Melodika – odmłodzone podłogówki i nowe kable głośnikowe

0
Melodika BL MK3 zajawka

NOWOŚCI / Polska firma Melodika wprowadziła po wakacjach nowe produkty. W sklepach jest już odświeżona wersja bardzo popularnych kolumn Melodika BL40 MK3 oraz nowe, budżetowe kable głośnikowe z serii serii Black&White – Melodika BWC2400.

Wolnostojące głośniki Melodika BL40 to jeden z największych hitów białostockiej firmy – dobra jakość wykonania, niezłe brzmienie i rozsądnie skalkulowana cena sprawiły, że sprzedawały się bardzo dobrze. Ale nadszedł czas na zmiany. Nową wersję Melodiki BL40 MK3 od razu poznamy po budowie.

W oczy rzuca się przeniesienie portu bas refleks na przód obudowy kolumny. Tym samym Melodika BL40 MK3 to kolumna, którą można ustawić bardzo blisko ściany bez jakichkolwiek strat na jakości dźwięku, a w szczególności niskich tonów. To z kolei wymusiło zmiany w budowie samych skrzynek tych zestawów i zmiany w innych elementach. 

Melodika BL MK3 2

Obudowa została wykonana z płyt MDF o podwyższonej jakości i wytłumiona matami bitumicznymi oraz fizeliną. Dodatkowo dodano poprzeczne wieńce wzmacniające w aż dwudziestu różnych miejscach! To unikalne rozwiązanie, którego nie sposób spotkać u jakiegokolwiek innego producenta w tym segmencie. Potwierdza to waga – jedna sztuka BL40MK3 waży aż 20 kilogramów! Nieco inaczej zestrojono tez zwrotnicę i użyto w niej komponenty wyższej klasy. 

Kolumny postawiono na demontowalnych cokołach lakierowanych na wysoki połysk i wyposażono w anodowane ciężkie kolce z regulacją i nakrętkami kontrującymi. Gniazda głośnikowe wykonano ze stali powlekanej warstwą złota w celu zabezpieczenia przed korozją.

Melodika BL40 MK3 to nadal kolumna 2,5 drożna. Bas i tony średnie przetwarzają głośniki z gęsto zaplatanego włókna szklanego o zmniejszonej gradacji. Za tony wysokie odpowiada miękka kopułka jedwabna otoczona skróconą tubą (rozpraszaczem) wysokich tonów.

Drugą nowością Melodiki są kable głośnikowe z serii Black&White – Melodika BWC2400. Seria Black&White to najtańsze na rynku hi-fi kable głośnikowe wyprodukowane w Polsce. Do produkcji BWC2400 wykorzystano wysokiej jakości miedź OFC o klasie czystości 4N i o przekroju 2x4mm2. Płaski kształt i solidna izolacja z PVC umożliwiają wykorzystanie kabla w instalacjach ściennych.

Melodika BL MK3 4

Zdaniem producenta Melodika BWC2400, przy swojej cenie, charakteryzują się wyjątkowo żywym, energicznym brzmieniem. To produkt potwierdzający wielokrotnie powtarzane przez fachowców opinie o świetnym stosunku ceny do jakości kabli polskiego producenta.

Melodika BL40MK3 – wolnostojące kolumny głośnikowe 

Cena – 2 595zł (para)

Melodika BWC2400 – kable głośnikowe

Cena – 18 zł za metr

Dystrybucja – Rafko

Brak komentarzy

Focal bezprzewod zajawka

Bezprzewodowe słuchawki od Focala

NOWOŚCI / Focal jesienią nie próżnuje. Ogłoszono kolejną “słuchawkową” premierę. Francuska firma wprowadza do oferty pierwsze w swojej […]