Monitory Kody – nowa wersja niedrogich podstawkowców

0
koda zajawka

NOWOŚCI / Znana z produkcji niedrogich kolumn głośnikowych firma Koda wprowadza do sprzedaży swój najnowszy projekt. To niewielkie monitory Koda K-2000B mk II. Jak zawsze cena jest bardzo przystępna – para kosztuje poniżej 900 złotych. Głośniki to świetna propozycja dla początkujących audiofilów, którzy nie dysponują wielkim budżetem ani dużym pokojem odsłuchowym.

Koda jest obecna na polskim rynku od 1992 roku. Właścicielem firmy była amerykańska korporacja GoldSky Inc., jednak rodzimy Polpak nabyła prawa do marki KODA na terenie Europy i jest jej dystrybutorem. Od samego początku produkty Koda są kojarzone z dobrą jakością brzmienia i świetną ceną. W jej ofercie znajduje się szeroki wybór zespołów głośnikowych hi-fi i kina domowego, subwooferów aktywnych oraz przystępnych cenowo wzmacniaczy audio. 

Koda 2

Właśnie pojawiły się nowe głośniki Koda K-2000B mk II. Konstrukcja kolumn oparta jest na pierwowzorze K-2000B, czyli zestawach sprzed około 20 lat, które były niezwykle popularne wśród audiofilów i znane z możliwości łatwych upgrade’ów. Kolumna prezentuje się atrakcyjnie a wyglądem nawiązuje do wielu klasyków ze świata audio. Kolumny wyceniono bardzo atrakcyjnie na 899 złotych za parę.

Koda1

Szczegóły konstrukcyjne i funkcje
• Sztywna i odporna na rezonanse obudowa wykonana z płyt MDF o dużej grubości: 15 mm wszystkie ściany (czarny mat) oraz 12 mm płyta MDF (pokryta winylem) po obu stronach obudowy.
• Elegancka i solidna, wysokiej jakości powłoka winylowa o fakturze imitującą drewno.
• Mocny przetwornik wysokotonowy z jedwabną kopułą dla zwiększenia szczegółów i neutralności.
• Panel przetwornika wysokotonowego ma kształt zapewniający wyjątkowe rozproszenie dźwięku w osi, jak i poza nią.
• Wysokiej jakości przetwornik średnio-niskotonowy ze sztywną, lekką i szybko poruszającą się membraną z Kevlaru® zapewniającą wyjątkowy zakres brzmienia, naturalne tony średnie oraz znakomicie zdefiniowany, głęboki bas.
• Wysokiej jakości zwrotnica z komponentami wysokiej jakości. Punkt odcięcia: 2000 Hz. Oktawa: głośnik wysokotonowy 12dB, głośnik niskotonowy 6dB.
• Opcja bi-wiringu i bi-ampingu: pozłacane, wysokiej jakości miedziane zworki bi-wire o grubości 2 mm.
• Podwójnie rozszerzana tuba bassreflex 90° zapewnia doskonały przepływ powietrza

Koda K-2000B mk II – kolumny podstawkowe
Cena – 899 zł za parę
Dystrybucja – Polpak

Dane techniczne producenta:
Konstrukcja: 2-drożna, kolumna podstawkowa, tylny port basowy
Bi-wiring, bi-amping
Przetwornik wysokotonowy: 25 mm(1”) jedwab
Przetwornik średnioniskotonowy: 1 x 133 mm (5.25″) Kevlar®
Zalecana moc wzmacniacza: 40-150W
Pasmo przenoszenia: 48Hz-20KHz
Impedancja: 6 ohm
Czułość: 88 dB
Wymiary (W x S x G): 33.6 x 16.7 x 26.6cm (bez nóżek i maskownicy)
Waga: 13.5 kg / para

Brak komentarzy