Firma podkreśla, że urządzenie zostało całkowicie wyprodukowane we Włoszech.

New Horizon Audio to młoda firma, została założona pod koniec 2016 roku, produkuje gramofony i akcesoria gramofonowe. Są projektowane i budowane w całości we Włoszech. W ofercie są konstrukcje budżetowe, ale również gramofony za prawie 20 tys. zł dla bardzo wymagających audiofilów. 

Nowy New Horizon Audio 129 to piękny gramofon, w którym po raz pierwszy zastosowano autorskie ramię New Horizon. Jego sercem jest kompaktowy silnik synchroniczny 24VAC, którego główną cechą są niezwykle stabilne obroty, niezależne od zmian napięcia sieciowego, ponieważ jego prędkość obrotowa zależy od częstotliwości sieci. Wysoki moment obrotowy oraz prędkość obrotowa 500 obr/min aktywnie przyczyniają się do regularności i płynności obrotu płyty.

New Horizon 129 1

New Horizon Audio 129 to zestaw ruchomych części mechanicznych. Największym wewnętrznym źródłem hałasu i wibracji jest silnik, który musi być w jak największym stopniu odizolowany mechanicznie od wszystkich innych części gramofonu. Izolacja silnika w gramofonach New Horizon jest wykonana przez ekskluzywny mechaniczny system zawieszenia. Dzięki precyzyjnym stalowym sprężynom, skalibrowanym na zawieszonym ciężarze silnika i koła pasowego, przenoszenie drgań na cokół jest skutecznie blokowane.

Przeniesienie ruchu na płytę uzyskuje się za pomocą specjalnego paska z naturalnego kauczuku. Wybór tego materiału zapewnia doskonały transfer energii oraz dobre odsprzęganie od drgań wytwarzanych przez silnik podczas pracy.

New Horizon 129 5

Jedną z mocnych stron gramofonów New Horizon jest oś obrotu talerza. Doskonałość mechanizmu jest wynikiem dokładnie przemyślanego projektu oraz kilku prototypów. Obecnie produkowany element ma solidną, odwróconą konstrukcję nośną z trzech kawałków aluminium i stali, która gwarantuje maksymalną „ciszę” i bardzo niskie tarcie obrotowe.

W New Horizon Audio 129 pracuje ramie New Horizon NH91 – to 9-calowe proste ramię kardanowe w całości zaprojektowane i zbudowane w laboratoriach New Horizon. Ruchy pionowe i poziome oparte na łożyskach kulkowych o bardzo niskim tarciu oraz montażu ręcznym zapewniają najlepsze łączenie komponentów. Ramię to jest wynikiem ciągłych badań i pasji, która nieustannie popycha nas do oferowania fantastycznego produktu.

New Horizon 129 3

New Horizon Audio 129 to gramofon ze sztywną plintą. Istotne jest, aby konstrukcja była w stanie stabilne utrzymać mocowanie wszystkich części, a jednocześnie chronić przed przenoszeniem drgań i rezonansów: nasz wybór w New Horizon to sprasowana miazga drewna z recyklingu i sztuczne żywice. Materiał ten jest niezwykle gładki i ciężki, a jego izomorficzny skład działa w tej dziedzinie znacznie wydajniej niż drewno lite.

Wygląd jest niezwykle ważny. New Horizon 129 ma wycięty laserowo i precyzyjnie obrobiony talerz o grubości 12 mm z krystalicznego metakrylanu. Materiał ten o wysokim ciężarze właściwym łączy w sobie doskonałą zdolność rozpraszania energii kinetycznej drgań z elegancją doskonałej przezroczystości.

New Horizon 129 2

Ramię, wkładka, płyta i wszystkie inne części mechaniczne muszą być chronione, gdy nie są używane. Wysokiej jakości, gięta na gorąco osłona z krystalicznego metakrylanu doskonale spełnia tę funkcję, dając 129 solidną ochronę i prestiżowy wygląd.

Ponadto firma New Horizon Audio wprowadza swoje autorskie ramiona NH91, NH92, NH93 i NH95 do gramofonów 201, 202, 203, 301 i GDS. Jedynie dwa pierwsze modele 101 i 121 pozostają w produkcji na ramionach firmy Pro-Ject.

New Horizon 129 – gramofon z firmowym ramieniem
Cena – 2790 zł lub 2990 zł z pokrywą
Dystrybucja – Trimex 

Specyfikacja techniczna producenta:
    • System gramofonu: pojedyncza sztywna plinta
    • Ramię: 9” New Horizon NH91
    • Wkładka standardowa: Audio Technica AT-91R/VM-520EB/VM-540ML
    • Układ napędowy: zewnętrzny silikonowy pasek napędowy
    • Silnik: Synchroniczny AC
    • Izolacja mechaniczna: silnik odizolowany za pomocą sprężyn
    • Prędkość: 33 1/3, 45 rpm obr/min
    • Wybór prędkości: mechaniczny
    • Talerz: 12mm / 1,05kg z krystalicznego metakrylanu
    • Antyskating: mechaniczny 
    • Wymiary (szerokość x głębokość x wysokość): 450 x 365 x 102 mm
    • Waga netto: 4,9 kg
    • Waga brutto: 5,8 kg
    • Wykończenie: czarny laminowany, hq vinyl wood ciemny, hq vinyl wood jasny
    • Dołączone akcesoria: 
        ◦ Kable połączeniowe RCA
        ◦ Zasilacz 24VAC / 500mAA
        ◦ Instrukcja obsługi
        ◦ Szablon referencyjny wkładki
        ◦ Pokrywa
        ◦ Ciężarek do antyskatingu
        ◦ Waga do sprawdzenia nacisku ramienia
        ◦ Pasek NH
        ◦ Klucz sześciokątny

Brak komentarzy