Musical Fidelity MX-VYNL – przedwzmacniacz gramofonowy

0
mx_vynl_1

PRE GRAMOFONOWE / Brytyjska firma słynąca z budowy niezwykle muzykalnych urządzeń wprowadziła nowy przedwzmacniacz gramofonowy Musical Fidelity MX-VYNL.


Musical Fidelity MX-VYNL to w pełni zbalansowany, niezwykle uniwersalny przedwzmacniacz gramofonowy z najwyższej półki. Producent zastosował w MX-VYNL architekturę obwodów używaną dotychczas w serii Nu-Vista! Urządzenie jest przystosowane do współpracy z praktycznie każdą wkładką gramofonową typu MM i MC. Obok tradycyjnych złącz RCA Musical Fidelity wyposażył nowy produkt w swoją specjalność – autorskie w pełni zbalansowane złącza XLR, dzięki czemu do MX-VYNL można podłączyć 2 gramofony jednocześnie.

mx_vynl_2

MX-VYNL jest owocem wieloletniego doświadczenia brytyjskiej firmy, której założyciel i prezes, Anthony Michaelson, nie kryje swojej pasji do analogowego brzmienia. Przedwzmacniacz oferuje szerokie możliwości współpracy z wkładkami gramofonowymi. Duży potencjometr umieszczony po prawej stronie służy do wyboru wielkości impedancji w przypadku wkładek MC oraz impedancji dla wkładek MM. Urządzenie pozwala na wygodną regulację tych ustawień podczas odsłuchu. Dzięki temu można niemal dowolnie eksperymentować w poszukiwaniu optymalnego brzmienia swojego zestawu.

Urządzenie korzysta również z regulacji RIAA, która pozwala na osiągnięcie wyjątkowo precyzyjnych wyników przenoszenia powyżej 80kHz. Tak wysoki poziom może brzmieć nierealnie, ale szerokie spektrum korekcji umożliwia jednocześnie jak najlepsze dostrojenie częstotliwości powyżej 20kHz. Wyjątkowo niski poziom szumów oraz bardzo duża tolerancja napięciowa sprawiają, że jest to świetny partner dla nawet najbardziej wymagających wkładek.

Dystrybucja: Rafko Dystrybucja
Cena: 3 995 zł

Dane techniczne:

Typ wkładki: MM/MI, MC
Zniekształcenia THD: MM: < 0.007%, MC: < 0.01%
Separacja kanałów: MM: 86dB,  MC: 83dB
Napięcie wejściowe MM: XLR: 5mV / 2.5mV (do wyboru)
maks. 70mV
Napięcie wejściowe MC: XLR: 0.8mV / 0.4mV (do wyboru)
maks. 12mV
Stosunek sygnał/szum MM: 101dB
Stosunek sygnał/szum MC: 98dB
Wyjścia 2xRCA liniowe: 1
Wejścia 2xRCA liniowe: 1
Wyjścia 2xXLR: 1
Inne złącza: wejście mini XLR
Zużycie prądu: <8W
Wysokość: 5.3cm
Szerokość: 22cm
Głębokość: 21.5cm
Waga: 1.9kg

Brak komentarzy