Nowa wersja cenionych słuchawek – HiFiMAN Arya Stealth Magnets

0
HiFiMAN Arya Stealth Magnets zajawka

NOWOŚCI / Specjalista od słuchawek, znana firma HiFiMAN, wprowadza do oferty nową wersję swojego znanego i cenionego modelu Arya. To Arya Stealth Magnets – słuchawki planarne z zastosowanie technologii “Stealth Magnets”, czyli “niewidzialnych magnesów”.

HiFiMan od paru lat stał się jednym z głównych producentów wysokiej klasy słuchawek audiofilskich, w dodatku postawił na niszowe przez długi czas przetworniki planarne. I osiągnął sukces stając się marką znaną i cenioną. Ich najnowszy model to nowa wersja testowanych już na naszej stronie słuchawek HiFiMAN Arya (pełny test TUTAJ)

Arya Stealth Magnets to nowa odsłona słuchawek HiFiMAN opartych o przetworniki planarne z ultracienką membraną, które pierwotnie opracowano dla modelu HE-1000 v2. HiFiMAN jest znany z tego, że poszukując doskonałości, nie spoczywa na laurach i ciągle ulepsza swoje produkty, wprowadza nowe rozwiązania i kolejne innowacje. Tym razem dostajemy nowe wydanie słuchawek Arya, przyodziane w najnowszą technologię “Stealth Magnets”, czyli “niewidzialnych magnesów”.

HiFiMAN Arya Stealth Magnets 1

Magnesy te, dzięki unikalnemu kształtowi, zapewniają bezkolizyjne przechodzenie fali dźwiękowej do naszego ucha i brak zakłóceń, które występowałyby przy magnesach o standardowej budowie. Zaawansowana konstrukcja magnesów, jako akustycznie transparentna, ma znaczący wpływ na zmniejszenie dyfrakcji fal, czyli ich rozproszenia, co pozwala zachować ich integralność i objawia się czystszym, dokładniejszym brzmieniem dźwięków i jeszcze wierniejszym budowaniem sceny dźwiękowej.

Tak jak w pierwszej wersji, nadal znajdziemy tu zaawansowany obwód magnetyczny, który powstał w wyniku wielu lat pracy nad optymalizacją zespołów głośnikowych wykorzystywanych w słuchawkach planarnych. HiFiMAN wykorzystuje asymetryczne ułożenie niewielkich magnesów umieszczonych od strony ucha słuchacza, które znamy także z modeli Sundara i Ananda. Pozwala to na zmniejszenie poziomu zniekształceń i interferencji wywoływanych pracą membrany, a przy tym gwarantuje wysoką skuteczność. Dźwięki są szczegółowe i przejrzyste, eksponując każdy detal, bez zbędnych szumów.

HiFiMAN Arya Stealth Magnets 2

Wygląd słuchawek Arya nawiązuje do kultowego modelu HE1000, jednak wykorzystanie czarnych, matowych nausznic i maskownic nadaje im klasycznej elegancji. W najnowszej wersji – Arya Stealth Magnets, siateczka maskująca przetwornik jest mniej prześwitująca. Dodatkowo, opatentowany system obudowy “Window Shade” nie tylko chroni przetwornik przed uszkodzeniami mechanicznymi, ale przede wszystkim tłumi zewnętrzne odbicia dźwięku.

Słuchawki Arya wykonano z metalu i wysokiej jakości tworzyw, dzięki czemu są nie tylko wytrzymała, ale i lekka, zapewniając dodatkowy komfort i wytrzymałość.

HiFiMAN Arya Stealth Magnets 3

Nausznice o specjalnym, asymetrycznym kształcie dostosowane są do naturalnego kształtu uszu, a dodatkowo przekręcają się aż o 90 stopni wokół własnej osi, co pozwala na precyzyjniejsze dopasowanie ich do kształtu naszej głowy. Dzięki temu odsłuch jest wyjątkowo wygodny nawet przy wielu godzinach spędzonych przy muzyce.

HiFiMAN Arya Stealth Magnets – słuchawki planarne
Cena – 7695 zł
Dystrybucja – Rafko

Dane techniczne producenta:
Impedancja : 32 ohm
Skuteczność : 94 dB
Pasmo przenoszenia : 8Hz-65k Hz
Waga : 404 g

Brak komentarzy