Focal Vestia – nowa seria kolumn do stereo i kina domowego

0
Focal Vestia zajawka

NOWOŚCI / Francuska marka Focal wprowadza do sprzedaży całą nową serię głośników Vestia. Premierowa linia składa się z pięciu modeli i została zaprojektowana z myślą o wysokiej jakości dźwięku stereo i w kinie domowym. Focal wybrał dla linii Vestia przetworniki ze swoją opatentowaną membraną Slatefiber.

Opracowana i wykonana we Francji w fabrykach Focala linia Vestia składa się z pięciu głośników. Vestia N°2, Vestia N°3 i Vestia N°4 to modele podłogowe; Vestia N°1 to głośnik podstawkowy do małych pomieszczeń (można go użyć jako głośnika efektowego w kinie domowym); Vestia Center to głośnik centralny do kina domowego. 

Focal Vestia 3

Aby uzyskać jeszcze większą skalę brzmienia, produkty te można połączyć z subwooferem SUB 600P, który zapewnia głęboki i wszechogarniający bas. Ponadto podstawy głośników są pochylone, aby zapewnić optymalną i naturalną scenę dźwiękową, bardziej skoncentrowaną na słuchaczu.

Focal Vestia – konstrukcja i wykończenie 

Focal Vestia prezentują się nowocześnie i elegancko, idealnie pasują do różnych rodzajów wnętrz. Dla nowej serii inspiracją były Vesta i Hestia – boginie domowego ogniska i domu. Do wyboru są trzy wyrafinowane wykończenia paneli bocznych: Black High Gloss, Dark Wood lub Light Wood, którym towarzyszy efekt czarnej lub białej skóry na panelach przednich. Metaliczne pierścienie dopełniają estetycznego wykończenia. Dla większej dyskrecji posiadacze modeli Vestia mogą zasłonić swoje głośniki dołączoną do zestawu maskownicą.

Focal Vestia 1

Focal jest specjalistą w dziedzinie membran głośników i wybrał dla linii Vestia swoją membranę Slatefiber. Zaprojektowana dla linii Chora w 2019 roku membrana głośnika wykonana została z przetworzonych włókien węglowych i była wielkim hitem od momentu, w którym się pojawiła. Inżynierowie kontynuowali prace rozwojowe, aby uzyskać jeszcze wyższą wydajność i dostosować ją do monitorów studyjnych (Alpha Evo) i zestawów samochodowych (linia Slatefiber). 

Focal Vestia – obszerny bas

Focal wybrał także innowacyjny głośnik wysokotonowy TAM z kopułką w kształcie litery M. Początkowo opracowany dla kolekcji samochodowej ten ekskluzywny tweeter został zmodernizowany do pracy z głośnikami hi-fi. Teraz po raz pierwszy pojawia się w produktach dla domu. 

Focal Vestia 2

Wreszcie głośniki wyposażone są w port bass-reflex z przodu, zapewniający większe uderzenie z przodu, oraz w port z tyłu, zapewniający obszerny bas – tworząc profil bass – reflex, który promuje głębszą scenę dźwiękową.

Focal Vestia – kolumny do stereo i kina domowego
Dystrybucjak – FNCE

Brak komentarzy