Kolumny Jean-Marie Reynaud już w Polsce

0
EUTERPE12

JEANE-MARIE REYNAUD / Te francuskie kolumny słyną z przejrzystości, szybkości i holograficznej sceny. Znalazły w końcu dystrybutora w Polsce.

Sprzedażą głośników zajął się bydgoski Audio-Connect, znany już z promowania w Polsce takich marek jak Diapason czy Aqua Acoustic. – Na razie w ofercie mamy trzy modele tej znanej francuskiej manufaktury: monitory Offrande oraz dwie konstrukcje podłogowe – Euterpe i Orfeo. Z czasem pojawią się kolejne modele – mówi Marcin Kałdan z Audio Connect. – JM Reynaud ma swoje charakterystyczne brzmienie, kolumny są bardzo rozdzielcze i przejrzyste, charakteryzują się naprawdę holograficzną przestrzenią.

ORFEO DETAIL 4

W modelu Orfeo wstęgowy głośnik wysokotonowy umieszczono w oddzielnej obudowie (fot. Audio -Connect_

Firma Jean-Marie Reynaud powstała w 1967 roku i jest jedną z najbardziej zasłużonych europejskich manufaktur audio. Reklamuje się jako najstarszy producent głośników hi-fi we Francji. Projekty JMR mają kilka cech charakterystycznych. Część kolumn – szczególnie tych droższych – wykorzystuje linię transmisyjną zamiast portu bas refleks oraz wysokotonowe głośniki wstęgowe. Poza modelami podstawowymi kolumny JMR wykonane są nie z płyt mdf a z bukowej klepki i sklejki, co zdaniem konstruktorów ma niebagatelny wpływ na brzmienie.

Na razie w Polsce można kupić trzy modele. Jean-Marie Reynaud Offrande V2 Supreme to kultowe głośniki tej marki, pierwsza wersja tych monitorów powstała na początku lat 90. Spore monitory na charakterystycznym drewnianym stendzie przetwarzają wysokie tony za pomocą głośnika wstęgowego. Charakteryzują się przyjaznymi parametrami – impedancja znamionowa 8 ohm i skuteczność na poziomie 91 dB pozwalają na współpracę nawet z niezbyt wydajnymi wzmacniaczami lampowymi. Cena będzie oscylowała wokół 7000 Euro (razem z podstawkami).

Orfeo Supreme V2 to spore, trójdrożne podłogówki z wstęgowym wysokotonowcem umieszczonym nad główną obudową w oddzielnej tubce. Impedancja minimalna wynosi tylko 4 ohm, za to skuteczność – 92 dB, a więc nie powinno być kłopotów z napędzeniem kolumn. Cena będzie się kształtować na poziomie 8 800 euro.

Natomiast Euterpe Supreme to najmniejsze podłogówki oferowane przez Audio-Connect. Wycenione na poziomie 2500 euro głośniki są dwudrożne o impedancji 4 ohm i skuteczności 90 dB. Pracuje w nich wysokotonowa kopułka ze specjalnym dyfuzorem.

 

Brak komentarzy