Illuminator i Revelator w czeskim wydaniu. Acoustique Quality Passion Teen

0
Acoustic Quality zajawka

ODSŁUCHY / Tydzień otwarty z monitorami Acoustiqe Quality Passion w sklepie RMS. Białostocki salon zaprasza na odsłuchy topowych monitorów czeskiego producenta. Te świetnie wykonane głośniki podstawkowe wykorzystują przetworniki przez wielu audiofilów uważana za jedne z najlepszych świecie. Przez siedem dni będzie można posłuchać Acoustique Quality Passion Teen w komfortowych warunkach.

Acoustique Quality Passion Teen nie są tanimi głośnikami – monitory za 25 tysięcy złotych to nie pierwsze lepsze kolumny. Stoją – razem z podłogówkami i drugim modelem podstawkowym Orca – na szczycie oferty czeskiej firmy wytwarzającej kolumny głośnikowe. Wykonane są nadzwyczaj starannie i wyglądają imponująco. Imponujące są też ich osiągi podawane przez producenta: monitory mają ponoć pasmo przenoszenia od 30 Hz do 45 kHz (przy spadkach 4 dB).

Czesi chwalą się wykorzystaniem w swoich głośnikach świetnych przetworników duńskiego Scan-Speaka. W Acoustique Quality Passion Teen pracuje 6,5 calowy Scan-Speak Revelator – to pełnoprawny przetwornik zdolny do zejścia na basie do 30Hz dzięki możliwości 13 centymetrowego wychyłu. Nacinana (a następnie ponownie sklejana) membrana średnio niskotonowa z celulozy zapewnia ponadprzeciętne rozpraszanie i nadzwyczajne zróżnicowanie barw. Jest to jedyna tego typu konstrukcja na świecie.

Acoustic Quality 1

Wysokotonowiec stawia poprzeczkę jeszcze wyżej. Najwyższą serię Scan-Speak Illuminator
zbudowano w systemie „krótka cewka – długa szczelina”, który przygotowuje zespół głośnikowy
na przenoszenie skrajnie wysokich poziomów głośności. Pasmo przenoszenia wysokotonówki
przesądza o wybitnych możliwościach tych monitorów. Jak zawsze – znajdująca uznanie w audiofilskim świecie kopułka pierścieniowa – została wyposażona w aż sześć magnesów! A wieńczący dzieło korektor fazy odlewany z aluminium gwarantuje lepsze oddawanie ciepła z wnętrza magnetycznego napędu.

Acoustique Quality zamknął przetworniki w 21 litrowej obudowie, którą zbudował z płyt o grubości 5 centymetrów i uparcie nazywa kolumny małymi. Ale jednocześnie reklamuje je „Małe w rozmiarze, wielkie dźwiękiem”.

Acoustic Quality 2

Sklep.RMS.pl do dyspozycji swoich gości oddaje czeskie kolumny z duńskimi głośnikami na tygodniowe odsłuchy, które trwać będą od 7 do 12 stycznia 209 roku. Najlepiej umówić się na konkretną godzinę telefonicznie.

Sklep.RMS.pl
Hetmańska 33B
15-727 Białystok
Tel. 85 747 97 50

Acoustique Quality Passion Teen – specyfikacja producenta
Konstrukcja: dwudrożna z przednim basrefleksem
Pasmo przenoszenia: 30 – 45.000Hz (-4dB)
Impedancja: 6 omów
Skuteczność: 88 dB
Moc RMS: 70W / 160W maksymalna
Waga: 15,kg sztuka
Wymiary: 22,6 x 45 x 36cm
Cena: 25.500 zł / para

Brak komentarzy